Tunçmatik Lite II 850VA Line-Interactive UPS (TSK5201) Yorumları

(30 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • voltaj dalgalanması için aldım. memnunum.
  (04.12.2017)

  voltaj dalgalanması yüzünden bilgisayarım sürekli kapanıp açılıyordu. voltajı dengelemek için aldım. daha doğrusu ups lerin böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. elektrikçiye gittim, voltaj regülatörü almak istediğimi söyledim. oda bilgisayarlar için ups al, elektirik kesilince işleri kaydedene kadar sana süre sağlar voltajıda dengeler dedi. bilgisayar mağazalarında araştırdım sordum hepsinde tunçmatik var. vardır bir bildikleri diye bu ürüne karar verdim. çıkışını üçlü prize bağladım. şimdi modem, yazıcı, ekran ve kasa ups e bağlı. daha hiç elektrik kesilmedi ama dalgalanma 160 V altına düştüğünde direk pile geçiyor. hiçbir sorun yaşamıyorum. ama ilk aldığımda korktum. salladığımda langur lungur ses geliyordu. kırık galiba dedim ama hiçbir sorun yok. içinden türkçe kullanım klavuzu çıkıyor. yeşil renk ne demek, yeşil yanıp sönme ne demek, turuncu ışık ne demek hepsi yazıyor. turuncuya geçince sesle uyarıyor. bu seside kapatabiliyorsun. ama batarya ömrü ne kadar gider bilmiyorum. zaten ihtiyacım voltaj dalgalamasıydı onuda sorunsuz hallediyor. tavsiye ederim.

  DERİNCE - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • beşyıldız
  (02.12.2017)

  Full sistem, gtx1050ti ekran kartı, ryzen3 işlemci hoperlör, modem, 23" ekran.. arıza ışığı yanmıyor. Elektrikler kesildiğinde kapatmam için yeterli sürem oluyor. Tavsiye edilir...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • Beş Yıldız
  (01.12.2017)

  Hiç bir yük olmadan şarj amaçlı elektrik verdim boşta olmasına rağmen ısınma var. yükte de test edip sonuçları değerlendireceğim. genel olarak başarılı

  - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Daha önce kullandığım bir üründü
  (25.11.2017)

  Daha önce de Tunçmatik kullandım. Zaten memnundum. Yeni ürününü görünce tereddüt etmeden aldım. Tasarımı da güzel. Tüm görevler tek tuşa yüklenmiş, tuş kargaşası yok. Tuş özelliklerini Mustafa Sarı isimli bir müşteri açıklamış zaten. Ben de ona bakarak öğrendim :) Önceki kullandığım çok alt model idi ama 4 yıl kadar işimi gördü. Muhtemelen bunun ömrü de 4-5 yıl aralığında olacaktır. Bilgisayar ve monitörü bağladım. Kesintide 20 dakika kadar götürdü. "Bitiyorum ben" anlamındaki uyarısından itibaren bilgisayarımı da rahat kapatabildim. Kesinlikle tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • başarılı
  (21.11.2017)

  ürün 1 günde sorunsuz full kutulu teslim edildi.cihaza gelince 55 inç led tv racevır ve ps3 oyun konsolu bağladım sorunsuz çalıştırmakta ayrıca ısınma yapmıyor.pil olarak saatlerce performansa beklenilmemelidir ben şahsen anlık kesintiler ve voltaj değişikliğine karşı aldım bu tarz amaç için kullanıldığında sorunsuz görevini yerine getirmektedir.by cihazı almayı düşünenler bu tarz kullanım için yercih ederse memnun kalacaklarına inanıyorum

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • kullanışlı ama yanlış bilgiler var
  (02.11.2017)

  Ürünü kullanma amacınız elektrik kesintileri ise işini kesinlikle yapıyor. Ama güç dalgalanmalarında yeterli olduğunu söylemeyemem. Zaten cihaz tipi line olduğundan normal bu ama yinede ürün özelliklerinde yazmışlar voltaj düşmelerine karşı korumalı diye benim monitör voltaj düşmelerinde yine kesiklik yaşıyor. Yinede gittiğinde bağlı olan cihazlar sapasağlam kalıyor. Ama siz voltaj gidip gelen çok dalgalanma olan bir sistemde kullancaksanız line değil online cihazlara bakın fiystları daha yüksek ama işinizi onlar net görür.

