Yapışkanlı Not Kağıdı

Yapışkanlı Not Kağıdı

İnsan eğitim hayatına başladığı gün kırtasiye ve kırtasiye malzemeleriyle tanışmış olur. Önce okul sonrasında da iş hayatı insanı bu malzemelerin kullanımına mecbur bırakacaktır. Kağıt, kalem, silgi, kalemtıraş derken bir gün karşınıza binlerce çeşidi ve muhteşem renkleriyle yapışkanlı not kağıdı çıkacaktır. Sırf renkleri ve şekilleri için bile almak isteyeceğiniz bu küçük ve sevimli kağıtların aslında ne kadar çok yerde kullanıldığını ve ne çok işe yaradığını sonradan anlayacaksınız. Yapışkanlı not kağıtları ile ilk tanışma belki küçük notlar alma ihtiyacı ile başlayabilir ancak bir kere kullanmaya başladıktan sonra kullanım alanlarının fazlalığı sizi şaşırtacaktır. Klasik not kağıtlarının tutturma işleminde İğne veya raptiye kullanıldığında, dikkatsiz durumlarda iğne ve raptiyenin ele ya da ayağa batma riski ile karşı karşıya kalınabilir. Hem işlevselliği açısından hem de çok renkli ve farklı şekillere sahip olması açısından yapışkanlığı not kağıtlarının kullanılması keyifli ve akıllıca olacaktır. Yapıştırıldığı yerden çıkardığınızda orada iz bırakmadığı gibi tekrardan başka bir yere yapıştırmanıza da olanak sağlayan bir yapıya sahiptir.

Yapışkanlı Not Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

Tek tarafı yapışkanlı özelliğe sahip olan not kağıtları okullarda, ofislerde, hastanelerde, evlerde ve saymakla bitirilemeyecek birçok yerde kullanılır. Hayatın detaylarını bize renkli yapılarıyla hatırlatan yapışkanlı not kağıtları post it kağıt olarak da adlandırılır. Belki bir fikri üzerine not almak için, belki de yapılacak olan toplantıyı hatırlatmak için ofis çalışanlarının sürekli elinin altında olan post it kağıdı, küçücük haliyle büyük işler başaracaktır. Büyük projelerin küçük detayları renkli renkli post it kağıtlara yazılıp panolara asılır. Telefon numaraları, yönetici talimatları, sonrasında hatırlanması için yapışkanlı not kağıtlarına yazılarak ofis masasının ya da bilgisayarların üzerine pratik bir şekilde yapıştırılır.

Doktor muayenehanesinde, hastane laboratuvarlarında tahlil kaplarının üzerinde sıklıkla rastlarız renkli yapışkanlı not kağıtları çeşitlerine.

Öğrencilerin sınav dönemlerinin kurtarıcısıdır yapışkanlı not kağıtları. Ders çalışırken post it kağıtlara aldıkları önemli notlara duvarlarında, masalarında, defter ve kitap aralarında rastlayabilirsiniz. Kitap okurken kullanılan ayraçlar kimi zaman kitabın arasından kayıp düşer, oysa post it ayraç yapışkanlı olduğu için tam okumayı bıraktığınız sayfada sizi bekliyor olacaktır.

Büyük aileler yoğun yaşam temposu içerisinde kimi zaman birbirlerinin yüzünü dahi göremezler. Çalışan anne-babalar, okula giden çocuklar neredeyse birbirleriyle olan iletişimlerini küçük yapışkanlı not kağıdı aracılığı ile kurarlar. Banyo aynasına yapıştırılan sarı renkli post it vitamin alınması gerektiğini hatırlatırken, buzdolabının kapağına yapıştırılan kırmızı post it evden çıkarken anahtarın unutulmamasını sağlar. Evden aceleyle çıkarken patili dostlarınızın mamasını vermeniz gerektiğini de bu küçük, renkli ve yapışkanlı not kağıtları hatırlatır sizlere.

Yapışkanlı Not Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, mor, turuncu yani kısacası bütün renkler ve bu renklerin tonlarında üretilen yapışkanlı not kağıtları veya post it kağıtlar mat ve neon renklerde de üretilir. Kare, dikdörtgen, yuvarlak, üçgen şekillerinin yanı sıra ok şeklinde, kalp şeklinde yıldız ve saymakla bitmeyecek şekillerde de üretilmiştir. Buzdolaplarının üzerine, renkli yapışkanlı kağıda yazıp yapıştırdığınız alış-veriş listesi size kendini hatırlatacaktır. Yabancı dil öğrenmeye çalışanların sıklıkla tercih ettiği ve kelimelerin arkalı önlü yazıldığı post it kağıtlar öğrencilerin işlerini kolaylaştırıp eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

Her insan günlük yoğunlukta motivasyona ihtiyaç duyar. Farklı renlerdeki yapışkanlı not kağıtlarına farklı motivasyon cümleleri yazarak ister kendinize moral sağlayabilir isterseniz bu notları iş arkadaşlarınızın ya da aile bireylerinizin görebileceği bir yere yapıştırarak onların hayatını renklendirebilirsiniz.

