Askeri Giyim ve Malzemeler

Askeri Giyim & Malzemeleri her Türk erkeğinin ömrü boyunca bir kere de olsa temin etmek durumunda olduğu, askerlik görevine dair en önemli unsurlar olarak öne çıkıyor. Hem askerlik çağı gelenler hem de bedelli askerlik gibi kolaylıklardan faydalanmak isteyenlerin son dönemlerde sayısının artmasıyla birlikte bu askeri giyim malzemeleri oldukça ilgi görüyor. Askerlik görevi için birliğine katılmadan önce birçok aday bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Her ne kadar daha önce askere gitmiş olanların tecrübeleri bu konuda işe yarasa da askerlik görevinin yapılacak olduğu yer, yanınıza almanız gerekenler konusunda en önemli belirleyici etken. Devlet tarafından askerlik görevi boyunca standart olarak verilenlere ek olarak, oraya gitmeden evvel temin edeceğiniz bazı malzemeler askerlik ortamında hayat kurtarıcı oluyor.

Askeri Giyim & Malzemeleri Setleri Neleri İçerir?

Askeri malzeme setleri bu ihtiyacınızı temelden çözebilecek standart malzemeleri barındıran pratik paketleri içerir. İçerisinde kişisel bakım ve giyim malzemeleri olmak üzere günlük hayatta işinizi kolaylaştıracak aparatları da barındıran bu setler, askere gitmeden evvel incelemeye değer.

Kışlık askeri malzeme giyim setleri genelde fanila, iç çamaşırı, içlik, termal çorap, pijama, eldiven, bere, kar maskesi, boyunluk gibi olmazsa olmaz giyim malzemelerini içeriyor. Yazlık paket içerisinde ise atlet, iç çamaşırı, çorap gibi giyim malzemeleri yer alıyor. Giyim malzemelerinin dışında bu tarz setler pudra, yara bandı, tırnak makası, jilet, el ve yüz kremi, tıraş köpüğü, tıraş bıçağı, tıraş losyonu, diş fırçası, diş macunu, havlu, permatik, şampuan, sabun gibi kişisel bakım malzemelerini barındırıyor. Bazı setler diğerlerinden ufak tefek farklar gösteriyor olsa da genel itibariyle bunlar standart malzemeler olarak öne çıkıyor.

Bunlara ek olarak, askerde yaşantınızı kolaylaştıracak başka önemli malzemeler de var. Terlik, elbise askısı, bot kilidi, yedek bot bağcıkları, bot boyası, bot fırçası, bot cilası, boyuna asılan cüzdan bunlardan başlıcaları. Daha önce tecrübe edenlerin aktardıklarına göre, özellikle acemi döneminde belli bir süre çamaşır yıkama fırsatınız olmayabilir. Bu nedenle çamaşırlarınız için kirli ve temiz poşetleri çok büyük önem arz ediyor. İlerde çamaşırlarınızı yıkama şansına mutlaka erişebilirsiniz lakin bu poşetler yine de en önemli yardımcınız olarak giyim malzemeleriniz konusunda imdadınıza koşuyor. Mutlaka edinmeniz gereken bir diğer önemli askeri malzeme ise tıraş malzemeleri çantası. Çünkü daha önce tecrübe edenler tarafından askeriye ortamında, kişisel bakım malzemelerinizi dolabınızda oradaki nizama göre saklayabilmeniz için bu tarz bir çantanın mutlaka işinize yarayacağı söyleniyor. Askeri malzeme aksesuar setleri  bu noktada bir kontrol listesi yapmanızı ve hemen hemen hiçbir detayı atlamadan bu sayılan ürünlerin tamamına yakınını almış olmanızı sağlıyor.

Bedelli askerlik için hazırlık yapanlar, bu kısa dönemli hizmet süresi için özel hazırlanmış askeri giyim & malzemeleri setlerini tercih ediyor. Bu setler genellikle 1 aya yakın kısa bir süre için yeterli gelmeyi başarıyor. Öte yandan kısa dönem (6 aylık) ve uzun dönem askerlik için gidenler bazı malzemeleri daha fazla adette almayı tercih ediyor. Özellikle fanila, iç çamaşırı ve çorap gibi günlük kullanımda kolayca kirlenebilen askeri giyim  malzemelerinden fazla fazla almak zaman ve pratiklik kazandırıyor.

