Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uygulamalar ve Tartışmalarla Elliott Dalga Prensibi - Tuncer Şengöz

Cinius Yayınları
358,51 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (10)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

365,20 TL
380,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/9940
Uygulamalar ve Tartışmalarla Elliott Dalga Prensibi - Tuncer Şengöz Uygulamalar ve Tartışmalarla Elliott Dalga Prensibi - Tuncer Şengöz

“Kütlelerin hareketlerini hesaplayabiliyorum; ancak insanların çılgınlığını asla!”
- Isaac Newton
“Bireylerin önemli bir yoğunluk alanı olan sosyal davranışın büyük bir kısmı özgün olmaktan ziyade itkiseldir; bu nedenle de tarihteki dramatik olayların çoğu itkisel sosyal eylemin bir sonucudur.”
- Giddings
“Evrendeki tüm diğer şeylerin olduğu gibi piyasanın da bir yasası vardır. Yasa olmasaydı fiyatların etrafında hareket ettiği bir merkez, dolayısıyla piyasa da olmazdı. Bunun yerine herhangi bir yerde ipuçlarını bulamayacağımız bir neden ve düzene tabi olmayan günlük düzensiz, karmaşık fiyat dalgalanmaları olurdu. Piyasanın dikkatle incelenmesi aşama aşama ortaya çıkartmaktadır ki durum bu değildir. Algılanacak olan ritimdir, başka bir ifadeyle düzenli, ölçülebilir ve armonik harekettir. Piyasanın gerisindeki bu yasa, sadece doğru bakış açısıyla bakıldığında ve bu yaklaşıma göre çözümlendiğinde keşfedilebilir.”
Ralph Nelson Elliott

Tuncer Şengöz''ün 2002 yılında yayımlanan Elliott Dalga Prensipleri isimli kitabı yatırım çevrelerinde büyük ilgi görmüş, konusunda en önemli başvuru kaynaklarından biri olmuştu. Şengöz bu kitabında yeni ve güncel grafikler, uygulama ve tartışmalarla teorinin temel kural ve rehber ilkelerini tanıtmakla kalmıyor, Elliott dalgalarını bilimsel ve felsefi boyutlarıyla yorumlayarak okuyucuya yepyeni bir bakış açısı sunuyor.
"Tarihe Elliott Dalga Prensipleri ile baktığımızda, tıpkı borsa grafiklerine yansıyan salınımlar gibi, dalgaların yükselip çöktüğü irili ufaklı salınımların yaşandığını kolayca tespit edebiliyoruz. Bu tespit bizi tarihsel olarak nerelerde olduğumuzu tahmin etme cesaretini göstermeye teşvik ediyor. Çünkü eğer dalgalar en küçük ölçekte de, en büyük ölçekte de hep benzer fraktal yapılar içinde yükselip çöküyorsa, şu anda durduğumuz yerin büyük fraktal desen içindeki bir yer olması gerekir. Bu yer acaba neresi olabilir?"
Boyut Normal Boy
Yazar Tuncer Şengöz
Sayfa Sayısı 272
Yayın Tarihi 2014
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KCINIUS79275
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön