Asus masaüstü bilgisayar, yüksek donanım desteği ve güçlü altyapısıyla kullanıcılarına teknolojinin en güçlü ve yenilikçi modellerini sunuyor. Masaüstü bilgisayarlar, Intel destekli işlemci tipiyle yazılım ve veri akışlarında yüksek performans sağlıyor. İşletim sistemi olarak tercih edilen Windows® 8.1 Bing, Intel altyapısıyla entegre oluyor ve kullanıcılarına etkili bir bilgisayar deneyimi yaşatıyor. Ekran kartı hafızası olarak tercih edilen 8 GB, 6, GB ve 3 GB'nin yanı sıra, paylaşımlı ekran kart desteği de modeller arasında yer alıyor. Asus kullanıcılarına sistem avantajlarında sunduğu güçlü performansı sistem belleğiyle destekliyor. 32 GB, 16 GB ve 8 GB RAM desteği sunan modeller, çoklu işlemlerde akıcı bir kullanım imkânı tanıyor. 1 TB harddisk kapasitesiyle tercih edilen Asus masaüstü bilgisayar modelleri film, oyun ve belgeleriniz için geniş bir hafıza sunuyor. Yüksek hafızası sayesinde müziklerinizi, videolarınızı, sunum ve ödev dosyalarını senelerce bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Optik sürücü desteğiyle CD/DVD'lerinizi oynatabilir, içerisindeki belgelere erişim sağlayabilirsiniz. Ekran kartı modeli olarak GeForce, Nvidia ve Intel HD destekleyen masaüstü bilgisayarlarla gerçekçi görüntülere sahip olabilirsiniz. 8. nesil işlemciye kadar ulaşan modeller güçlü donanım desteğiyle kullanıcılarından tam not alıyor. 

Güçlü Altyapı: Asus Masaüstü Bilgisayar Modelleri Teknik Özellikleri 

  • Intel Core işlemci tipiyle maksimum performans sağlıyor.
  • 8 GB'ye kadar yükselen ekran kartı hafızasıyla üst düzey grafik performansı gerektiren tüm yazılımları en iyi şekilde kullanmanıza olanak tanıyor.
  • 1 TB'ye kadar yükselen harddisk kapasitesiyle film, dizi, oyun ve belgelerinizi saklama imkanı sağlıyor. 
  • 32 GB'ye kadar desteklenen RAM ile oyun ve programlarda etkin performans desteğinin yanı sıra çoklu işlemlerde pürüzsüz kullanım sunuyor.
  • Power supply desteği geniş bir ölçü aralığında oluşan Asus masaüstü bilgisayar modelleri, 300 W güç değerlerine kadar enerjiyi destekliyor.
  • GeForce, Nvidia ve Intel HD ekran kartlarıyla en net, akıcı ve gerçekçi görüntülere erişim imkanı sunuyor.

