Aşılı Meyve Fidanları

Evinin bulunduğu yerde açık alana sahip olan ya da üzeri istenildiği gibi değerlendirilmemiş olan toprakların değerlendirilmesi ve doğal meyveler ile insanların buluşması adına meyve fidanları ekmek oldukça etkili çözümler içerisinde yer alır. İnsanların bir kısmı aşılı meyve fidanlarının yalnızca köylerdeki arazilerde ekilebileceğini düşünebilir. Ancak çok fazla beton yapının yer almaya başladığı yerlerde artık insanlar bir yandan serinlerken diğer yandan da doğal meyveleri tüketebilmek adına meyve fidanları ile alakalı araştırmalar yapmakta. Araştırmaların karşılığında onlara sunulan aşılı meyve fidanları içerisinden seçim yaparak da istemiş oldukları sonuçları kolayca elde etmiş olurlar.

Aşılı Meyve Fidanı Nedir?

Konu meyve fidanları olduğu zaman insanların aşılı ya da aşısız olanlar arasında farklar bulunmadığını düşünebilir. Bundan dolayı da yapacakları seçim sonrasında istedikleri sonuç asla düşündükleri gibi olmaz. Bir meyve fidanından kaliteli ürünlerin alınabilmesi ve ağacın ilerleyen dönemlerde sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi adına aşıya ihtiyacı vardır. Bol ve lezzetli meyve almanın hedeflendiği durumlarda seçilecek meyve fidanların aşılı olması ise son derece büyük bir önem taşır. Aşılı meyve fidanlarında doğru fidan aşılama yöntemleri kullanılır. Böylelikle fidana büyümesi istenilen meyveden genç sürgünler doğru şekilde yerleştirilir. Sürgünün aşı yapılan yer ile uyum sağlaması sonrasında ise ağaç aşı yapılan meyvenin adını almasının yanı sıra istenilen ürünü vermek adına büyümeye başlar.

İnsanların bir kısmı aşılama işlemlerini kendi kendine yapabileceklerini düşünseler de farklı aşı çeşitleri ve her aşıya göre de yapılması gereken dönem farklılıkları bulunur. En ufak bir detaya dahi dikkat edilmediği takdirde aşının tutmayacağı düşünüldüğü zaman, bu alanda deneyimli olan kişilerin yapmış olduğu aşılar ile hazır hale gelen fidanlar içerisinden seçimlerinizi yapabilirsiniz. Meyve fidanı dikmek isteyenlerin yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri, fidanın büyüdükçe yabanileşme ihtimalidir. Çünkü yabanileşen fidan asla meyve vermez. Aşılı meyve fidanlarında ise yabanileşme gibi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla dilediğiniz fidanı dikerek büyüdüğünde tazecik meyveleri tüketme imkanına rahatlıkla erişmiş olursunuz. Aynı zamanda tüplü ve aşılı fidanlar her an ekime hazırdır. Böylelikle ekim için ekstradan bir zaman kaybı da söz konusu olmayacaktır.

Aşılı Meyve Fidanı Çeşitleri

Aşılı meyve fidanları denildiği zaman insanların akıllarına öncelikli olarak limon gelebiliyor. Birçok kişi için büyütülmesi oldukça zor olarak görülebilen limon, doğru şekilde aşı yapılmış şekilde gerekli bakımları gerçekleştirilerek yetiştirildiği takdirde istenilen sonuçların ortaya koyulmasını sağlar. Limonun yanı sıra elma, kiraz, portakal, erik, kamkat, siyah üzüm, ejderha meyvesi, hünnap, kayısı ve akla gelebilecek olan pek çok meyveye ait aşılı fidanlar içerisinden seçimlerinizi yaparak bulunduğunuz alanda meyve ağaçları yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Aşılı meyve fidanlarından istenilen verimliliğin elde edilebilmesi adına mutlaka bulunulan alan ile yetiştirme şartlarının uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir. Her iki etken de yeterli uygunluğa sahipse, ağaç büyüdükten sonra meyve vermeye başlar.

Aşılı Meyve Fidanı Fiyatları

Fiyat konusunda yapılacak olan incelemelerde de görülebileceği üzere değişimlerin oluşmasına neden olan tek etken fidanın yaşı değildir. Aynı zamanda meyve cinsi, normal ya da bodur oluşu gibi birçok faktör de yine aşılı meyve fidanları içerisinde fiyat farklılıklarını oluşturur. Dikmiş olduğu meyve fidanının çok daha erken bir şekilde meyve vermesini isteyenler, yaşı büyük ve mevsimine bağlı olarak çiçeklenmiş aşılı meyve fidanları içerisinden seçimlerini yapabilirler. Böyle yaptıkları takdirde fidan toprağa kök tuttuktan bir süre sonrasında üzerindeki çiçekler meyve vermeye başlar. Büyüdüğü zaman da bu meyveler gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aşılı Meyve Fidanları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394