1998 yılından beri modern çağ bilgisayar ve telefon teknolojisinde yenilik ve devrimleriyle dünyayı kasıp kavuran Apple, en az ürünleri kadar yenilikçi çalışma kadrosuyla da teknoloji devi olmaya devam ediyor. Ürettikleri ürünlerin sadece insanların hayatını değil dünyayı da daha iyi bir yer haline getirdiğini savunan Apple, bu yenilikçi bakış açısıyla dünyanın en önemli sorunlarına çözüm sunmaya devam ediyor. Masaüstü bilgisayarlardan hızla çantalara sığabilen bilgisayarların en önemli temsilcilerinden olan apple markası, ürünleri ile olduğu kadar bilgisayar ve telefon aksesuarlarıyla da öne çıkmaya devam ediyor. Önce logosuyla hayran kazanan sonra da ürünlerinin işlevselliği ile kendine hayran bırakan marka gelişen teknoloji dünyasının liderliğini devam ettirmeye oldukça kararlı görünüyor.

Apple Mause Modelleri ve Özellikleri

Apple bilgisayar ve telefon modellerini destekleyen aksesuarları ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Her ürettiği ürünün işlevi çok ağırlığı hafif ve ince özelliklerde olan apple, her gün müşterilerinin yanısıra tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Apple’in son derece hızlı ve ince mause modelleri ise kullanıcılara yepyeni bir mause kullanma deneyimi yaşatıyor. En az bilgisayar aksesuarlarında da diğer ürünlerinde olduğu gibi titiz çalışan apple, son teknolojinin tüm özelliklerinden yararlanıyor. Yeni mause modellerinde de bluetooth, pressure sensitive özelliklerini geliştirerek yeniden düzenleyen apple, yüksek kalitede zoom yapabilme özelliğini de yeni çıkardığı mause modellerine ekliyor.

Apple mause kullanmayı düşünenlerin yararlanabileceği başlıca özellikler şu şekilde öne çıkıyor:

1- Apple mause kullanıcılarına hafif ve hızlı bir deneyim yaşatarak, çift parmakla yapılan eylemlerin sayısını arttırıyor. Kullanıcılar mauseyi çok fazla hareket ettirmeden kullanmanın rahatlığını yaşayabiliyorlar.

2- Mause sağ klik butonu ile özellikle oyun oynamak ve tasarım yapmak gibi hız ve detay gerektiren işlerde oldukça başarılı oluyor.

3- Apple mause üzerindeki dokunmatik yüzeyin ergonomik tasarımı ve işlevselliği pek çok işi aynı anda ve kolay bir şekilde tamamlamayı kolaylaştırıyor.

4- Apple mauselarının uzun pil ömrü de oldukça tercih edilmesine fırsat veriyor. 2 pil ile 1 ay dolu dolu kullanılabilen apple mauseler bu dayanıklılığı ile de oldukça kullanıcıya sabit bir deneyim sunuyor.

5- Pil ile çalışan modellerinin yanı sıra apple mause gelişmiş modellerini artık şarj ederek kullanmak da kullanıcı için önemli özellikler arasında yer alıyor. Tümüyle şarj edilebilir modellerin çıkması hem zamandan hem de maddi açıdan kullanıcıya fayda sağlıyor.

6- Cihazın bir diğer kolaylığı bluetooth ile bilgisayara bağlanabilmesi olarak öne çıkıyor. Günlük hayatta oldukça konforlu bir kullanım sağlayan apple mause modelleri ince tasarımıyla da bileği yormayarak kullanışlı bir deneyim imkanı sağlıyor

7- Gelişen teknolojiye uygun az hareket çok iş mantığını kullanıcıya sunan Apple mause ile en zor işlerinizi bile tek tıkla halledebilirsiniz.

