Araba Aynası

Araba güvenlik ürünleri arasında vazgeçilmez bir parça olan araba aynası, her sürücünün olmazsa olmazları arasında bulunur. Araba aynası, sürücülerin arka koltukta oturan bebeklerini dikkati dağılmadan rahatça görebilmesini sağlar. Bebeklerin güvenliği açısından araba aynaları çok önemlidir. 360 derece hareket edebilen araba aynası sayesinde maksimum görüş açısı sağlanır. Bu sayede çocukların güvenliği her an kontrol edilebilir.

Bebek Güvenliği İçin Araba Aynası Neden Önemlidir?

Anne veya babalar bebekleri ile tek başlarına araba yolculuğu yapmak zorunda kalabilirler. Bu durumda bebek ağladığında anne veya baba sürücü koltuğunda olabileceği için arabada bebekle ilgilenebilecek kimse olmaz. Bu nedenle bebeklerin anne ve babasını görerek sakinleşebilmesi için araba aynasının büyük bir görevi vardır. Bebek, anne veya babasını bu aynalar yardımı ile görür ve sakinleşir. Böylece sürücü koltuğunda oturan ebeveynin dikkati dağılmaz veya sürekli arabadan inip bebeğin yanına geçmek zorunda kalmaz. Bebekler için olan araba aynaları normal aynalardan biraz farklı bir yapıya sahiptir. Büyüteçe benzeyen bir görünüme sahip olduğu için bebeklerin yüzü daha iyi bir şekilde görülebilir.

Araba Aynası Nasıl Ayarlanır?

Araba aynaları sabit değildir. Her sürücünün kendine göre ayarlayabilmesi için oynar bir şekilde üretilir. Bebek koltuğu arka koltuğa yerleştirildikten sonra sürücü koltuğuna oturur. Böylece arkayı en iyi şekilde görebilecek şekilde aynayı takar. Buradaki en önemli adım sürücünün aynayı tam olarak ayarlamadan yola çıkmamasıdır. Yolculuktan önce aynanın düşmeyeceğinden sürücü emin olmalıdır.

Araba Aynası Nasıl Takılır?

Araba aynaları klipsi ya da vantuzlu olabilir. Vantuzlu olan araba aynaları kolaylıkla ön cama takılabilir. Klipsli olanlar ise güneşlik kısmına geçirilebilir. Ayrıca bebek koltuklarının ters takılabileceği düşüncesi ile bazı aynalar koltuk başlarına takılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece bebek koltuğu ters olsa bile bebeğin yüzü koltuğun başlığındaki aynaya yansır. Böylece sürücü dikiz aynasından bu yansımayı görebilir. Fakat bazı araçların arka koltuğunda kafalık yeri bulunmamaktadır. Bu nedenle araba aynası seçilirken bu gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Araba Aynası Nasıl Sökülür?

Vantuzlu araba aynalarını cama zarar vermeden sökmek için vantuzun kenarını hafifçe kaldırmak gerekir. Böylece vantuz içine hava girer ve camdan kolaylıkla ayrılabilir. Klipsli olan araba aynalarını ise güneşlikten çıkarmak için klipsi açmak yeterli olur. Koltuk başlarına takılan aynaları çıkarmak için aynanın arkasındaki birbirini tutan tokalar açılmalıdır.

Araba Aynası Takarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle sürücü araba aynasını takmadan yola çıkmamalıdır. Bebek yolculuk esnasında ağlamaya başladığında sürücü yolu bırakıp arka koltuğa dönmemelidir. Sürüş esnasında dikkatinin dağılmaması için yola çıkmadan araba aynası monte edilmelidir. Araba aynaları takıldıktan sonra sağlamlığı kontrol edilmelidir. Böylece yolculuk esnasında aynanın düşüp sürücünün dikkatini dağıtma ihtimali ortadan kalkar. Ayrıca araba giderken ayna sarsılabilir. Bu da hem bebeği görüşü engeller hem de sürücünün dikkatini dağıtır. Bu durumun yaşanmaması için ayna takıldıktan sona deneme sürüşü mutlaka yapılmalıdır.

Araba Aynasına Neden İhtiyaç Duyulur?

Anne veya babalar arabada bebekleri ile tek başlarına seyahat ederlerken çok dikkatli olmalıdır. Bebekler küçük şeyleri ağızlarına atabilirler ya da arabada yolculuk esnasında mideleri bulanıp kusabilirler. Bu durumda istenmeyen durumlar oluşabilir. Ayna yardımı ile anne veya baba direksiyon başındayken dikkatlerini yoldan ayırmadan bebeklerini yol boyunca kontrol edebilirler.

Araba aynalarının dikkat dağıtıcı olduğu konusunda da görüşler bulunur. Fakat uzmanların yaptığı açıklamalara göre araba aynalarının dikkat dağıtıcı olmadıkları ve bebeklerin güvenliği için kullanması gerektiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca bebekler için yapılan araba aynaları kırılmaz bir yapıya sahip olduğu için de kaza esnasında bebeğe herhangi bir zarar vermezler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Aynası

44 ürün listeleniyor
BSG
Takgör
Evgaraj
Motaysan
Munchkin
Baby Jem
Eba
Carub
FCH Store
Gfc Life Store
Hongtongda Store
Itaqi
Laqaydükkan34
Modacar
Onco
Shynerk
Skip Hop
Space
Store
Vipfancy Shop
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 44 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?