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Dört Yıldız
  (29.10.2017)

  Tunçmatik'in bundan 5,6 yıl önce aldığım turuncu renkli ürünü daha sessiz çalışıyordu. Elektrik işinden pek anlamıyorum. Belki bu UPS'in gücü daha yüksek olduğu için, içeriden doğal bir trafo ya da fan sesi geliyordur. Onun dışında üründen memnunum.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Ürün başarılı
  (16.10.2017)

  Ürün gayet başarılı. Led tv ve Digiturk kutusunu 30dk'dan fazla çalıştırdı. Ayrıca voltaj dalgalanmalarında devreye girerek cizahları koruyor. Almayı düşünenlere tavsiye ederim. Kargo hızlı sayılırdı tek sıkıntı kargo takip numarasını bir türlü sisteme giremediler. Eskiden hb bu konularda da gayet ciddiyetli idi ama artık yetişemiyorlar galiba.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Tavsiyedir...
  (15.10.2017)

  Ürünü 3 gündür kullanıyorum. En başta ürün oldukça sessiz. Neredeyse sıfır ses diyebilirim. Akü besleme süresini de elektrikleri kestim ve cihaza 55" Sony Led Tv, Harici uydu alıcısı, Ev telefonu ve Modem bağlı iken 20-25 dk. kadar kesintisiz çalıştırmaya devam etti. Sonrasında cortladı tabi..:-) Bu arada sesi kısmak için de diğer arkadaşların belirttiği gibi öndeki tuşa bir kere basıp elinizi çekin ses kapanıyor. Elektrik yok iken öyle saatlerce (4 yada 6 saat) besleme falan beklemeyin kesinlikle. Zaten ürün açıklamalarında yazan çoğu değeri tutturmak hiçbir zaman mümkün değildir. Bu ürünün açıklamasında da 4 yada 6 saat besler diyor. Neyi takacaksın da bu kadar besleyecek..? Sadece Tv'yi bu kadar süre beslesin de görelim. Mümkün değil. Neticede ev için ve acil işlerinizi toparlamak için alınabilir bir ürün. Benim şu an için şikayetim yok.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Önemli yorumuna katkı
  (03.10.2017)

  Kesintide sinyal sesinden rahatsız olan arkadaş. Bipleme sesini kapatabiliyorsun. Genel olarak memnunum.

  - Çanakkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (05.06.2017)

  Çok iyi çok memnunum herkese tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • Beş Yıldız
  (15.04.2017)

  memnun olunabilecek çok kaliteli opsiyonel kullanışlı bir ürün. tasarımı çok iyi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • Sorunsuz
  (28.03.2017)

  Tunçmatik'i uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • urun guzel
  (03.03.2017)

  kibar ve esyetik bir tasarim

  - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Kullanım Detayları
  (02.03.2017)

  Ürünün kullanımı hakkında bir kaç detaydan bahsetmek istiyorum: 1 - Yeşil yanıp sönüyorsa güç kaynağı kapalı (uzun süreli güç butonuna basılı tutunca güç kaynağı açılıp kapanıyor). 2 - Yeşil yanıyorsa güç kaynağı açık ve elektrik var. 3 - Turuncu aralıklı yanıp sönüyorsa güç kaynağı açık ve elektrik yok. 4 - 1 saniye (uzun değil) basılı tutup çekince elektrik kesintilerindeki devreye giren güç kaynağının sesi açılıp kapanıyor. Özetle; Güç düğmesine kısa süreli basıp çekme durumunda ses açıp kapama özelliği, uzun süreli basılı tutulduğunda ise güç kaynağını açma kapama özelliği aktifleştirilmiş oluyor.

  SARAYKENT - Yozgat - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (27) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (15.02.2017)

  Gayet başarılı bir ürün. Tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Sorun yok
  (09.02.2017)

  Ne kadar çalıştırıyor denemedim. Fiş çekilip denenebilir. Önemli olan elk. kesintilerinde yaptıklarımın silinmeden kaydedebilmem. Tek başına modemi uzun bir süre çalıştıracağını sanıyorum. Yattığınız yerde olur. Önce kapatacaksınız, yeşil yanıp sönüyor, şarj oluyor zannettim, değil. Bağlı cihazlara akımı kestiğini ikaz ediyor. Bu konumda fişi çekin ışık söner, tamamen kapanır. Kapamadan fiş çekmeniz elektrik kesintisi gibi olur, aküden besleme başlar. Düğmeli bir çoklu priz kullanmak fiş çekmekten pratik olabilir. UPS ilk alındığında beslenecek cihazlar bağlanmadan çalıştırılmalı ve tam şarj yapılmalı,sonra beslenecek cihazları takarak ve fiş çekilerek ne kadar süre dayanıyor denenmeli. Aynı zamanda cihazın sorunu varsa ortaya çıkar. Ses tam sessizlikte (gece yarısı) yanına yanaşırsanız var ama oturduğunuz masada yerdeki bir cihazın sesi duyulmuyor, gündüz imkansız. İlerde ne olur? Bilen söylesin.

  KÜÇÜKÇEKMECE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • Beş Yıldız
  (06.02.2017)

  Çok güzel bir ürün hızlı kargo teşekkürler

  BAĞCILAR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Önemli
  (23.01.2017)

  Ürün kullanışlı fakat gece yatarken fişini çekmenizi öneririm,.uyuduğunuz odada kullanıyorsanız tabiki. Çünkü dün gece 3 gibi elektrikler gitti ve sinyal sesiyle uyandım :)

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (3)

 • Beş Yıldız
  (23.01.2017)

  Başarılı, 55 ekran bir LCD televizyonu elektrikler kesilince 1 saat kadar çalıştırabiliyor

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (3)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN