Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Düşyeri Yayınları
Temel Hayat Yeterliliği Serisi 5 Kitap Set - Ayşe Şule Bilgiç

Temel Hayat Yeterliliği Serisi 5 Kitap Set - Ayşe Şule Bilgiç

Düşyeri Yayınları
125,00 TL %70
37,82 TL
( / adet)
%
hepsi
burada
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

49,99 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80111002

Ayşe Şule Bilgiç'in Seri Hakkında Görüşleri
 “Bir insanı, bir bitkiden ve hayvanlardan ayıran en temel özelliği bilişsel süreçleri ve bu süreçlerdeki gelişkinliğidir. Biz Düşyeri’nde bu süreçlerin, hayat için temel olan yeterlilikler olduğunu düşünüyoruz. Tüm bu süreçleri bir çocuğun erken çocukluk döneminde öğrenmesinin ise onun büyüme serüvenine fark katacağını biliyoruz. ‘Temel Hayat Yeterliliği’ serimizi tasarlarken daha yolun başında kendini tanıyan, ifade edebilen, duygularını fark edip onları kabul edebilen, düşünce esnekliğine sahip, zihninin çalışma prensiplerini bilen çocuklar düşledik. Duygularını tanıyabilen, her duyguya saygı gösteren, kendini ifade edebilmenin gücüne inanan ve ifade yeteneği güçlü, kelimeleri bol, düşleri büyük, plan yapabilen, odaklanabilen, odağını kontrollü değiştirebilen, öngörebilen, kontrolün kendinde olduğunu bilen, eyleme geçebilen, kendini durdurabilen, birden çok görevi aklında tutabilen, tuttuklarını doğru yerde ilişkilendirip kullanabilen, muhakeme yeteneği güçlü, yaşamın kontrolünü eline alabilen çocuklar... Literatürde ‘Yönetici’ ya da ‘Yürütücü İşlev Becerileri’ olarak tanımlanan pek çok kavrama yer verdiğimiz bu serinin; kendinin farkında, yaşamın farkında, başkalarının farkında olan çocukların oluşmasını sağlayacağına yürekten inanıyoruz.”
 
 Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu
 “Çocuk, bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar, çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı, çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.” 
 
 Duygularla Tanışma Töreni
 Kinom, okuduğu kitabın etkisiyle düş görür. Zulaların diyarına gittiği zaman orada bir tören düzenler. Bu tören sayesinde tüm tekboynuzlar, duygularını tanıyarak öğrenir. Duygularımızla tanıştığımız bu törende bakalım Zula ve diğer tüm tekboynuzları neler bekliyor?
 
 Düşünceler Esner Mi?
 Kampa gidemeyeceklerini öğrenen Tor, sinirlerine hâkim olamaz ve çok üzülür. Bu durumu çözmek ise Kinom’a kalmıştır. Kinom, tüm yavru ejderlere bilişsel esnekliği anlatır ve o günü âdeta öğrenme gününe dönüştürür. Yavru ejderler, öğrendikleri bu bilişsel esneklik bilgisi sayesinde artık sorunlarla daha iyi başa çıkabilecektir.
 
 İfade Etme Mucizesi
 Kinom’un gördüğü düş okuyan herkesi, kendini ifade edebilmenin renkli dünyasına götürecek. Pintak’ın neden üzgün olduğunu bilemeyen ejderha ailesi, Kinom’dan yardım bekler. Kinom ise minik bir oyun ile her şeyi öğrenir. Sonunda üzgün olan Pintak, kendini ifade edebilmenin mutluluğuyla eski neşesine geri dönerken; Kinom da gördüğü düşün etkisiyle anne ve babasına koşar.
 
 Kontrol Sende
 Zula, sorular içerisinde sıkışıp kalmıştı. Bilişsel sürecin önemini biliyordu ama neyi, nasıl yapması gerektiğini bilemiyordu. Kinom, Zula’nın yardım çağrısına ses verir ve ona yardımcı olur, hem de dört anahtar kelime sayesinde: öngör, planla, izle, değerlendir. Zula, aklındaki soruları da işte Kinom’un bahsettiği tam dört unsur ile çözer.
 
 Zihnimin Çalışma Odası
 Pintak, annesinin ona ihtiyaç duyduğu bir günde zihninin çalışma odasıyla tanışmıştı. Verilen işlerin hepsini aklında nasıl tutacağını bir türlü bilemiyordu. Kinom, Pintak’ı zihninin eşsiz dünyasına götürdü ve hafızasını nasıl güçlendirebileceğini anlattı. Bakalım, Pintak bu görevleri eksiksiz bir şekilde, zihninin çalışma odası sayesinde nasıl gerçekleştirdi?

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1
Yayın Tarihi 2021
Yazar Ayşe Şule Bilgiç
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000VMIWU
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Sırlar Kulesi - Myriam Sayalero
Yaratıcı Yazma Seti-Yazar Olacak Çocuk 1-2 - Dilek Cesur
Çocuk Akademi 6-7 Yaş Zihinsel Gelişim ve Dikkat Güçlendirme Eğitim Seti
Çocuk Akademi 3 Yaş Etkinlik Seti
%30
40,00 TL 28,00 TL
74,90 TL
%51
305,00 TL 149,00 TL
%35
199,00 TL 129,00 TL
Satıcı
Hepsiburada
ENDA YAYINCILIK 9,8
Çocuk Akademi 9,9
Çocuk Akademi 9,9
Değerlendirmeler
(14)
(11)
(306)
(3)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltli Ciltsiz
Sayfa Sayısı 192 100 360 320
Yayın Tarihi 2022 2022 2020 2022
Yazar Myriam Sayalero Dilek Cesur Özlem Durhat Özlem Durhat
Başa dön