Voit Kondisyon Bisikletleri

Spor salonlarının boğucu havasından hoşlanmayanların ve hijyen konusunda hassas olanların en büyük tercihi evde spor yapmaktır. Kondisyon bisikleti ise, salona gitmek yerine evinde spor yapanların en önemli ekipmanları arasında yer alır.

Bir kondisyon bisikletiyle spor yapmanın birçok avantajı bulunur. Bu bisikletler sakatlık riskini minimize ederler. Koşu esnasında dizlere binen yüklerin sistem tarafından absorbe edilmesiyle, sporcunun dizlerine sert yüklerin binmesi engellenir. Bu sayede, asfalt gibi sert zeminlerde ortaya çıkabilecek sakatlanma riski de ortadan kalkar.

Voit gibi alanında lider markaların ürettiği bisikletlerin çok farklı modlarının ve programlarının bulunması, kondisyon bisikletlerinin bir diğer avantajıdır. Bu bisikletlerle dilerseniz dağ çıkışı modunda tırmanış yapabilir ya da yüksek tempoda bir maraton da koşabilirsiniz.

Voit Kondisyon Bisikleti

Voit, geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeken bir markadır; hemen her zevke ve bütçeye uygun modeller bulmak mümkündür.

Voit kondisyon bisikletleri, çalışma tiplerine ve bisiklet tiplerine göre farklı modellerde üretilirler. Çalışma tipi, bisikletin direnç sistemine belirleyen bir özelliktir. Bisikletin direnç sistemine göre 3 farklı çalışma tipi bulunur; motorlu, manyetik ve kayışlı.

Motorlu bisikletler en gelişmiş modellerdir. Bu bisikletlerde direnç sistemi, gücünü bir motordan alır. Zorluk ve kolaylık ayarını, motorun yarattığı gücü değiştirerek belirlersiniz.

Manyetik bisikletler, günümüzde en yaygın kullanılan bisiklet türleridir. Direnç sistemi, manyetik kutupların birbirlerini itmesi ve çekmesi prensibine göre çalışır. Manyetik modellerde, motorlu bisikletlere benzer şekilde geniş bir zorluk - kolaylık aralığı vardır.

Kayışlı bisikletler ise en geleneksel modellerdir. Bu modellerde direnç ayarı, bisikletin döner tekerine bağlı bir kayış vasıtasıyla belirlenir.

Voit kondisyon bisikletleri, bisiklet tipine göre de üç farklı modele ayrılırlar. Bu modeller; yatay, dikey ve eliptiktir. Yatay ve dikey bisikletler, sporcunun oturur pozisyonda spor yaptığı modellerdir. Sporcunun oturma pozisyonu ve spor esnasında çalışan kas grupları açısından geleneksel bisikletlerle benzerliklere sahiptirler. Yatay ve dikey bisikletler, daha çok bacak kaslarına yönelik spor yapmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Eliptik bisikletlerde ise sporcu ayakta durur ve "uzay yürüyüşü" ismi verilen koşu türünü yapar. Bu koşu türünde bacak kasları, oturur pozisyonda yapılan bisiklet sürüşüne göre daha az çalışsa da vücudun geri kalan kas grupları daha fazla çalışır. Bu bağlamda, eliptik modellerin, doğal koşu pozisyonuna daha yakın oldukları söylenebilir.

Voit Kondisyon Bisikleti Fiyatları

Kondisyon bisikletlerinin fiyatları oldukça geniş bir aralıkta değişir. Fiyatı belirleyen iki temel unsur, çalışma tipi ve donanım özellikleridir.

Motorlu çalışma tipindeki modeller, fiyat olarak en yüksek olanlardır. Bu modellerin direnç sistemi, diğer modellerden daha gelişmiştir

Kullanımı en yaygın olan manyetik bisikletler ise, gelişmişlik ve fiyat açısından motorlu ve ve kayışlı modeller arasında yer alırlar.

Fiyat açısından en uygun olan modeller kayışlı olanlardır. Kayışlı direnç sistemi, manyetik ve motorlu bisikletlere göre daha gelenekseldir ve ayrıca spor esnasında daha fazla ses çıkarırlar.

Bisikletlerin fiyatını belirleyen donanım özelliklerinden en önemlisi, ürün üzerinde bulunan sensörlerdir. Kalp ritmi, adım sayısı, tur sayısı gibi özellikleri ölçen ekstra sensörlerin bulunduğu modeller daha pahalıdır.

Bir diğer önemli donanım ise kablosuz bağlantı özelliğidir. Bazı bisikletlerde, internet bağlantısı imkanı ve akıllı telefonlarla uzaktan kontrol gibi özellikler mevcuttur. Bu özellikler ürünün fiyatını artırır.

Ekran teknolojisi de fiyatı önemli ölçüde belirleyen bir özelliktir. Geniş LED ekranı sayesinde, spor esnasında televizyon izlemeye ya da internette gezinmeye imkan sağlayan bisikletlerin ücreti daha yüksektir. Gelişmiş ekran teknolojisi hız, kalori, toplam mesafe, nabız gibi verilerin daha net gösterilmesini de sağlar.

Voit Kondisyon Bisikletleri

26 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Voit
  2. Altis
  3. Hattrick
  4. Dynamic
  5. Fox Fitness
  6. Dunlop
  7. Life Fitness
  8. Reebok
  9. Athletic
  10. Cosfer
  11. Elite
  12. Lifefit
  13. Magnum
  14. Proform
  15. Sportica
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Bisiklet Tipi
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Voit
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/407474
BAŞA DÖN