Askerlik faaliyetini yerine getirmek için yola çıkmadan önce birtakım malzemelerin bulundurulması tavsiye edilir. Bu tavsiyeler, daha önce askerliğini yapmış olan çoğu insan tarafından benzer şekiller ile dile getirilir. Temel ihtiyaçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ancak askerlik esnasında yaşanabilecek olası problemler ya da doğabilecek ihtiyaçlar aşağı yukarı herkes için aynıdır. 

Askeri kıyafetlerin hemen hepsi, bilindiği üzere yeşil renge sahiptir. Bu yeşil renk askerlik ile ilişkilendirilmekle birlikte militarist moda tarzlarına da ilham olmuştur. Bu nedenle askeri giyim malzemelerinin sivil hayatta dahi tercih edilebileceği söylenebilir. Askere gitmeden önce alınması önerilen askeri giyim malzemeleri tek tek satın alınabileceği gibi özel olarak hazırlanmış setler de söz konusudur. Bu malzeme ve setler ikiye ayrılabilir, askere gidecekler için bir çanta ve bir de çantanın içindekiler gerekecektir.

Hayat Kurtarıcı Çantalar

Askere gideceklerin yanı sıra militarist moda tarzını benimseyenlerin de sıklıkla yöneldiği çantalar, farklı modellerde olsalar da benzer tasarımlara sahiptir. Bu çantalarda estetik bir anlamın dışında işlevselliğin de ön planda olması beklenir. Yeşil ya da koyu kahverengi tonlarına sahip olan askeri çantalarda çok sayıda cep ve bölge bulunur. Bu cep ve bölmelerin bazıları çantanın dışında yer alır. Gizli cep ve bölmeler de çantanın değerini artırmaktadır.

Askeri çantalar tek ya da çift askılı alternatifler yaratır. Bu askıların sayısından ziyade materyali önemli görülür çünkü zaman zaman ağır olabilecek çantalar, kolay taşınmadığı takdirde zorluk çıkaracaktır. Öte yandan çanta seçiminde sırt özellikleri de önemlidir, bazı modeller sırtın şeklini aldığından daha ergonomik bir nitelik sunmaktadır.

Diğer Askeri Giyim Malzemeleri

Askeri giyim malzemesi dendiğinde akla yalnızca çantalar gelmez, kişisel bakım eşyalarından temel kıyafetlere kadar geniş bir ürün dizisinden söz edilir. Askeri malzeme setlerini farklı sınıflara ayırmak mümkündür. Askerliğini yaz mevsiminde yapacaklar ile kış mevsiminde yapacaklar arasında ihtiyaç farklılıkları olacağından ötürü bu setler de ayrı ürünleri içerir. Bedelli askerliğin süresi daha kısa olacağından daha az malzemeye sahip setlerin tercih edilmesi kolaylık sağlayacaktır.

Askeri giyim malzemesi setlerinin olmazsa olmazları yeşil renkli tişörtlerdir. Bu tişörtler atlet işlevi de görecektir. Kollu ya da kolsuz olarak tabir edilen iki ayrı ürün vardır, set içerisinde bu türlerden bir ya da ikisi bulunacaktır. Boxer ve çorap da gündelik yaşamda olduğu gibi askerlikte de temel ihtiyaçlardandır, bu iki ürün de tercihen yeşil renklerdedir. Askerlik esnasında giyilecek botların bakımı oldukça önemlidir, bu nedenle de askeri malzeme setlerinde bot boyası ve parlatıcı süngerler de yer alır. Ayrıca orada verecekleri botların yapısı ya da boyutu farklı olabileceğinden ötürü bot vatkaları da hayat kurtarıcı bir mahiyet taşır. Botların güvenliği askerden sorulur, bu amaç doğrultusunda da set içerisine bot kilitleri dahil edilir.

Askeri giyim malzemesi setlerinde yalnızca yukarıda sayılanlar yoktur, yukarıdakilere ek olarak askılı asker cüzdanı, dolap kilidi, çanta kilidi, dikiş seti, tıraş bıçağı, tıraş köpüğü, tıraş çantası, sabun kutusu, temiz çamaşır torbası ve kirli çamaşır torbası gibi pek çok malzeme de bu setlerin içerisinde sunulmaktadır. Boyun askılı asker cüzdanları küçük boyutu ve pratik kullanımı ile oldukça işlevseldir, tıraş çantası da kişisel bakım ürünlerini muhafaza edebilmek için tasarlanmıştır. Kıyafetleri temiz ve kirli olarak ayırabilmek için yardımcı olacak torbalar da askerlik esnasında hayatınızı kolaylaştıracak ürünler arasında gösterilir. Askeri giyim malzemesi setlerinin içerikleri modelden modele değişiklik göstereceğinden dolayı satın almadan önce kontrollerin yapılması önerilir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Askeri Giyim & Malzemeleri

Giyim Setleri
Botlar - Ayakkabılar
Kılıflar
Kemer
Şapka
Pantolon
Çanta
Yelek
Temizlik Malzemeleri
Kask
Saklama Kutuları
Balta & Kürek
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 4122 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/80738004