Asus masaüstü bilgisayar modelleriyle yüksek performans kullanıcıları bekliyor. Windows işletim sistemiyle entegre olan Asus, kullanıcı dostu arayüzüyle profesyonel ve orta segmentteki kullanıcıların vazgeçilmezi haline geliyor. 8 GB'ye kadar desteklenen ekran kartı hafızası ve 32 GB'ye kadar RAM desteği sayesinde maksimum veri işleme hızlarına erişebilirsiniz. 1 TB'ye kadar yükselen harddisk kapasitesiyle verilerinizi  bilgisayarınızda senelerce depolayabilirsiniz. DDR4 ve DDR3 tipi modelleri ve yüksek RAM kapasitesiyle oyunlarda maksimum performans sizi bekliyor. Asus masaüstü bilgisayarlar güçlü performanslarıyla dikkat çekerken estetik tasarımlarıyla da beğeni topluyor. İşlemci tipi olarak geniş seçenekler sunan Asus, bilgisayarlarında Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Celeron ve Intel Xeon kullanıyor. Teknolojinin en ileri işlemcilerini sunan marka, etkili bir bilgisayar kullanımı sağlıyor. 4. nesil işlemci tipini bünyesinde barındıran modellerine ek 8. nesil işlemciye kadar yükselerek teknolojiyi etkin boyutlarda yaşamanıza olanak sağlıyor. 1 TB'ye kadar SSD desteği sunan Asus masaüstü bilgisayar modelleri, yüksek veri transferi sağlıyor. Üst düzey Ethernet özellikleriyle birlikte kablolu olarak kusursuz bir ağ erişimi ve yüksek kalitede internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Yenilikçi wireless özellikleriyle kablosuz bir şekilde ağ erişimi sağlayıp internete bağlanabilirsiniz. Optik sürücü desteğiyle DVD ve CD'lerinizi kolayca açabilir, hızlı bir şekilde izleme ve yükleme sağlayabilirsiniz. Sistem bellek desteği tarafında 32 GB'ye kadar RAM sunan modeller, program ve sayfa açılış süresini minimuma indirirken çoklu işlemler ve oyunlarda sorunsuz bir deneyim sunuyor. 2400 MHz'ye erişen bellek hızıyla verileriniz ve komutlarınız hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşiyor. Windows arayüzünü masaüstü bilgisayarlarında etkili bir şekilde kullanan Asus, kullanıcılarına kullanışlı bir ekran deneyimi yaşatıyor. İş hayatında çizim, tasarım ve sayısal programlarda etkili bir performans desteği sunuyor. Ev, ofis ve iş yerlerinde yüksek performans sağlayan Asus masaüstü bilgisayar modelleri oyun, uygulama ve programlarınızda en büyük yardımcınız oluyor.

Asus Masaüstü Bilgisayar Modelleriyle Etkili Oyun Performansı

Asus masaüstü bilgisayar modellerindeki güçlü altyapı, en zorlu ve yüksek boyuttaki oyunları en yüksek ayarlarda takılmadan oynamanızı sağlıyor. Yüksek RAM kapasitesi sayesinde oyun evreninin en iyisi olabilirsiniz. Yeni nesil işlemci desteğiyle oyunlardaki veri akışı maksimum hızlı oluyor. Klavye, mouse ve oyun konsollarıyla verdiğiniz yönlendirmeler anında gerçekleşiyor. Ekran kartı tarafında ise GeForce, Nvidia ve Intel HD ile bütün oyunlarda en gerçekçi görüntüleri elde edebilirsiniz. Oyunlarda video ve fotoğraf geçişleri esnasında donma ve yavaşlama problemlerini ortadan kaldıran güçlü ekran kartlarıyla net bir görüntü akışı sağlayabilirsiniz. Yüksek hafıza desteği sunan bilgisayar modellerine onlarca oyunu yükleyebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz zaman aksiyon, macera ve fantastik temaları oyunları oynayabilirsiniz.

En Gerçekçi Görüntüler ve Yüksek Ekran Kartı Desteği

Asus masaüstü bilgisayar film ve dizi tutkunlarının da beğenisini topluyor. Yüksek performans sunan ekran kartı seçenekleriyle en gerçekçi ve özgün görüntüler Asus kalitesiyle buluşuyor. Film ve dizileri HD kalitede izleme fırsatı sunan Asus, yüksek bağlantı hızlarıyla çevrimiçi olarak izlediğiniz videolarda donma ve takılma gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Kullanım alanlarınıza göre tercih edebileceğiniz ekran kartı hafızası seçenekleri, etkili bir performans ortaya koyuyor. 8 GB, 6 GB, 3 GB ve paylaşımlı olarak tercih edebileceğiniz modellerle görüntü teknolojilerini farklı boyutlarda deneyimleyebilirsiniz. Yüksek seviye harici ve dahili ekran kartlarının yanı sıra birlikte GeForce GTX1060, Nvidia GeForce GTX1060 Intel HD Graphics, Nvidia Geforce GTX1080 ve paylaşımlı ekran kartına sahip olan modellerle görüntü deneyiminize yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. 8. nesil işlemci ve güçlü ekran kartı modelleri sayesinde film, dizi ve oyunların yanı sıra grafik düzenleme programlarında da mükemmel gerçekliğe adım atabilirsiniz. 