Annenize, babanıza, kardeşinize, çocuğunuza, arkadaşınıza ya da sevgilinize özel gününde aldığınız hediyeyi daha da özel ve sürprizli bir şekle büründürebilirsiniz. Hediyeyi vereceğiniz ortamda ok şeklinde olan post it kağıtları hediye kutusuna yönlendirecek şekilde yapıştırdığınızda onun hediye kutusunu bulmasını sağlayabilirsiniz. Bununla da yetinmeyip ok şeklinde yapıştırdığınız post it kağıtların üzerine anlamlı sözcükler yazabilir ve hatta hediye kutusunun üstüne yapıştıracağınız kalp şeklindeki yapışkanlı not kağıdına da ona olan duygularınızı yazarak sürprizinizi tamamlayabilirsiniz.

Kimi özel şirketler, muayenehaneler ve buna benzer iş alanları sahipleri kişiye özel renkli yapışkanlı not kağıdı bastırarak akılda daha kalıcı olmaya çalışırlar.

Bazı kafe ve restoranlarda bir duvar pano şeklinde kullanılır. Bu duvara yapıştırılmış post it’lerde duvar yazıları ya da oraya gelen konukların birbirlerine yazdıkları notları görebilirsiniz. Böyle uygulamalar teknoloji çağında teknolojik ürünlerle boğulmuş insanlara sıcak iletişim olanağı sağlamaktadır.

Yıllar öncesinde yazıp bir defter ya da kitap arasında unuttuğunuz renkli post it’lerle karşılaşıp okuduğunuzda yüreğinizi nostaljik bir his kaplayacaktır. Bunlar ve bunlar gibi verilebilecek binlerce örnek yapışkanlı not kağıdı nasıl kullanılır sorusunun cevabı olacaktır.

Yapışkanlı Not Kağıdı Fiyatları

Yapışkanlı not kağıtları 76 x 76 mm, 75 x 75 mm, 50 x 50 mm kare şeklinde üretildiği gibi 38 x 51 mm, 51 x 76 mm dikdörtgen şeklinde de üretilmektedir. 12 x 45 mm ve 15 x 50 mm küçük olacak şekilde üretilen post it’ler de bulunmaktadır. Genel ölçü olarak belirlenen bu ölçülerin versiyonlarını da seçenekler arasında bulmak mümkün olacaktır. Çok seçenekli ve birçok renk çeşidi barındıran post it fiyatları her insanın ulaşabileceği değerdedir. Farklı boyutlardaki ve farklı renklerdeki yapışkanlı not kağıtları bir araya getirilerek yapışkanlı not kağıtları seti oluşturulmaktadır. Aynı boyutta örneğin; 12 x 45 mm fakat farklı renklerde olacak şekilde de post it seti oluşturulmaktadır. Yapışkanlı not kağıtlarının fiyatları, üretimde kullanılan kağıdın hamuruna göre farklılık gösterebileceği gibi yırtılmayan ve suya dayanıklı olarak üretilen post it’lerde de fiyat farkı olacaktır. Karışık fosforlu renklerde üretilen yapışkanlı not kağıtlarının sayfa sayısı, eğer set halinde satılıyorsa, set içerisinde bulunan post it boyutları fiyatlarının belirlenmesine etki edecektir. Yoğun kullanımın olduğu ofis, okul, hastane gibi çalışma alanlarına yapışkanlı not kağıdı seti almak daha kullanışlı olacaktır. Hediye olarak alınabilecek takvimli ve farklı tasarımlarda da yapışkanlı not kağıdı setleri bulunmaktadır. İster set olarak isterseniz tek tek alabileceğiniz yapışkanlı not kağıtlarını sınırsız renkleri, boyutları ve sayfa sayılarıyla online olarak da temin edebilirsiniz. Kimi ürünlerde 2 yıl garanti seçeneği de bulabilirsiniz. Amerika ve Avrupa’da ofislerdeki kullanım sıklığından dolayı en çok satılan kırtasiye ürünü olmuştur. Ülkemizde de bir öğrencinin günlük harçlığının bir kısmıyla alabileceği kırtasiye ürünlerinin başında gelir. Çok seçeneğinin olması, çok kullanılıyor olması ve fiyatlarının da herkes tarafından ulaşılabilir olması daha da çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Yapışkanlı Not Kağıdını Kimler Kullanır?

Öğrenciler, doktorlar, ofis çalışanları, devlet memurları yani kısacası hatırlamaya ya da hatırlatmaya ihtiyaç duyan herkes kullanır.

Yapışkanlı Not Kağıdı Veya Post İt Ne İçin Kullanılır?

Alış-veriş listesi yapıp dolabın üzerine yapıştırmaktan tutun, kitaplıktaki kitapların kategorize edilmesine kadar binlerce amaç için kullanılabilir.

Yapışkanlı Not Kağıdı Pahalı mıdır?

Kırtasiye malzemeleri içerisinde belki de en ulaşılabilir fiyatlara sahip olan malzemelerdir.

Yapışkanlı Not Kağıdı Nedir?

Üzerine hatırlamak ya da hatırlatmak istediğiniz notları yazabildiğiniz, istediğiniz yüzeye yapıştırıp sonra rahatlıkla çıkarabildiğiniz çok amaçlı kullanım kağıt parçaları demek ilk etapta post it nedir ya da yapışkanlı not kağıdı nedir sorusunun yanıtı olabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yapışkanlı Not Kağıdı

2912 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 28 / 2912 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?