Arı Mama

Beslenme, bebeklerin gelişim süreçlerini tamamlayabilmeleri ve sağlıklı olabilmeleri açısından son derece önemli bir konudur. 6. aydan itibaren ek gıda ile beslenmeye başlayan bebeklerin vücutları için gerekli olan vitamin, mineral ve diğer bileşenler açısından zengin gıdalarla beslenmeleri gerekir. Bu gereklilik kapsamında üretilen Arı mamalar bebek beslenmesini önemli düzeyde destekler, annelerin daha huzurlu olmasını sağlar ve sevecekleri bir tada sahip olması nedeniyle bebekleri de keyiflendirir. Bebeklere ara öğünlerde verilebildiği gibi uyku saatlerinden önce de içirilebilir.

Farklı Bileşenlerden Oluşan Zengin Besin İçeriği

Yiyecek ve içeceklerde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok besin maddesi bulunur. Bebek vücudu henüz gelişim sürecinde olduğu için yetişkinlerin vücuduna kıyasla daha fazla besin maddesine ihtiyaç duyar. Üstelik bu besin maddeleri, bebeklerin yemeyi istemediği gıdalar içerisinde de yer alabilir. Örneğin, karbonhidratın temel kaynağı tahıllardır ve bebekler tahılları yemeyi reddedebilirler. Bazen bebeklerin anne sütünden farklı gıdalara alışmaları kolay olmayabilir ve zaman alabilir. Bu noktada Arı mama çeşitleri, annelerin kurtarıcısı rolünü üstlenir ve farklı birçok besini içeriğinde bulundurması sayesinde bebekler için zengin bir menü oluşturur.

12 vitaminli, 6 mineralli Arı mamalar bebeklerin kas ve kemik gelişiminde önemli rol oynayan vitaminleri içerir. Aynı şekilde beyin gelişiminde etkisi olan vitamin ve mineraller de Arı mamalar içerisinde yer alır. Bal gibi faydalı gıdaları içeren mamalara ek olarak çeşitli meyvelerin bulunduğu mamalar da bebekler için idealdir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkıda bulunan mamalar bebeklerin severek tüketeceği türdedir. Çünkü süt ile formüle edilir. Süt içerdiği için ekstra süt eklenmesine gerek yoktur ve su ile karıştırılarak bebeklere yedirilebilir. Kıvamı daha sıvı şekilde ayarlanarak da biberon içinde içirilebilir. Zengin tahıl içeriği ile tok tutma özelliğine sahip olduğu için bebeklere gece uykusundan önce verilmesi bebek için de, anne için de rahatlatıcı olabilir.

Güvenilir ve Hijyenik Ortamda Üretim 

Konu bebekler olunca kullanılan her ürünün, özellikle de gıdaların güvenilir olup olmadığı büyük önem taşır. Arı mama çeşitleri, özel makine ekipmanların kullanımıyla hijyenik ortamda üretilir. Mamaların içerisine katılan her meyve sebze ve çeşitli gıdalar detaylı kalite kontrolleri sonucu fabrikaya kabul edildikten sonra bilimsel teknikler esas alınarak kurutulur ve bir araya getirilerek satışa sunulur. Su aktivitesi ciddi oranda düşürülmüş bir gıda olduğu için bozulmaya karşı dayanıklı hale gelir ve ambalajı açılmadığı takdirde raf ömrü süresince güvenle muhafaza edilebilir. Paketleme işlemi de el değmeden, makineler aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Tüm izlenebilirlik sistemi ve kalite kontrolleri kayıt altına alınarak ürünlerin uygunluğundan emin olunur. Üretim tamamıyla Türk Gıda Kodeksi Formüle Sütler Tebliği'ne uygun olarak yapılır. Arı mamaların içinde bebek sağlığı için tehdit oluşturacak hiçbir bileşen yer almaz. Bu nedenle anneler Arı mamaları bebeklerinin beslenmesine gönül rahatlığıyla dahil edebilir. 

Arı Mamaların Bilinmesi Gereken Özellikleri 

 • Bebeğinize farklı ve faydalı birçok gıdayı bir arada yedirmenize olanak tanır.
 • İçeriğindeki tüm besinler özenle seçilir ve besin değeri açısından çok zengin olması nedeniyle bebeğinizin sağlığını destekleyicidir.
 • Türkiye'de keçi sütü içeren ilk mama çeşidi olan Arı mamalar arasında yer alır. Sindirimi daha kolay  olan bir mamadır.
 • Mamaların tümü ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve tüm mevzuata uygun olarak üretilir.

Siz de bebeğinizin beslenme zamanlarını daha keyifli ve kolay hale getirmek, dengeli beslenmesini sağlayabilmek için çok sayıdaki Arı mama çeşitlerinden dilediğinizi vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arı Mama

74 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Ürün Türü
 6. Gramajı A-Z
 7. Hediye Seçimi
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Kelime Filtresi
Başa dön