Asus ve Windows Teknolojisi

Masaüstü bilgisayarlarda bulunan Windows desteği sayesinde dilediğiniz program ve oyunu oynayabilirsiniz. Performans açısından oldukça güçlü olan Windows altyapısı, Asus teknolojisiyle bütünleşerek kullanıcıların vazgeçilmez tercihi oluyor. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde dilediğiniz programda etkili bir kullanım sizi bekliyor. Windows Market'ten indirebileceğiniz onlarca oyun ve programla ürününüzde üstün Windows teknolojisini deneyimleme şansını yakalayabilirsiniz. Ofis uygulamalarının yanı sıra lisanslı program ve oyunlara ücretli veya ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Asus Masaüstü Bilgisayar Modellerinde Yüksek Donanım Desteği 

Asus masaüstü bilgisayar modelleri güçlü USB portlarıyla donanımlarınızdan en etkili ve hızlı şekilde faydalanmanıza olanak sağlıyor. Mouse ve klavye gibi temel donanımların yanı sıra, yazıcı ve oyun kontrol cihazlarını da performanslı bir şekilde çalıştıran Asus, masaüstü bilgisayarlarında donanımlar için oldukça fazla port desteği sunuyor. Monitör, hoparlör, tarayıcı, modem gibi kullanışlı donanımlarıyla bilgisayar kullanımınızı bir üst segmente taşıyabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarların ön ve arka yüzlerinde bulunan yüksek hızlı portlar sayesinde dış donanımlarınızı kolay bir şekilde entegre edip kullanabilirsiniz. 

Teknoloji Üreticisi Asus! 

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi Asus, bilgisayar ve taşınabilir akıllı cihazlarıyla teknoloji pazarında güçlü rekabetini sürdürüyor. Ürün altyapısında lider işlemci markalarıyla çalışan Asus, güçlü performans ve entegre arayüzüyle bilgisayar kullanıcıları tarafından sıkça tercih ediliyor. Asus yenilikçi ürünleri, yüksek donanım özellikli aksesuarlarıyla profesyonel ve orta segmentteki kullanıcıların beğenisini topluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

