Alıştırma Mayoları

Alıştırma mayosu çeşitleri, bebeklerin denizde ve havuzda yaşadığı küçük kazaların önüne geçmek için özenle tasarlanır. Su içinde kullanılmak üzere tasarlanan ve henüz tuvalet eğitimi tamamlanmamış bebeklerin kullanımına uygun olan alıştırma mayoları, rengarenk görünümleri ve özel katmanları ile hem bebeklerin hem de ebeveynlerin rahat etmesine yardımcı olur. Normal mayolar, bebeklerin tuvaletleri geldiğinde kazaların yaşanmasını önlemez. Günlük bebek bezleri ise suyu emeceğinden bebekleri suya çeker, ağırlık yapar ve zorluk yaşatır. Alıştırma mayosu kullanmak yalnızca konfor değil, güvenlik de vadeder. Yazın plajlarda, havuzlarda rahat edilmesinin sırrı olan ürünler, suda eğlenen bebekler için doğru seçimdir. 

Alıştırma Mayosu Çeşitleri Konfor Sağlar

Sıradan bezler kullanıldığında, içinde çiş ve kakalar dışarı, suya sızar. Emici özellikli bezler, havuz ve deniz suyunu da içine çeker. Alıştırma mayolarında yer alan bacak ve bel bariyerleri sızıntıları önlerken bebeklerin hareketlerini de destekler. Tek kullanımlık ve yeniden kullanılabilir alıştırma mayoları bulunur. Tek kullanımlık ürünler, kullanımın ardından sıradan bezler gibi çöpe atılır. Materyalleri gereği daha az dayanıklı olan mayolar, külot tasarımında, kenarlardan yırtılabilen modellerdir. Yeniden kullanılabilir olanlar ise yıkanarak kullanıma hazır hale gelir. Zıbın benzeri çıt çıtlar bulundurabilir veya külot tasarımında olabilir.

Yaşamı Kolaylaştıran Alıştırma Mayoları 

 • Mayoya benzer görünümdeki alıştırma ürünleri, renklerle ve desenlerle süslenir. 
 • Alıştırma mayoları su geçirmez ve içindeki sıvıları dışarı sızdırmaz. Nefes alabilir özellikleri sayesinde pişik sorunu oluşturmaz. 
 • Yıkanabilir mayoların alerji yapmayan özellikte olması önemlidir. Dış kaplamada daha çok pamuklu kumaşlar tercih edilirken, iç yüzeylerde bakteri bulundurmayan mikrofiber kumaşlar daha sık kullanılır. Bezin orta kısmında ise cilt sağlığı için PU laminasyon bulunması önelidir. 
 • Bazı modeller kendi özel kirli torbasını bulundurur. Bu sayede değiştirileceği zaman torbaya konularak ağzı kapanır ve yıkanana dek saklanabilir. 

Alıştırma Mayosu Özellikleri 

 • Suya dayanıklı: Evet
 • UV koruma: Bazı ürünlerde bulunur
 • Esnek: Evet
 • Alıştırma külodu olarak kullanım: Evet 

Alıştırma Mayoları Nasıl Kullanılır? 

Alıştırma mayosu çeşitleri kullanılırken iç çamaşırı kullanılmaz. Bebeklere direkt giydirilir. Bebekler hem plajda oyun oynarken hem de yüzerken veya suda oynarken mayoları giyebilir. Ancak kirlenme ihtimalin karşı, suya girmeden hemen önce kullanılması önerilir. Mayolar kirlendiğinde bezler kolaylıkla değiştirilir. Ürüne göre çöpe atılır veya torbasına koyularak yıkanmak üzere saklanır. Tek kullanımlık mayo kullanılıyorsanız veya yanınızda mayonun özel kılıfı yoksa, muhakkak sızdırmaz bir çöp poşeti bulundurmalısınız. Uzun tatiller için yeniden kullanılabilir bezler idealdir, gün içinde aralıklarla sık sık deniz veya havuza girilecekse tek kullanımlık mayolardan birkaç adet bulundurmak faydalıdır. 

Alıştırma mayosu çeşitleri fiyatları, ürünlerin tek veya çok kullanımlık özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bezleri seçerken fiyat kıyasından önce UV koruması olup olmadığına, materyaline, desenlerine bakabilirsiniz. Ürünün ihtiyacınızı karşıladığından emin olduktan sonra bütçenize uygun seçeneği hemen sipariş verebilirsiniz. 

Alıştırma mayosu çeşitlerinden hangisi daha avantajlıdır? Yıkanabilir olanlar mı, tek kullanımlık mayolar mı alınmalıdır? 

Yıkanabilir mayolar, tek kullanımlılara göre uzun vadede fiyat avantajı sunar. Tek kullanımlık ürünler ise temizlik zahmetini ortadan kaldırdığı için tercih edilebilir.

Yıkanabilir mayolar nasıl temizlenir? 

Yıkanabilir bezler hem elde hem de çamaşır makinesinde yıkanabilir. Kumaşların yıkama önerileri etiketlerinde ve paketlerinde bulunur. Eğer özel bir talimat yoksa, kumaşları önce elde ön yıkama ile katı kirlerden arındırmalısınız. Ardından 60 derecede, kumaşa uygun bir deterjan ile yıkamalısınız. Yıkanabilir mayoları temizlerken yumuşatıcı kullanmamalısınız. Su geçirmez kumaşların durulanması biraz daha zor olduğu için çamaşır makinesini çok fazla doldurmamaya özen göstermelisiniz. Bebeklerin çamaşırlarını yalnızca bebeğe ait eşyalarla yıkamalı, yetişkin kıyafetleri ile karıştırmamalısınız. 

Alıştırma mayoları, tuvalet eğitimi döneminde alıştırma külodu olarak kullanılabilir mi? 

Ürün özelinde "kullanılamaz" ibaresi bulunmadığı sürece mayolar, tuvalet alıştırma döneminde külot olarak da kullanılabilir. Bazı ürünler kuru alanda, su dışında kullanıma uygun olmayabilir, bu bilgi ürün paketinde ve detaylarında kullanıcılarla paylaşılır. 

 • Bebek Alt Bezleri ile Suya Girilir mi?

 • Bebek alt bezleri suyu emen bir yapıya sahip olduğu için çocuğunuzu rahatsız eder. Havuz veya deniz için mutlaka mayo bezleri ve alıştırma mayosu çeşitlerini tercih etmelisiniz. Üstelik çabuk kuruyan kumaştan üretildiği için bu ürünler bebeğinizin daha az ıslak kalmasını sağlar. Bebek alt bezleri suyu emdiğinde şişer ve çocuğunuzun rahat hareket etmesine de engel olur.
 • Üşütmeyen Mayonun Diğerlerinden Farkı Nedir?

 • Üşütmeyen mayo modelleri dalgıç kıyafeti kumaşından üretilir. Bu nedenle bebeğinizin teni ile su arasında bir koruyucu kalkan görevi görür. Vücut ısısının daha yavaş düşmesini sağladığı için suda daha fazla üşümeden zaman geçirilmesine imkan verir. Üstelik dış yüzeyi kolay kavranabilen, suya rahat hareket edebilmeyi sağlayan bir yapıda olduğu için yüzme öğrenmek için idealdir.
 • Plaj Şapkalarının Diğer Şapkalardan Farkı Nedir?

 • Plaj şapkaları UV ışınlarına dayanıklı malzemeden üretilir. Güneş koruması sağlayan bu ürünler deniz ve havuz için idealdir. Normal şapkaların kumaşı gün boyu güneş koruması sağlamayabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alıştırma Mayosu Çeşitleri

36 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 36 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?