Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Kronik Kitap
Türklerle Beraber - Emre Saral - Tosun Saral

Türklerle Beraber - Emre Saral - Tosun Saral

Kronik Kitap
100,00 TL %41
58,54 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

93,26 TL
81,99 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510775
Türklerle Beraber - Emre Saral - Tosun Saral
Kitap Tanıtım Yazısı : 

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI CEPHELERİNDE 
TÜRKLERLE OMUZ OMUZA SAVAŞANLAR…
Birinci Dünya Savaşı denince hemen akıllara gelen “savaşta Almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık” sözü, sadece Türkleri mi kapsıyor? Çanakkale, Sina-Filistin, Suriye gibi Türk cephelerinde Türk ordusuyla birlikte yalnızca Alman birlikleri mi savaştı? Avusturyalılar, Macarlar ya da Bulgarlar savaşın neticesinden hiç mi etkilenmediler? Avusturya-Macaristan birlikleriyle Türk ordusu arasında nasıl bir ilgi vardı?
Birinci Dünya Savaşı’nın üzerinden yüz yılı aşkın bir süre geçti. Savaşın başından itibaren, yüzyıllardır aralarında soğukluk bulunan Avusturya ve Türk devletlerinin müttefik olmalarıyla ilişkilerde yeni bir devir başladı. Bu yakınlaşmada “Macar kardeşler”in de yadsınmaz paylarının olduğunu ifade etmek gerekir. Her ne kadar perde arkasında siyasî ve ekonomik çıkarlar söz konusu olsa da Avusturya-Macaristan İmparatorluk Ordusu’nun askerleri bu savaşta Türk topraklarında “seve seve ve kemalî cesaretle” dövüşmüşler ve canlarını feda etmişlerdir. Elinizdeki çalışma, savaşın işte bu pek az bilinen konusuna, Avusturya-Macaristan birlikleriyle Türk ordusu arasındaki ilişkiye değiniyor.
Emre Saral ve İsmail Tosun Saral tarafından hazırlanan bu kitapla birlikte Avusturya-Macaristan askerlerinin Çanakkale’de, Mısır (Kanal) Seferi’nde, Filistin Cephesi’nde, Türklerle omuz omuza nasıl savaştıkları, hangi sıkıntıları birlikte çektikleri, esaretleri, yaralanmaları, canlarını feda edişleri inceleniyor. Mütareke imzalanıncaya kadar Türk kuvvetlerini yalnız bırakmadıkları gözler önüne serilen bu eserde şu gerçeğin altı çiziliyor: Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı topraklarında en az 7,000 Avusturya-Macaristan askeri savaşmıştır.
“TÜRKLERLE BERABER: Osmanlı Cephelerindeki Avusturya-Macaristan Askerî Birlikleri 1914-1918”, savaş tarihi alanında tüm dikkatleri üzerine çekecek nitelikte bir eser…
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 416
Yayın Tarihi 2020
Yazar Emre Saral, Tosun Saral
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000014MJNC
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön