Akülü

Akülü Çit Kesme Makineleri

Akülü çit kesme makineleri bıçakların ileri geri hareketini kontrol eden bir elektrik motorundan ve iki adet keskinleştirilmiş ve çentikli bıçaktan oluşur. Bıçakların ileri geri hareketi, dalları simetrik olarak dağılmış dişler arasında yakalayarak keser. Makineler 2 zamanlı veya 4 zamanlı bir motora sahiptir. Silindir kapasiteleri modelden modele değişir. Elektrikli çit kesme makineleri kablolu veya akülü olabilir. Güç, kablolu modeller için değişiklik gösterirken, yoğunluk ve amper, akü kapasitesini belirler.

Akülü Çit Kesme Makinesi Modelleri

Akülü modeller genellikle 18 veya 36 V elektrik motoru ile sırasıyla 30 ila 50 ve 45 ila 90 dakikalık bir çalışma aralığına sahiptir. Oldukça güçlü olan bu motorlar yüksek çalışma konforu sunar. Çit kesme makinelerinde kesit boyu bıçak uzunluğuna eşittir. Ağırlık, bıçağın uzunluğu ile orantılıdır. Bıçak ne kadar uzun olursa, çit kesme makinesi o kadar ağırlaşır. Bu nedenle bazı kullanıcılar daha kısa, daha hafif ve daha yönetilebilir bir bıçağı tercih eder. Bıçakların uzunlukları genellikle 40 ve 75 cm arasındadır. Çit kesme makineleri yaralanmaları önlemek için iki elle tutularak kullanılır. İyi bir kavrama için makinenin tutamak tasarımı ve ağırlığı bütün pozisyonlarda güvenli bir şekilde çalışmayı desteklemelidir. Akülü çit kesme makinelerinin ağırlığı marka ve modele göre  2 ila 6 kg arasında değişir. Bazı modeller 9 kg ağırlığa ulaşabilir. Çit kesme makinesi satın alırken düz budama yeteneğiniz, desteklemek istediğiniz ağırlık ve çitlerinin genişliğini dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. 

Akülü Çit Kesme Makinesi Çeşitli Bıçak Türleri

Çit kesme makinesi bıçakları iki farklı şekilde çalışabilir. Basit hareketli kesim sisteminde, sabit bir bıçak altında önden arkaya hareket eden bir bıçak bulunur. Çift etkili kesme sisteminde ise her iki bıçak da hareket halindedir ve birbirlerine göre hareket eder. Bu tasarım, kesim sırasında meydana gelen titreşimleri azaltır ve basit hareketli sisteme göre makineyi çok daha verimli kılar. Çit kesme makinelerinin bıçakları çift kenarlı bıçaklar olmasına rağmen, bıçakların genellikle tek bir tarafı keskinleştirilmiştir.

Akülü Çit Kesme Makinelerinin Bakımı ve Kullanımı

Çit kesme makinesi kullanırken yaralanmaları önlemek için koruyucu gözlükler, eldivenler, uzun kollu giysiler giymeniz önerilir. Ayrıca bıçağın kesim kalitesini de düzenli olarak kontrol etmeniz ve bıçakları yağlamanız gerekir. Çit kesme makinesinin bıçakların bisiklet zincirlerine benzer. Her zaman yüksek performans için bıçakların suyla yıkanmaması gerekir. Bıçaklar arasında kalan yapraklar ve diğer atıklar dişlileri tıkayabileceğinden kesim performansını düşürür. Düzenli bakım ile makinenizin ilk günkü gibi çalışmasını sağlayabilir, her zaman en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Soru 1: Akülü çit kesme makinelerinde kesme yüksekliği nasıl seçilir?

Cevap 1: Kesmek istediğiniz çitler yüksekte yer alıyorsa ve kesim işlemi için bir merdiven kullanmak istemiyorsanız  teleskopik çit kesme makineleri en iyi seçimdir. Teleskopik modellerde bıçak, yüksekliği en iyi şekilde kontrol etmenize izin veren, ergonomik tasarıma sahip ayarlanabilen bir direğin ucunda yer alır. Bu sayede herhangi bir merdivene ya da ekstra yüksekliğe ihtiyaç duymadan yerden konforlu bir şekilde çalışmanıza izin verir. Çit kesme makineleri markaya ve modele bağlı olarak 3 metreden daha fazlasına ulaşabilir.

Soru 2: Akülü çit kesme makinesi bıçağı nasıl olmalı?

Cevap 2: Çit kesme makinesinin bıçağındaki dişler arasındaki mesafe, kesebileceğiniz dalların çapını belirler. Çap ne kadar büyük olursa, çit kesme makineniz o kadar fazla dalı tutabilir. Bu sayede kesim süresi önemli ölçüde kısalır. Genç sürgünler için 12 ila 16 mm, normal çitler için 20 ila 25 mm, ormanlık alan için genellikle 26 ila 36 mm idealdir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akülü Çit Kesme Makineleri

91 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 91 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/451013/34001284