Standart bir setin içinde fiyata dahil olan malzemeleri şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Yarım kollu atletler (Haki renginde ve genelde setlerde 6 adet bulunuyor)
 • Boxer short (Haki renginde ve genelde setlerde 6 adet bulunuyor)
 • Asker çorapları (Haki renginde ve genelde setlerde 6 adet bulunur)
 • Banyo filesi
 • Kirli ve temiz çamaşır torbaları (Bu malzemelerin aldığınız sete göre adetleri değişiklik gösterebiliyor)
 • Vakta (Bot vurması için ve elbise için ayrı ayrı satın almanız gerekebilir)
 • 2 adet metal elbise askısı
 • Bot bakımı malzemeleri (fırça, boya, cila)
 • Tıraş çantası
 • Diş macunu
 • Diş fırçası
 • El ve yüz bakım kremi
 • Banyo jileti
 • Pudra,
 • Tıraş köpüğü
 • Tıraş bıçağı
 • Yüz havlusu
 • Terlik,
 • Sabun ve sabun kutusu,
 • Boyuna asmalı cüzdan
 • Bot kilidi

Askeri Giyim & Malzemeleri Setleri ile Tasarruf Edin

Asker ocağına katılacak olduğunuz gün gelene kadar, çalışan biriyseniz son dakikaya kadar işinizi bırakıp askerlik alışverişi ile ilgilenmeniz mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda setler bir hayli işe yarıyor. İnternetten alacağınız bir askeri giyim malzemeleri seti ile oturduğunuz yerden son dakikaya kadar içiniz rahat bir şekilde hazırlıklarınızı yürütebilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Arta kalan zamanınızda halletmeniz gereken diğer işlerinize odaklanırsınız. Öte yandan tüm malzemeleri tek tek farklı yerlerden toplamak yerine toptan satın alma mantığıyla bir set içerisinde temin etmek bütçenize de katkı sağlar.

Setler genel anlamda yeterlidir fakat özellikle uzun dönem askerlik yapanlar için sete ek olarak bazı hayati malzemelerden belirli adetlerde fazladan alışveriş yapmak akılcı bir çözüm olduğu söyleniyor. Bazı konularda ise fazla abartmaya gerek olmadığı söyleniyor çünkü devlet tarafından size verilecek olan malzemeler de askerlik sürecinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Askeri Giyim & Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak askerlik görevi için hangi ile veya bölgeye gideceğiniz çok önemli. Gitmeden evvel orada olacağınız mevsim için o bölgede hava koşullarının nasıl olduğunu araştırmak size motivasyon ve planlama açısından birçok katkı sağlıyor. Örneğin; gideceğiniz bölgede geceleri don olayı görülüyor mu? Ya da sıcaklık en fazla kaç dereceye düşüyor vb. sorulara bulacağınız yanıtlara göre içlik alışverişinizi normalin 2 katı olacak şekilde yapabilirsiniz. Gidecek olduğunuz yerde hava koşulları çetin değilse gereksiz yere masraf etmeyerek bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Daha önce askere gidenlerin anlattıklarından hareketle, genelde bu tarz bir yolculuk insanlarda bilinmezlik hissi uyandırdığı için herkes her şeyden fazla fazla alma yoluna gidiyor. Böyle bir tutumun bütçenizi gereksiz yere sarsma ihtimali mevcut. Yine aktarılanlara göre bu alışverişi umursamayıp aşırı rahat davrananlar da askeri ortamda belli zorluklar çekebiliyor. Askerlik görevini yapanlar arasında hakim kanı, orta yollu davranıp tedbiri elden bırakmamak olarak şekilleniyor.

Hazırlık süreci iyice irdelendiğinde en önemli konunun gitmeden evvel mutlaka o bölgede askerlik yapmış birine danışmak olduğu söyleniyor. Örneğin; bazı askeri birimlerde nakit para kullanılmıyor. Tamamen debit veya kredi kartı kullanılan ödeme sistemleri mevcut. Bu da yanınızda ne kadar nakit olursa olsun askerde kartlarınızı yanınıza almazsanız hiç paranız olmayacağı anlamına geliyor. Bu örnek olaydan hareketle aslında cüzdan ihtiyacınızın durumu belli olmuş oluyor. Kartlarınızı ve kimliğinizi taşıyabileceğiniz basit bir asker cüzdanı bu manada işinizi bir hayli kolaylaştırmış oluyor. Asker ocağına gitmeden evvel aynı bölgeye gitmiş olanlardan kıyafet renkleri ve türleri hakkında da bilgi almanız mümkün ve aslında bir o kadar önemli. Örneğin; siz gitmeden mavi atlet ve iç çamaşırı aldınız ama o birlikte kurallara göre haki yeşili giymek gerekiyor. Bu noktada alışverişiniz boşa gitmiş olur ve askerde de sıkıntı çekme ihtimaliniz doğar. Tüm bunlara ek olarak eğer sabit olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunlardan bol bol alıp yanınızda götürmek gibi bir fikir size avantaj sağlamayabilir. Çünkü girişte bunları bırakmanız gerekebilir ama endişelenmeyin içeride revirdeki görevlilerin kontrolünde ilaçlarınızı almanız gereken vakitlerde kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.

