Arşiv Kutusu ve Dosyası

İş yerlerinde, okullarda, devlet dairelerinde veya evde ihtiyaç duyulan arşiv kutuları, belgeleri düzenli bir şekilde muhafaza etmek için gerekli en temel eşyalardan biridir. Kullanılmayan belgeleri depolamak için ideal çözümler sunan kutular, fonksiyonel tasarımları ile farklı modellere sahiptir.

Arşiv Kutusu Çeşitleri Nelerdir?

Arşiv kutusu çeşitleri, farklı ebatlarda ve modelde birçok ürünü kapsar. Üretildiği malzemeye göre plastik kutular, PCV kutular, karton kutular olarak değişen ürünler, tasarıma göre kapaklı, kilitli, ipli ve cırt cırtlı dosyalar olarak karşınıza çıkar.

Karton kutular, düşük maliyeti ve pratik depolama çözümleri ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Ebadına göre orta boy ve büyük boy olarak bulunabilen kutular, kalın kapaklı dosyaları arşiv odalarında saklamak için ideal bir tercih olur. Ön kısımdan açık tasarımı ile içine yerleştirilen dosyaları görmenizi sağlayan açık kenarlı kutular ise aradığınız dosyayı kolayca bulmanıza imkân verir. Aynı zamanda kapaklı karton kutular, dosyaları tozlanmadan saklamaya olanak tanır. Geniş iç hacmi ve bitişik kapağı ile depolarda kullanılmak üzere tasarlanan kapaklı kutular, içinde saklanan belgeler için bilgi ve numara yazma bölümleri ile oldukça işlevsel bir kullanım sunar. Genellikle geri dönüştürülmüş oluklu kartondan üretilen karton arşiv kutularını birçok model eşliğinde bulmak mümkündür.

Plastik ve PVC arşiv kutuları arasında ise dosya tipi ürünler, kalın plastikten üretilen saklama kutuları ve arşivler için ince plastikten üretilen kutular bulunur. Dosya tipi modeller, dik klasörlerden ipli veya cırt cırtlı klasörlere kadar birçok ürünü kapsar. İş yaşamında sıklıkla kullanılan portföy dosyaları ve körüklü dosyaları ürünler arasından bulabilirsiniz. Özellikle körüklü dosyalar arasında çek senet dosyası olarak tasarlanan kullanışlı ürünleri inceleyebilir, farklı ebatlarda çok cepli evrak dosyalarını temin edebilirsiniz.

Arşiv Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Arşiv kutusu seçerken ihtiyaca göre seçim yapmak gerekir. Büyük ebatlı karton kutular çok fazla dosya alabildiği için daha kullanışlı bulunur. Özellikle kullanılmayan dosyaları arşivde saklamak için ideal çözümler sunan karton çoklu kutu setleri, iş yoğunluğunun fazla olduğu iş yerlerinde iyi bir tercih olur. Kapaklı karton kutular ise tozlanmaya karşı çözüm sunarken ön kısmı açık kutular aradığınız dosyayı hızlı ve kolay bir şekilde bulmaya olanak tanır.

Kalın kartondan üretilen renkli kutular ise ofis ortamında veya evdeki çalışma odalarında hem dekoratif görünümleri ile hem de ideal ebatları ile rahat bir kullanım sunar. Plastik kutu modelleri ise dayanıklı tasarımları tercih edenlere hitap eder. Orta boy ebatları ile farklı ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilen plastik kutular, kapaklı dizaynları ve kenarlardan tutma bölümleri ile pratik ürünler arasında yer alır. Dosya tipi arşiv kutuları ise günlük yaşamı kolaylaştıran ürünlerden olur. Taşınabilir çok gözlü dosyalar, iş yaşamında sıklıkla tercih edilirken ofis ortamında düzenli bir şekilde çalışmayı mümkün kılar.

Arşiv Kutusu Ölçüleri Nedir?

Arşiv kutusu ölçüleri, ürün modeline göre değişir. Karton kutular; büyük, küçük ve orta boy kutular olarak bulunabilir. Üstten kapaklı kutular 335 x 405 x 300 mm ölçüleri ile dört veya beş adet klasörü rahatça muhafaza edebilir. Klasör tipi karton kutu çeşitleri ise 100 mm eni ve 327 mm derinliği ile standart ölçülere sahip ürünler olarak karşınıza çıkar. Klasörden aktarılan belgelerin arşivlenmesi için kullanılan tekli karton dosyalar, raflara uygun ebatları ile kullanışlı bulunur. Dosya tipi arşiv kutuları ise modeline göre değişen ebatlara sahiptir. Genellikle A4 kâğıtlarına uygun ebatları ile iş belgelerini kırışmadan saklamaya ve taşımaya imkân verir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arşiv Kutuları

306 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 306 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15010/15540