Bilgisayar veya telefon gibi cihazların belirli sinyaller sayesinde bilgi alış verişi yapmasını sağlayan modemler, son yıllarda her alanda gerekli olan önemli bir teknolojik ürün haline gelir. Telefonunuzda kullandığınız hatta gelen sinyaller, bilgisayarın algılayamadığı analog sinyallerdir. Bu nedenle modemler burada devreye girerek analog sinyalleri dijitale aktararak veri transferi sağlarlar.

Yüksek Sinyal Gücü İle Kesintisiz Bağlantı

Başarılı bir İnternet erişimine ulaşabilmek için doğru modemi seçmek çok önemlidir. Kablolu modeller, teknoloji açısından eski olarak görülse de daha iyi performans gösterebildiği için çok fazla tercih edilir. Ama son yıllarda dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon kullanımında artış yaşandığı için kablosuz modemlere de ilgi oldukça fazladır. Her iki modem de internet altyapınızın desteğine bağlı hızda hizmet vermeye devam eder. Evde ya da ofis ortamlarından bilgisayar kullanıcı sayısı fazlaysa o zaman port sayısı fazla olan Airties modem türlerine yönelebilirsiniz. VDSL modemler, ADSL altyapı desteğine sahiptir ama ADSL modemler, VDSL desteğine sahip değildir. Yani İnternetiniz VDSL seviyesinde olmasına rağmen, ADSL modem kullanırsanız İnternet erişiminizden yeterli verimi alamayabilirsiniz. Airties Modem fiyatları ise modemin bağlantı hızı ve özelliklerine göre en doğru şekilde belirlenir. Böylelikle her modelin fiyatı birbirinden farklı olabilir.

Kablolu ya da kablosuz bir Airties modemin üzerindeki port sayısı kaç taneyse, bu modeme kablo ile bağlanabilen bilgisayar sayısı da aynıdır. Hızlı internet bağlantısına sahip, VDSL altyapısı bulunan modemler ile ADSL desteği bulunan modem çeşitleri arasında büyük fark vardır. VDSL desteği veren İnternet sinyallerinin frekans gücü 5 Ghz’dır. Bu nedenle kesintisiz ve daha başarılı bağlantı gücüne sahiptir. Bu tür özelliklerle birlikte daha uzak alanlara erişim sağlayan router özelliği de yalnızca bazı modeller de yer alır. Airties modemlerin farklı birçok modelleri bulunur. Dahili modeller için telefon veya bilgisayarlarda yer alan bir kart da denilebilir. Bu sayede telefonlar kişisel bağlantı noktasına dönüşür. Dahili modemler, kullandığınız cihazın ana noktasına yerleştirildiği için yüksek performans gücü gösterir ama harici modemler ile arasında farklılıklar görülebilir.  En önemli fark, harici modemlerde bağlantı ve indirme sinyallerinin görüntülenebilmesidir. Bu tür modemler, ayrı bir cihaz olduğu için birçok yere götürülebilir.

Airties modemler, İnternet altyapısına bağlı olarak farklı alternatifler sunar. Bunlar arasında ADSL ve VDSL gibi modem çeşitleri bulunur. ADSL modemler, tüm verilere telefon hattındaki sinyaller sayesinde ulaşırken, VDSL modemler sinyal gücünü fiber optik kablolar sayesinde alır. Bir diğer alternatif olan uydu net modemler ise, veri akışı için televizyonlardan gelen sinyallere ihtiyaç duyar. VDSL modem kullanırsanız ve dual bant özelliği olmazsa bu defa frekans gücünüz ADSL modellerde kullanılan 2.4 Ghz olarak kalabilir. O zaman modem ve İnternet hızı da ADSL modem seviyesinde olur. İnternet paketinizin sağladığı hız, modem hızından daha az ise, sahip olabileceğiniz en yüksek hız paketinizin hızı olur. İnternet hızınız yüksek olduğu halde eski bir modem kullanırsanız da başarılı bir İnternet hızına sahip olamazsınız.

Hızınıza Hız Katan Airties Modemler

  • Kablolu Airties modemler, Ethernet kablosu sayesinde bilgisayarınızdan İnternete bağlanmanızı sağlarken, kablosuz modeller ise uzaktan erişim sağlayarak dizüstü bilgisayar ya da cep telefonunuzdan İnternet erişimi sağlar.
  • Airties modem üzerinde yer alan antenler ile cihazınıza yüksek hızda sinyal gönderimi sağlanır.
  • Birçok modem modelinde olduğu gibi Airties modemlerde de şifreleme özelliğini bulabilirsiniz.
  • Fre-wall desteğine sahip modelleri tercih ederek Airties modeminizi sahte yazılımlardan koruyabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Airties Modem Fiyatları

Bilgisayar
Bilgisayar
Ağ / Modem
Ağ / Modem
Modemler
Modemler
Adsl Modemler
Adsl Modemler
Vdsl Modemler
Vdsl Modemler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
DSACategoryId/2147483646/3013122/45/airties