Her geçen gün evlerde ve iş yerlerinde daha çok elektronik alet kullanılmaktadır. Bu da elektriğe olan bağlılığı arttırır. Elektrik kesintisi veya şalter atması gibi durumlarda elektronik aletler ani güç kesintisine maruz kalır. Ani güç kesintisi ya da gerilimdeki dalgalanmalar elektronik aletlerin içerisindeki donanıma zarar verebilir. Kesintisiz Güç Kaynakları ya da İngilizce ismiyle Uninterruptible Power Supply (UPS), elektrikle çalışan sistemleri, elektrik akımında dalgalanmalara ya da ani kesinti gibi durumlara karşı koruyarak veri kaybını ve elektrikle çalışan sistemlerin hasar görmesini engelliyor.

Kesintisiz güç kaynakları jeneratörlerden farklıdır. Elektrik kesintisi durumunda jeneratörlerde olduğu gibi kesintisiz güç kaynağının devreye girmesi için beklenilmesine gerek yoktur. Bu da elektrik kesintisi ile jeneratörün devreye girmesi arasındaki vakitte oluşabilecek veri kayıplarının önüne geçer. Kesintisiz güç kaynakları ev ve iş yerlerindeki bilgisayarlar, hastanelerdeki elektrikle çalışan tıbbi cihazlar, ısıtma ve soğutma sistemleri, asansörler ve elektronik kapılar, haberleşme sistemleri ya da acil durum ışıklandırmaları gibi birçok elektronik alette kullanılır. 

Bilgisayar günümüzde en çok kullanılan elektronik aletlerden birisidir. Habersiz elektrik kesintisi, kaynak makinesi gibi yüksek enerji harcayan ve gerilimde dengesizliğe yol açabilecek aletlerin kullanılması, sigortanın atması ile bilgisayarda kaydedilmeyen veriler kaybolabilir, bilgisayarın ana kartı ya da ekran kartı zarar görebilir. Kesintisiz güç kaynağı, bu gibi durumlarda devreye girerek bilgisayarın oluşturulan verileri kaydetmesi ve doğru bir şekilde kapanması için zaman sağlar. 

Tunçmatik UPS

Kesintisiz güç kaynaklarını satın alırken dikkat edilmesi gereken nokta bilgisayarın ya da diğer elektronik sistemlerin kullandığı gücün tespit edilmesi ve buna uygun güç kaynağının seçilmesidir. Tunçmatik UPS, size sayısız kesintisiz güç kaynağı seçeneği sunarak elektronik aletiniz için en uygun modeli bulmanızı sağlar. Beklenmedik elektrik kesilmelerinde ya da gerilim dalgalanmalarında veri kaybı ya da elektronik aletlerinizdeki sistemlerin zarar görmemesi, zaman ve para kaybı yaşamamak için uygun fiyatlı kesintisiz güç kaynağını Tunçmatik’ten alabilirsiniz. Tunçmatik, kesintisiz güç kaynakları arasında en çok tavsiye edilen markalardan birisidir. Her türlü elektronik aletinize, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun kesintisiz güç kaynağı seçeneklerine sahiptir.

Tunçmatik online kesintisiz güç kaynakları, elektronik aletlerinizin elektrik kesintisi durumunda daha uzun süre çalışmasını sağlar. Elektrik olduğu zaman içerisindeki aküyü şarj eder. Elektrik kesintisi durumunda aküden elektrik üreterek elektronik aletlerinizi kullanmaya devam etmenizi sağlar. Tunçmatik online kesintisiz güç kaynakları, bilgisayar gibi hassas elektronik aletler ve elektronik medikal cihazlar için uygundur. Akıllı şarj teknolojisine sahip modelleriyle akü ömrünü uzatır, aynı zamanda elektrik tasarrufu sağlayarak elektrik faturalarınızı düşürür. 

Tunçmatik Line Interactive kesintisiz güç kaynakları, elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak devreye girerek elektronik cihazlarınızı korur. Elektrik olduğu zaman otomatik voltaj regülasyonu sağlar. Kısa devre ya da gerilimdeki aşırı yüklenmelere karşı elektronik cihazlarınızı korur. Kapalı durumda otomatik şarj edilebilme özelliğine sahiptir.

Tunçmatik'in modem, telefon, güvenlik kamerası gibi elektronik aletler için özel olarak geliştirdiği kesintisiz güç kaynağı modelleri hafif olmalarıyla kolay kullanım ve yüksek şarj kapasiteleriyle daha uzun süre kullanım olanağı sağlar. Daha geniş voltaj aralığına sahip modelleriyle daha geniş kullanım alanı sunar. Voltaj dalgalanmalarına karşı hassas cihazlarda kullanım için de uygundur.

Tunçmatik güç kaynağı, kullanıcıların ev ve iş yerlerinde karşılaşabilecekleri elektrik sorunlarına karşı elektronik aletleri korur ve maddi zararların önüne geçilmesini sağlar. Tunçmatik güç kaynağı modelleri en güncel teknoloji ile üretilmiştir. Üstün kalitesi ile uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım sağlar. 

Tunçmatik Güç Kaynağı UPS Fiyatları

30 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tunçmatik
  2. Artsan
  3. Necron
  4. Inform
  5. Makelsan
  6. S-Link
  7. Fsp
  8. Powerful
  9. Eaton
  10. Betaups
  11. Powercom
  12. Avagen
  13. Emerson
  14. ARTronic
  15. Power up
  16. Schneider Electric
  17. APC
  18. EuroStar
  19. FCM
  20. Power Boost
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Tunçmatik
DSACategoryId/2147483646/3013120/36/60001544
BAŞA DÖN