Apple Magic Mause Özellikleri

Apple taşınabilir teknoloji alanındaki yenilikçi fikirlerini tüm ürünlerine uygulamasıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Apple magic mouse modelleri de bu ürünlerden biri olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. İlk çıktığında oldukça merak uyandıran ürün hala aynı etkiyi kullanıcıların üzerinde bırakmayı sürdürüyor. Apple magic mouse, dokunmatik ve ince yapısıyla daha ilk başta kullanıcılarına rahatlığın sözünü veriyor. Kolay açma ve bilgisayara bağlama kolaylığı ile bilinen apple magic mouse özellikleri arasında , ışıklı bağlantı noktası ve kullanıcının elini takip edip hareketlerine hızlıca uyması ilk göze çarpan detaylar arasında bulunuyor. Apple magic mouse hızlı bir şekilde sallandığında imleci kaybetme özelliğini de en aza indirmeyi amaçlıyor. Yeni mause modelleri ile birlikte güncellenen bu özellik küçük görünen ama kullanıcılar için önemli olan, imleci kaybetme sorununu da ortadan kaldırmış oluyor. Apple magic mause modellerinin diğer özellikleri arasında; yerleşik pil özelliği ile çıkarılabilir pil kapısı, çoklu düğme kaydırma çubuğu, bulunuyor. Aradığınız Apple mouse modelini edinmeden önce tek ihtiyacınız olan bilgisayarınızın mause cihazının sürümüyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmek oluyor. Apple güncellediği yeni özelliklerle, kullanıcılarını mause kullanırken çok fazla hareket sorunundan kurtarmayı da başarıyor. Mause kullanıcıya elini çok az hareket ettirerek yapabileceği ileri geri hareketleriyle hızlı ve kolay bir internette dolaşım ve diğer ihtiyaçlarını kolayca yapabilme deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde artık kullanıcıların internette istemedikleri bir sayfaya girdiklerinde sayfadan çıkmaları çok daha kolay hale geliyor. Tek dokunuşla sayfayı büyüten apple magic mouse bu hızıyla kullanıcıların gözde mause modelleri arasına girmeyi başarıyor. Ayrıca kullanıcılar apple marka mauselarını ihtiyaçlarına göre özelleştirebilme imkanına da erişebiliyorlar. Farenin üzerinde yer alan hot corners temas noktaları özelliği kullallanılarak çoklu masaüstü ortamında akıcı bir deneyim elde edilebilen apple magic mause özellikle zamanında yetiştirilmesi gereken işleri olan kişiler için hız performansıyla bir kurtarıcı görevi görüyor. Tasarımcıların ve ince detay gerektiren işlerde çalışanların en çok tercih ettiği apple ürünlerinden biri olan magic mouse, yüksek tarama performansıyla kullanıcılardan tam not alıyor. Özellikle profesyonel tasarım programlarını kullanırken büyük kolaylık ve ince iş çıkaran Apple magic mouse, detaylara önem verenlerin oldukça memnun kaldığı bir ürün olarak piyasadaki ününü koruyor.

Apple Magic Mouse Modelleri ve Fiyatları

Apple günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını kullanarak mause modellerini geliştirmeye devam ediyor. Apple son ürettiği mause modellerinde ürünlerin son derece hafif olmasına, ev,ofis ve kafe gibi ortamlarda rahatlıkla şarj edilerek kullanılmasına dikkat ediyor. Tuşsuz ve kablosuz kullanımıyla klasik mouse modellerinden çok farklı görünmesiyle dikkatleri üzerine çeken apple magic mouse özellikleriyle de diğer mause modellerinden ayrılıyor. En son çıkan Apple magic mause modellerine bakıldığında, cihazın pürüzsüz alt yüzeyi sayesinde daha çok harekete imkan vermesi ve kullanıcının en küçük hareketini bile algılayarak, hareket direncini azaltması ön plana çıkıyor. Apple magic mause ürününün diğer özellikleri arasında; multi touch yüzeyiyle oldukça basit kaydırma hareketlerine imkan sağlaması yer alıyor. Apple mauselarının multi touch özellikleri kullanıcıya oldukça fazla yarar sağlıyor. Bu yararlardan en önemlisi web sayfaları ve belgeler arasında hızlıca gezinebilmeyi kolaylaştırması olarak söylenebiliyor. Ayrıca bu özellik ile magic mouse kullanıcıları pratik ve keyifli bir kullanımı deneyimlemiş oluyor. Şarj edilebilme özelliğinin gelmesiyle pil değiştirme sorununun ortadan kalkması apple magic mauseleri daha işlevsel kullanabilme deneyimi sunuyor. Magic mouse kutusundan çıkarıldığı andan itibaren kullanıma hazır hale geliyor. Apple bilgisayarınız ile otomatik olarak eşleşen Apple mause cihazı kutudan çıktığı anda hemen kullanılabiliyor. Mause ürününü kullanabilmek için bilgisayarınızın güncellemelerinin yapılmış olması ve bluetooth özellikli bir mac bilgisayara sahip olmanız yeterli oluyor. Magic mouse ürün olarak oldukça hafif olmasını, işlem yaparken hızlı bir şekilde iş halletmesiyle gösteriyor. Kaydırma işleminin en kolay yapıldığı mause ürünlerinden olan Apple magic, sağa, sola, aşağı yukarı zahmetsizce hareket ettirebiliyor. Performansına göre fiyatı ile de kullanıcılardan tam puan alan magic mouse tüm modelleriyle her bütçeye uygun olmayı başarıyor. Magic Mouse ilk kullanımda özellikle sağ tuşu özelliğinin kısa bir işlemle aktive edilmesi gerekiyor. İkincil tıklamayı aktive ettikten sonra magic Mouse artık tamamen kullanıma hazır hale geliyor. Siz de kendi alanında bir ilk olan Apple magic mause deneyimi yaşamak ve bu hızlı teknoloji ürününü hayatınıza taşımak isterseniz hemen bütçenize uygun fiyatlı bir magic mouse ürününü satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Apple Mouse

4 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Bağlantı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar