Yapıştırıcı

Yapıştırıcılar kullanım amacına ve kullanıcının yaşına göre farklı niteliklerde üretilir. Kullanım amacına göre sanatsal ve tadilat şeklinde; kullanıcıya göre çocuk ve yetişkin şeklinde gruplanabilir. Sanatsal amaçlı kullanılan yapıştırıcılar sıvı ve katı formdadır. Sıvı formdaki yapıştırıcılarla farklı pek çok malzeme yapıştırılabilirken katı yapıştırıcılarla kâğıt, karton gibi malzemeler yapıştırılabilir. Yapıştırıcıların içeriği de sahip olduğu özelliklere göre değişir. Bazıları yapıştırıcının daha hızlı kurumasını sağlayan solvent gibi çeşitli kimyasal maddeler içerirken; bazıları su bazlı, bazılarıysa tamamen doğal içeriklidir.

Çok Amaçlı Sıvı Yapıştırıcıların Özellikleri Nedir?

Çok amaçlı sıvı yapıştırıcılar genel olarak karton, kâğıt, keçe, deri, mantar, kumaş, ahşap, metal, porselen, cam, strafor ve plastik malzemelerin hepsini veya bazılarını yapıştırabilir. Geniş bir kullanım alanı olan sıvı yapıştırıcıların etkili şekilde kullanılabileceği malzemeler yapıştırıcının içeriği ile ilgilidir. Kimyasal içerikli sıvı yapıştırıcıların kullanılabileceği materyaller daha fazlayken su bazlı sıvı yapıştırıcılar kâğıt, karton ve fotoğraf yapıştırmak için idealdir. Diğer çok amaçlı yapıştırıcılar suya dayanıklıyken su bazlı yapıştırıcılar su ve sabunla yıkanabilir.

Çocukların el sanatlarında kullandığı beyaz tutkallar kâğıt, karton, keçe, tekstil, tüy, inciler, ahşap ve doğal malzemelerin yapıştırılması için uygundur. Kullanımı kolay esnek plastik şişelerde sunulan beyaz tutkallar genellikle solvent içermez. Kuruduğunda şeffaflaşan beyaz tutkallar aynı zamanda yıkanabilir özelliktedir. El sanatlarında yaygın olarak kullanılan sıvı yapıştırıcıların simli olanları da vardır.

Süper Güçlü Yapıştırıcı ve Epoksi Yapıştırıcı Nedir?

Süper yapıştırıcılar sıvı veya jel formunda olup diğer yapıştırıcılara göre daha güçlü ve daha dayanıklıdır. Saniyeler içerisinde kuruyan süper yapıştırıcılar bulaşık makinesinde yıkanmaya, ısıya, UV ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Porselen, seramik, ahşap, deri, plastik, metal ve kauçuğun yapıştırılması için kullanılabilir. Solvent içermeyen çeşitleri de olan süper yapıştırıcıların aplikatörleri dar alanlarda kullanım için uygundur.

Epoksi yapıştırıcılar neredeyse her malzeme için ihtiyacınız olan süper güçlü yapıştırma sunar. Diğer süper yapıştırıcılardan farklı olarak kuruduğunda sararmaz, saydamlığını korur. Aynı zamanda kururken genleşmez veya büzülmez. Hızlı ve temiz yapışan epoksi yapıştırıcılar son derece sağlamdır. Suya, yağa, genel solventlere, sıcaklık değişimine karşı dayanıklıdır. İç ve dış mekânda kullanabileceğiniz epoksi yapıştırıcıları boyayabilir, kumlayabilir, cilalayabilir ve delebilirsiniz.

Stick Yapıştırıcı Nedir? 

Katı halde bulunan stick yapıştırıcılar plastik, silindir ambalajlarda sunulur. Stick yapıştırıcılar daha çok kâğıt, karton, fotoğraf gibi materyallerin yapıştırılmasında kullanılır. Sıvı yapıştırıcılar gibi akmaz ve bulaşmaz. Soğuk suyla yıkanabilen stick yapıştırıcıların ambalajlarında genellikle geri dönüştürülebilen malzemeler kullanılır. Bitkisel malzemelerden üretilen stick yapıştırıcılar da vardır. Genel olarak çocukların kullanımı için tasarlanan stick yapıştırıcılar solvent içermez.

Bazı stick yapıştırıcılar yapıştırmayı eğlenceli hale getiren özelliklere sahiptir. Yapıştırıcıyı uyguladığınız alanı görebilmenizi sağlayan sihirli “magic” stick yapıştırıcılar uygulandığı yüzeyde mavi renkli iz bırakır. Çocukların yapıştırıcıyı kullanmasını kolaylaştıran bu iz, kuruduğunda kaybolur ve renksiz bir görünüm kazanır. Kimi stick yapıştırıcılarsa kuruduğunda kaybolmayan renklere sahiptir. Hem boya hem yapıştırıcı olarak kullanılabilen bu stick yapıştırıcıların simli çeşitleri de vardır.

Hamur Yapıştırıcı Nedir? 

Hamur yapıştırıcılar tahta, çimento, cam, metal, plastik ve porselen üzerindeki küçük nesnelerin yapıştırılması; posterler, dekorasyonlar, küçük elektronik cihazlar, kablolar ve daha fazlasını sabitlemek için kullanılır. Hamur yapıştırıcılar uygulandıktan sonra iz bırakmadan çıkarılabilir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Şeffaf ve renkli üretilen hamur yapıştırıcıları genellikle beyaz, sarı ve mavi renktedir. Ancak çocukların kullanırken eğlenmesi için tek paket içerisinde sunulan, farklı ve canlı renklerde hamur yapıştırıcıları da vardır. Hamur yapıştırıcısı almadan önce hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Her hamur yapıştırıcının taşıyabileceği yük aynı değildir. Bazıları yalnızca kâğıt, poster gibi hafif nesneleri taşıyabilirken bazıları 3 kilograma kadar ağırlıktaki nesneleri taşıyabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tutkal Fiyatları ve Modelleri

2699 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 64 / 2699 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?