Bilgisayar kullanıcılarının hayatını en çok kolaylaştıran teknolojik yeniliklerden biri olan USB bellekler ve bu belleklerin ara yüzler için geliştirilen çeşitli ürünler, günlük bilgisayar kullanımını da olumlu yönde etkiledi. USB 3.0 sürümünün getirdiği yüksek hız ile akıllı aygıtların ilgili portlar üzerinden süratle veri alışverişi yapabilmeleri ve hızlı bir şekilde şarj olabilmeleri de USB üzerinden çalışabilen aksesuarların önemini arttırdı.

USB Aksesuarı

USB portundan enerji alarak çalışabilen veya USB portuna çeşitli ekstra fonksiyonlar katan ürünler, USB aksesuarı olarak tanımlanabilir. Yaz aylarında serinlemek için kullanabileceğiniz mini vantilatörler ve akşam saatlerinde kitap okumanızı kolaylaştırabilecek çeşitli aydınlatmalar, USB aksesuarlarından bazılarıdır. Bilgisayar kullanımınızı kolaylaştıran ve konforunuz için faydalı olabilen bu aksesuarlar, tercih edebileceğiniz ürünlere göre zamandan tasarruf etmenizi de sağlayabilir.

Sadece masaüstü bilgisayarlar için değil, dizüstü bilgisayarlar ve monitör bilgisayarlarla da kullanılabilen ortak pek çok aksesuar vardır. Ayrıca, yalnızca dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen PCMCIA yapıdaki farklı USB aksesuarları hayatınızı kolaylaştırırken, günlük bilgisayar çalışmalarınızın daha kolay hale gelmesine olanak tanıyabilir.

USB Aksesuarları Nelerdir?

USB girişinden elektrik alan ya da haricen adaptörle beslenen çeşitli USB aksesuarları vardır. Bilgisayarınızda yer alan USB 2.0 veya USB 3.0 girişleri günlük bilgisayar kullanımınızda yetersiz geliyorsa ilgili portları çoğaltan USB ürünleri sizin için uygun olabilir. Tercih edeceğiniz modele göre üzerlerinde ses çıkışları, E-SATA, SD kart, Micro SD kart gibi birbirinden oldukça farklı ürünleri çalıştırabilecek girişleri bulunduran aksesuarlar da geliştiriciler tarafından üretilir. Video kamerasından aktarım yapabileceğiniz 1394 portu gibi aksesuarlar, özellikle profesyoneller tarafından tercih edilir.

Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayarınızda ethernet girişi yoksa ya da arızalıysa, ethernet girişiyle gelen USB aksesuarları ihtiyacınızı giderebilir. Bilgisayarınızdaki USB girişlerini sürekli kullanmanız gerekiyor ancak bilgisayar kasası kolaylıkla ulaşılabilir bir yerde değilse edinebileceğiniz USB uzatma kabloları ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hem USB 2.0 hem de USB 3.0 için üretilen bu kablolardan birden fazla edinerek farklı aygıtları uzak mesafeden kullanabilirsiniz.

Priz bulunmayan bir ortamda akıllı cihazlarınızın şarjı aniden bitebilir. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz portatif ve araç içi kullanıma uygun USB şarj ürünleri gününüzü kurtarabilirler. Ayrıca genellikle bilgisayar kullanıcılarının tercih ettikleri USB üzerinden çalışan fanlar, araçlarınızda da kullanılabilirler.

USB Aksesuarları Seçimi

Hangi tip bilgisayarı kullandığınız ve hangi senaryolara göre USB aksesuarı edinmek istediğinizi belirlemeniz, USB aksesuar seçiminizi kolaylaştırabilir. Bilgisayarınıza birden fazla USB bellekle çalışmanız gerekebilir. Bilgisayarınızda takmak istediğiniz USB bellek miktarı kadar USB portu yoksa USB portundan elektrik alarak çalışan, temel düzeyli bir USB Hub ürünü edinerek bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çok sayıda USB 3.0 hızında çalışan harici sabit diskiniz varsa, tercih edeceğiniz USB Hub ürünlerinin USB 3.0 destekli ve adaptör aracılığıyla elektrik gereksinimini karşılıyor olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Aksi halde edineceğiniz ürünler, yüksek hızlı sabit disklerinizin elektrik ihtiyacını karşılayamayabilir veya performanslı çalışmalarını engelleyebilir.

Üreticiler tarafından geliştirilen bazı kablosuz ürünler, veri aktarımı gereksiniminizi kolay bir şekilde karşılayabilir. Bu ürünler ile yalnızca bilgisayarlarınızda veri aktarımı yapmakla kalmaz, aynı zamanda sahip olduğunuz akıllı televizyonlarınız üzerinden fotoğraf, müzik ve video dosyalarını da oynatabilirsiniz.

Evinizde ya da iş yerinizde kullandığınız birkaç akıllı aygıtı bir arada şarj etmeniz gerekiyorsa, prize takılarak çalışan USB aksesuarları bu ihtiyacınızı giderebilecek niteliktedir. Üzerinde bulunan çok sayıda hızlı şarj portuna takabileceğiniz akıllı cihazları aynı anda şarj edebilen bu ürünler, hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de sıradan şarj cihazlarına nazaran daha az yer kaplar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

USB Aksesuarları

534 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. S-Link Usb Aksesuarları
  2. Digitus Usb Aksesuarları
  3. Platoon Usb Aksesuarları
  4. Alfais Usb Aksesuarları
  5. CoverZone Usb Aksesuarları
  6. Dark Usb Aksesuarları
  7. Wildlebend Usb Aksesuarları
  8. Everest Usb Aksesuarları
  9. Hadron Usb Aksesuarları
  10. Appa Usb Aksesuarları
  11. Baseus Usb Aksesuarları
  12. TriLine Usb Aksesuarları
  13. Unitek Usb Aksesuarları
  14. Pratik Usb Aksesuarları
  15. Trust Usb Aksesuarları
  16. ethic Usb Aksesuarları
  17. PolyGold Usb Aksesuarları
  18. Techsmart Usb Aksesuarları
  19. Ugreen Usb Aksesuarları
  20. Uptech Usb Aksesuarları
  21. Frisby Usb Aksesuarları
  22. LogiLink Usb Aksesuarları
  23. Microcase Usb Aksesuarları
  24. Mykablo Usb Aksesuarları
  25. OEM Usb Aksesuarları
  26. Promate Usb Aksesuarları
  27. Ti-mesh Usb Aksesuarları
  28. Aten Usb Aksesuarları
  29. Daytona Usb Aksesuarları
  30. Dodocool Usb Aksesuarları
  31. Elgato Usb Aksesuarları
  32. Greentech Usb Aksesuarları
  33. HyperDrive Usb Aksesuarları
  34. Markacase Usb Aksesuarları
  35. Xiaomi Usb Aksesuarları
  36. Zabata Usb Aksesuarları
  37. Assmann Usb Aksesuarları
  38. Blueendless Usb Aksesuarları
  39. Blueway Usb Aksesuarları
  40. Codegen Usb Aksesuarları
  41. Ednet Usb Aksesuarları
  42. Elba Usb Aksesuarları
  43. Esepetim Usb Aksesuarları
  44. Green Life Usb Aksesuarları
  45. MSI Usb Aksesuarları
  46. Mack Usb Aksesuarları
  47. Mobitell Usb Aksesuarları
  48. Nektar Usb Aksesuarları
  49. Onten Usb Aksesuarları
  50. Out Of The Blue Usb Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/114325
Başa dön