Satın alacağınız malzemelerde her zaman pratiklik odaklı olmak size avantaj olarak geri dönüyor. Örneğin; genelde askeri botlara alışmak zaman alıyor ve alışma süreci boyunca topuklarınızı vuruyor. Bunun için vatka tarzı süngerler işinizi görebilir. Ya da kopmalarına karşın bot bağlarınızı değiştirecek nitelikte yedek bağlar işinizi görebilir. Tıraş bıçağınızı en iyisinden seçmeye özen göstermek ise cilt sağlığınız konusunda rahatlatıcı oluyor. Daha önce askerlik yapanlar tarafından aktarılanlara göre, standart bir 3 bıçaklı tıraş bıçağının oldukça pratik ve cilt sağlığınız açısından faydalı bir seçim olarak öne çıkıyor. Çünkü istisnasız her sabah tıraş olacaksınız ve cildiniz normal günlerden daha fazla tıraştan etkilenme ihtimaline sahip. Örnekleri pek çok şekilde çoğaltmak mümkün ama bu hususta bilmeniz gereken bir diğer şey de bazen bazı birliklerde yanınızda götürdüğünüz her şeyi içeri almayabilirler. O nedenle o bölgeye daha önce “yakın zamanda” gitmiş birinden tavsiyeler almak yerinde bir önlem olarak dikkat çekiyor.

Satın almanız esnasında internetten bir ürün veya set edinecekseniz mutlaka o set ile ilgili yapılmış yorumlara ve değerlendirme puanlarına göz atmak sizin için alışverişinizi kazançlı kılacak bir önlem. Bu esnada setin içeriğini iyi kontrol edip kendi listenizle karşılaştırmak da yine önemli bir detay. İçeriğin kendi listenizle eşleşip eşleşmediğine bakmak, varsa eksik ürünleri nereden tamamlayabileceğinizi araştırmak sizi ekstra zahmetlerden kurtarıyor. Öte yandan marka ve fiyat araştırması yaparken bulduğunuz set alternatiflerini birbiriyle kıyaslamak yol gösterici olabilir.

Son olarak, internetten alışveriş yapıyorsanız satın alma aşamasında alışverişinizi yaptığınız satıcının verdiği temin süresine dikkat etmek size avantaj sağlayacaktır. Özellikle alışverişinizi son dakikalara bırakanlar için bu detay büyük bir önem arz ediyor. Her şeyin yolunda gitmesi ve tüm eksiklerinizi tamamlamanız adına askere gidecek olduğunuz zaman dilimini ve sipariş verdiğiniz zaman aralığını iyi organize etmiş olmanız gerekiyor. Bu nedenle kargo süresi, paketleme, iade süreçler vb. konularda rüştünü ispatlamış platform ve satıcıları tercih ederek işinizi kolaylaştırmanız mümkün. Askerlik gibi önemli bir vatani göreve hazırlık sürecinde işinizi şansa bırakmamak size birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Askerlik üzerinizde bir heyecan ve stres duygusu yaratabilir lakin askerlik alışverişiniz sayesinde motivasyonunuzu pozitif bir noktada tutabileceğiniz de dikkate almanız gereken önemli bir gerçek.

Askeri Giyim Aynı Zamanda Bir Moda Akımı

Askerlik görevi dışında da askeri giyim & malzemeleri dikkate değer bir konu. Çünkü askeri giyim tarzını günlük hayatına yansıtan meraklılar bu anlamda sıklıkla alışveriş yapıyorlar. Özellikle kamuflaj desenli tişörtler, pantolonlar, şapkalar, isimlikler, kemeler vb. aksesuarlar meraklıları tarafından kullanılıyor ve bu akım her daim bir moda olarak gündemde yerini koruyor.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Solo Türk ve Türk Yıldızları gibi gösteri timlerinin yanı sıra Bordo Bereliler ve SAT Komando timleri gibi askeri birimlerimize de oldukça yüksek bir sempati mevcut. Bu tarz askeri grupların ekipmanlarını da askeri giyim & malzemeleri grubuna dahil etmek mümkün. Bu manada, anahtarlıklar, kalemler, tişörtler, şapkalar, pırpırlar, maketler vb. aksesuarlar meraklıları tarafından çok rağbet görüyor.

Sonuç itibariyle ister askerlik göreviniz için bakınıyor olun isterseniz askeri giyim tarzını benimsemiş meraklı bir birey olarak bakınıyor olun askeri giyim malzemelerine artık internet üzerinden erişmek çok kolay. Özellikle askere gitmek için bu alışverişe hazırlık yapanların için şu açıdan rahat olabilir: Hemen hemen her fiyat ve kaliteye bu ürünleri bulabilirsiniz. Askeri malzeme setleri ve tekli ürünler sayesinde askerlik alışverişiniz bir problem olmaktan çıkıyor. Yapmanız gereken şey çok basit. İhtiyaçlarınızı araştırın ve belirleyin. Daha önce askere gitmiş olanlara danışın ve onlardan yardım alın. Böylelikle tüm süreçlerden kazançlı çıkın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Askeri Giyim & Malzemeleri

5168 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 64 / 5168 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?