Bilgisayar kullanıcılarının hayatını en çok kolaylaştıran teknolojik yeniliklerden biri olan USB bellekler ve bu belleklerin ara yüzler için geliştirilen çeşitli ürünler, günlük bilgisayar kullanımını da olumlu yönde etkiledi. USB 3.0 sürümünün getirdiği yüksek hız ile akıllı aygıtların ilgili portlar üzerinden süratle veri alışverişi yapabilmeleri ve hızlı bir şekilde şarj olabilmeleri de USB üzerinden çalışabilen aksesuarların önemini arttırdı.

USB Aksesuarı

USB portundan enerji alarak çalışabilen veya USB portuna çeşitli ekstra fonksiyonlar katan ürünler, USB aksesuarı olarak tanımlanabilir. Yaz aylarında serinlemek için kullanabileceğiniz mini vantilatörler ve akşam saatlerinde kitap okumanızı kolaylaştırabilecek çeşitli aydınlatmalar, USB aksesuarlarından bazılarıdır. Bilgisayar kullanımınızı kolaylaştıran ve konforunuz için faydalı olabilen bu aksesuarlar, tercih edebileceğiniz ürünlere göre zamandan tasarruf etmenizi de sağlayabilir.

Sadece masaüstü bilgisayarlar için değil, dizüstü bilgisayarlar ve monitör bilgisayarlarla da kullanılabilen ortak pek çok aksesuar vardır. Ayrıca, yalnızca dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen PCMCIA yapıdaki farklı USB aksesuarları hayatınızı kolaylaştırırken, günlük bilgisayar çalışmalarınızın daha kolay hale gelmesine olanak tanıyabilir.

USB Aksesuarları Nelerdir?

USB girişinden elektrik alan ya da haricen adaptörle beslenen çeşitli USB aksesuarları vardır. Bilgisayarınızda yer alan USB 2.0 veya USB 3.0 girişleri günlük bilgisayar kullanımınızda yetersiz geliyorsa ilgili portları çoğaltan USB ürünleri sizin için uygun olabilir. Tercih edeceğiniz modele göre üzerlerinde ses çıkışları, E-SATA, SD kart, Micro SD kart gibi birbirinden oldukça farklı ürünleri çalıştırabilecek girişleri bulunduran aksesuarlar da geliştiriciler tarafından üretilir. Video kamerasından aktarım yapabileceğiniz 1394 portu gibi aksesuarlar, özellikle profesyoneller tarafından tercih edilir.

Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayarınızda ethernet girişi yoksa ya da arızalıysa, ethernet girişiyle gelen USB aksesuarları ihtiyacınızı giderebilir. Bilgisayarınızdaki USB girişlerini sürekli kullanmanız gerekiyor ancak bilgisayar kasası kolaylıkla ulaşılabilir bir yerde değilse edinebileceğiniz USB uzatma kabloları ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hem USB 2.0 hem de USB 3.0 için üretilen bu kablolardan birden fazla edinerek farklı aygıtları uzak mesafeden kullanabilirsiniz.

Priz bulunmayan bir ortamda akıllı cihazlarınızın şarjı aniden bitebilir. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz portatif ve araç içi kullanıma uygun USB şarj ürünleri gününüzü kurtarabilirler. Ayrıca genellikle bilgisayar kullanıcılarının tercih ettikleri USB üzerinden çalışan fanlar, araçlarınızda da kullanılabilirler.

USB Aksesuarları Seçimi

Hangi tip bilgisayarı kullandığınız ve hangi senaryolara göre USB aksesuarı edinmek istediğinizi belirlemeniz, USB aksesuar seçiminizi kolaylaştırabilir. Bilgisayarınıza birden fazla USB bellekle çalışmanız gerekebilir. Bilgisayarınızda takmak istediğiniz USB bellek miktarı kadar USB portu yoksa USB portundan elektrik alarak çalışan, temel düzeyli bir USB Hub ürünü edinerek bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çok sayıda USB 3.0 hızında çalışan harici sabit diskiniz varsa, tercih edeceğiniz USB Hub ürünlerinin USB 3.0 destekli ve adaptör aracılığıyla elektrik gereksinimini karşılıyor olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Aksi halde edineceğiniz ürünler, yüksek hızlı sabit disklerinizin elektrik ihtiyacını karşılayamayabilir veya performanslı çalışmalarını engelleyebilir.

Üreticiler tarafından geliştirilen bazı kablosuz ürünler, veri aktarımı gereksiniminizi kolay bir şekilde karşılayabilir. Bu ürünler ile yalnızca bilgisayarlarınızda veri aktarımı yapmakla kalmaz, aynı zamanda sahip olduğunuz akıllı televizyonlarınız üzerinden fotoğraf, müzik ve video dosyalarını da oynatabilirsiniz.

Evinizde ya da iş yerinizde kullandığınız birkaç akıllı aygıtı bir arada şarj etmeniz gerekiyorsa, prize takılarak çalışan USB aksesuarları bu ihtiyacınızı giderebilecek niteliktedir. Üzerinde bulunan çok sayıda hızlı şarj portuna takabileceğiniz akıllı cihazları aynı anda şarj edebilen bu ürünler, hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de sıradan şarj cihazlarına nazaran daha az yer kaplar.

USB Aksesuarları

533 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. S-Link
  2. Digitus
  3. Platoon
  4. Alfais
  5. Dark
  6. Wildlebend
  7. Appa
  8. Everest
  9. Hadron
  10. Baseus
  11. Unitek
  12. Pratik
  13. TriLine
  14. Trust
  15. Ugreen
  16. ethic
  17. CoverZone
  18. Ti-mesh
  19. Blueway
  20. Elgato
  21. Aten
  22. Frisby
  23. Greentech
  24. LogiLink
  25. Microcase
  26. PolyGold
  27. Assmann
  28. Blueendless
  29. BuldumBuldum
  30. Nektar
  31. OEM
  32. Toptancı Kapında
  33. Zabata
  34. Ally
  35. Dodocool
  36. Ednet
  37. Kensington
  38. Mack
  39. Markacase
  40. Mobitell
  41. Mykablo
  42. Neonode
  43. Onten
  44. Out Of The Blue
  45. Portable
  46. TP-LINK
  47. Wavlink
  48. Apple
  49. Avec
  50. Codegen
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/114325
Başa dön