Tuvalin sabit şekilde durmasını sağlayan ekipmana şövale adı verilir ve resim yapmayı daha kolay ve zevkli hale getirir. Şövalelerin masaüstü ve stüdyo tipleri bulunur. Masaüstü tipleri daha kısa olurken stüdyo tipleri yere sabitlenir ve kullanılacak zemine göre farklı ayak yapıları olan modelleri vardır. Kaliteli ahşap kullanılan ürünleri tercih ederseniz, uzun süre boyunca rahatça kullanabilirsiniz. Şövale seçiminde ürünü nerede kullanacağınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şövale Ne İşe Yarar?

Şövaleler, resim sanatçıları ve hobi olarak resimle ilgilenenler tarafından eserlerini sergilemek ya da resim yaparken tuvalin sabit durması amacı ile kullanılır. Dengede durmasını sağlayan 3 ayağı bulunur ve bu ayakların üzerinde yer alan gövde kısmına tuval sabitlenir. Genellikle ahşap malzemede kullanılarak üretilir, ancak PVC ve metalden üretilen şövale modelleri de mevcuttur.

Şövale Nasıl Seçilir?

Şövale seçiminde bütçenizi, şövaleyi nerede kullanacağınızı, ne sıklıkla kullanacağınızı ve üründen beklentilerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer kaliteli bir şövale almak istiyorsanız, öncelikle ürünün hangi malzemeden yapıldığını inceleyebilirsiniz. Üst seviye ürünlerin önemli bir kısmı kayın ağacından üretilir. Fiyatları diğer modellere göre daha yüksek olsa da, son derece dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca rahatça kullanılabilir. Şövalede kullanılan ahşabın cinsi kadar üretim şekli de önemlidir. Fırınlanmış ahşaplar, fırınlanmamış olanlara göre daha kullanışlıdır. Su ve güneş ışınlarına karşı daha dayanıklı oldukları için açık havada da kullanılabilir.

Masaüstü ve stüdyo tipi şövale modelleri bulunur. Masaüstü modellerde şövale, masanın üzerine monte edilerek kullanılırken stüdyo tiplerinde direkt yere monte edilir. İki modelin kullanışlılığı arasında ciddi farklar bulunmaz ve kullanıcı kendini hangi modelde daha rahat hissediyorsa onu kullanabilir. Şövalenizi stüdyoda değil de taşınabilir olarak kullanacaksanız, ayakları açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece her taşıma esnasında montaj işlemi ile uğraşıp zaman ve enerji kaybetmenize gerek kalmaz.

En İyi Şövale Hangisidir?

En iyi şövale markası ve modeli kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kendi beklentilerinizi göz önünde bulundurarak uygun modeli almanızda fayda bulunur. Ancak şövale seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da mevcuttur.

Şövale alırken dikkat edilecek ilk nokta, üründe kullanılan malzemedir. Kaliteli ağaçtan üretilen ürünleri yıllar boyu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Kayın ağacı şövale üretiminde kullanılan en iyi ağaç olarak kabul edilir. Ancak ağacın cinsi kadar işçilik de önemlidir. Özenli işçilikle kaliteli ahşap bir araya geldiğinde kırılma ya da çatlama sorunu ile karşı karşıya kalma riski ortadan kalkar. Şövaleniz ile açık havada çalışacaksanız, yağmur ve güneşe karşı dayanıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde şövaleniz kısa süre içerisinde yıpranır. Şövale yüksekliğinin ayarlanabilir olması son derece önemlidir. Böylece kişi farklı ortamlarda çalışmak isterse ya da aynı şövale farklı uzunluktaki kişiler tarafından kullanılacaksa sorun yaratmaz.

Şövale Fiyatları Neye Göre Değişir?

Şövale modelleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürünün fiyatı üzerinde en büyük etkiyi kullanılan malzeme yapar. Kullanılan ahşabın cinsi ve kalitesi, ürünün fiyatını doğrudan etkiler. Ayrıca işçilik de son derece önemlidir. Şövalenin fırınlanmış olup olmadığı, tuval üzerindeki işlemeler alacağınız ürünün değerini değiştirir.

Şövale Nasıl Kullanılır?

Şövale, kullanımı oldukça kolay bir ekipman olsa da yanlış duruş nedeni ile postür bozukluklarınızın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle şövale kullanırken sırtınızın ve boynunuzun dik konum olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Şövalenin ayaklarını kendinize uygun yükseklik ve konumda olacak şekilde açıp kapatabilirsiniz. Çok dik konumda olması boynunuzu, çok eğik olması ise belinizi ağrıtabilir. Duruş şeklini ayarladıktan sonra tuvalinizi şövaleye yerleştirebilirsiniz. Tuvalin sabit kalması için ise tuval vidasını sıkabilirsiniz. Bu vida, şövalenin kullanılan tuvalin ebatlarına uygun olması için farklı konumlarda sabitlenebilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Şövale Fiyatları

192 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ulutaş Sanat Şövaleler
  2. Ponart Şövaleler
  3. Bal Sanat Şövaleler
  4. Akyazı Şövaleler
  5. Eren Şövaleler
  6. Çanakcı Ahşap Şövaleler
  7. İkra Şövaleler
  8. Pin Hobi & Tasarım Şövaleler
  9. Karin Şövaleler
  10. Museo Şövaleler
  11. Oyun ve Sanat Şövaleler
  12. Berk Şövaleler
  13. Larte Şövaleler
  14. Nan Şövaleler
  15. Gökkuşağı Şövaleler
  16. Lutart Şövaleler
  17. Red apple Şövaleler
  18. hobi24 Şövaleler
  19. Özcan Gencer Art Şövaleler
  20. Art Şövaleler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483643/21027386/21028264/292989
Başa dön