Akıllı ev sistemleri, evinizdeki ve ofisinizdeki cihazları kontrol etmek, yaşam alanlarınızın ısı, ışık ve gürültü oranını ölçmek, harcadığınız elektrik miktarını hesaplamak gibi kolaylık sağlayan uygulamaları hayatınıza sokuyor. İş yerlerinizde ve evinizde düzen sağlayan bu yardımcı ürünler pratik kullanımlarıyla da dikkat çekiyor. Bazı ürünler 3G, 4G ve WiFi bağlantısı kurabilme özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde cihaz cep telefonunuzla veya tabletinizle bağlantı kurabiliyor. Kumanda veya sensör özelliği bulunan, uzaktan takip sağlayabilen ürünler için Android ve IOS cihazlar için üretilmiş uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaların bazıları ücretsiz olarak cep telefonunuza veya tabletinize indirilebiliyor. Evinizde konfor ve güvenlik sağlayan ev sistemlerinin pek çoğu birden fazla telefon ve tablette etkin hale getirilebiliyor.

Sensör özelliğine sahip ürünlerin bazıları bulunduğu odanın hava kalitesini gözlemleyebiliyor. Gözlemlediği havanın kalitesini farklı renklerle gösteren ürün sayesinde yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen kötü kapalı alan havasını daha erken fark etmeniz ve zamanında müdahale etmeniz sağlanıyor. Hatta hava kalitesinin düştüğünü algılayan cihaza klimayı çalıştırma komutu vererek havanın her kötüleşmesinde klimanızı otomatik olarak çalıştırıp havayı temizlemesini sağlayabilirsiniz. Telefon veya tabletinizle bağlantı kurabilen sensör; mekân ısısını, nem oranını, ışık durumunu, mekânın ses ve gürültü durumunu size bildirebiliyor. İstediğiniz her yerden evinizdeki durumu gözlemleyebilmenizi sağlayan cihaz yaşam kalitenizi yükseltiyor. Bazı sensör modellerine micro usb ile farklı özellikler eklenebiliyor ve IFTTT özelliği sayesinde ortama göre programlama sağlanıyor. Evinizde değilken evde ses olup olmadığını, pencere veya kapıların açılıp açılmadığını size bildiren sensörlerin kapı ve pencerelere yerleştirilebilir modelleri de bulunuyor. Bazı sensör modellerinde bulunan senaryo özelliği sayesinde siz yokken kapınız açılırsa veya gürültü çıkarsa televizyon ve ışıklar otomatik olarak açılabiliyor. Hırsızların gözünü korkutmayı başarabilen akılı ev sistemi can ve mal güvenliğinizi korumanıza yardımcı oluyor. Aynı özellik sayesinde evde olduğunuz günlerde enerji tasarrufu sağlamanız da mümkün oluyor. Ortam sessizken veya karanlıkken ışığı ve televizyonu kapatabilir, enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Elektrik faturalarınızın kabarık gelmesinden şikâyetçiyseniz elektrik kullanım oranını ölçen ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz sensörlerde bulunan elektrik akım sayacı ne kadar elektrik tükettiğinizi ölçmenize yardımcı oluyor. Elektriğin birim fiyatını girdiğiniz takdirde yaktığınız elektriğin fiyatını da gösterebiliyor. Faturalarınızı kontrol altına alabilmenizi sağlayacak enerji ölçerli modeller verileri tablosal olarak da gösterebiliyor.

Akıllı anahtar modelleri telefon ve tablet kontrolü ile evinizi aydınlatma işini oldukça kolaylaştırırken diğer sensörlerle lambalarınızı etkileşime sokmayı da sağlıyor. Evde değilken evinizin aydınlığını ayarlayabilmenizi sağlayan akıllı anahtar modellerinin tekli ikili ve üçlü çeşitleri bulunuyor. Akılı anahtarlar diğer akılı ev aletleriyle birlikte kullanıldığında lambalarınızın ses ve ışığa karşı tepki verebilmesini, yani açılıp kapanabilmesini sağlıyor. Akıllı prizler ise elektrikli ev eşyalarınızın güvenli çalışmasına yardımcı oluyor. Akıllı priz modellerinin bazılarında zaman ayarlama özelliği bulunuyor. Bu özellik prizdeki cihazın istediğiniz saatte kapatılabilmesini sağlıyor. Bazı ürünlerde yer alan geri sayım özelliği ütü gibi fişte unutulmasının problem yaratacağı cihazların kısa süre içinde kapanmasını sağlıyor.

Pek çok farklı özelliğe sahip ürün hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için ürün özelliklerini inceleyebilir, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modeli belirleyebilirsiniz. Kurulumu oldukça kolay olan ürünlerin pek çoğunu ufak bir yardımla veya kendi başınıza kurabilirsiniz. Pek çoğu tak çıkar özelliğe sahip akıllı ev sistemi ürünlerini kolayca bir güç kaynağına takabilir, uygun programları yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Evinizdeki diğer kumandaları kopyalamanızı gerektiren, cihazlar arası entegrasyon sağlamanız gereken ürünlerde talimatları dikkatlice inceleyerek kendi başınıza kurulumu sağlayabilir, isterseniz bir profesyonelden de yardım alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Akıllı Ev Sistemleri

104 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Rovline
  2. Fonri
  3. Sinaider
  4. Airlive
  5. BroadLink
  6. Trust
  7. S-Link
  8. Somfy
  9. Cuppon
  10. Dnz
  11. Everest
  12. Sonoff
  13. TP-LINK
  14. XenonSmart
  15. Xiaomi
  16. Ajax
  17. BlitzWolf
  18. Brennenstuhl
  19. Formrack
  20. Google
  21. Maza
  22. NEO
  23. wechip
  24. Esan
  25. Estrontech
  26. Grohe
  27. Honeywell
  28. Hong
  29. Magic Gift
  30. Mosel
  31. OEM
  32. Paleon
  33. Peace
  34. Platoon
  35. Ring
  36. Schneider
  37. Shelly
  38. Stechome
  39. Tsmart
  40. Weko
  41. Wicom
  42. İtek
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/60007677
Başa dön