1504 ürün listeleniyor
Asus
HP
Lenovo
MSI
Dell
Casper
Go Gamer
Zetta
Acer
Turbox
Dragos
Zeiron
Ramtech
İzoly
Xaser
Rogame
Gameline
Canar
BigGameX
Avantron
8 GB
Paylaşımlı
4 GB
12 GB
6 GB
2 GB
16 GB
24 GB
20 GB
48 GB
10 GB
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İşlemci Tipi
Toplam 36 / 1504 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
İşlemciBilgisayarın çalışmasını ve sistem içindeki data (veri) akışını kontrol eden; verileri değerlendirip yeni veriler üreten elektronik aygıta işlemci denilmektedir. İşlemcinin veriler üzerinde yaptığı işlemler, basit aritmetik işlemler olabildiği gibi çok daha karmaşık olan işlemleri de içerebilir. İşlemciler, sadece bilgisayarlarda bulunan bir donanım değildir. Tüm elektronik cihazların çalışması, işlemci yoluyla gerçekleşir. Fabrikalardaki otomatik cihazlar, televizyonlar, otomatik çamaşır ve bulaşık makineleri de işlemci sayesinde çalışmaktadır. İşlemciler, girilen tuşun ifade ettiği karakteri aynen ekranda gösterebildiği gibi; aldığı verileri değerlendirip yeni veriler de üretebilmektedir. İnsan beyninin sinir sistemi vasıtasıyla tüm vücut organlarını kontrol edebildiği gibi işlemciler de kontrol sinyalleri ile sisteme bağlı olan tüm birimlerin çalışmasını düzenleyerek yönetir. Elektronik sistemlerinin üzerinden aktığı milyonlarca transistör mikroişlemcileri oluşturularak, bilgisayarın yaptığı tüm toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi işlemler, işlemciden gelen sinyaller vasıtasıyla gerçekleşir. Sistem devresinde elektrik sinyalinin olması “1” olarak ifade edilirken, devrede elektrik sinyalinin olmaması ise “0” olarak ifade edilmektedir. İşlemci, bu işlemleri en basit sayma sistemi olan ikili sistem üzerinden gerçekleştirir. Ancak, işlemciye ne yapmasını istediğinizi söyleyen programlar olmadığı sürece işlemci bir işe yaramaz. Bilgisayarlardaki tüm programlar hard diskte (sabit disk) tutulur ve işlemci her saniye milyonlarca, hatta milyarlarca komutu işleme gücüne sahiptir. Günümüzde kullanılan işlemcilerin çoğu, 0,25 mikron olarak üretilmekte ve bu mikron rakamı ne kadar aşağı düşerse, işlemcinin hızı da o derece artmaktadır. Her bilgisayarda komutları düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi için işlem hızını belirleyen ve aygıtlar arasındaki senkronizasyonu sağlayan dâhili bir saat bulunur ve işlemci, her bir komutu belirli bir saat döngüsünde yerine getirir. 1 MHz, saniyede bir milyon saat döngüsüne karşılık gelmekte ve 500 MHz’lik bir işlemci, saniyede 400 milyon döngü yapabilmektedir.
Detaylar
HDDKısa yazılışı HDD olan hard disk drive ürünleri, veri transferini ve depolanmasını sağlar. HDD’ler, ilk keşfedildiklerinde boyut olarak oldukça büyük üretilirken, günümüzde kompakt boyutlarda tasarlanır. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisyarlar ya da çok daha küçük boyutlara sahip akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlarda bilgi depolamaya ihtiyaç duyulan tüm ürünlerde HDD'ler mutlaka bulunur. HDD’lerin bellek kapasitesi ise MB (megabayt), GB (gigabayt) ve TB (terabayt) olarak ifade edilebilir. İhtiyaçlar doğrultusunda bellek kapasitesine karar verilmesi, HDD’nin kullanımının uzun olmasını sağlar. Hard Disk Drive ürünleri, cihazlara monte edilerek ya da taşımaya elverişli şekilde üretilebilir. Taşımaya elverişli HDD cihazlar sayesinde veriler taşınabilir ve verilere ihtiyaç duyulan her an erişebilir. HDD’ler, veri aktarma konusunda RAM’lere oranla çok daha yavaştır. Bu nedenle bilgisayarda kalıcı ve yardımcı bellekler yer alır. RAM’de depolanan veriler, bilgisayarın kapatılmasıyla silinir; ancak kalıcı bellekler, kullanıcının dilediği her veriyi bilgisayar kapatılsa bile saklar. Bu nedenle hard disklerin işlevi, bilgisayarlarda önemlidir. HDD’ler, dönen disklere sahiptir ve bu dönen disklerin üst kısımlarında manyetik bantlar yer alır. Bu disk ve manyetik bantların hemen üstlerinde okuma ve yazma kafaları bulunur ve bu sayede veriler, bilgisayar ortamında görüntülenebilir ve depolanabilir. HDD ürünleri, narin yapılara sahiptir. Özellikle taşınabilen modellerin özenli saklanması ve itinalı taşınması önemlidir. Yere düşürülmesi, HDD’nin darbe alması ya da sıvı teması, sabit diskin hasar görmesine ve kayıtlı olan tüm verilerin silinmesine neden olabilir. Kimi belleklerden bir uzman yardımıyla veriler kurtarılabilirken, kimi durumlarda ise diskin aldığı zarar nedeniyle veriler sonsuza kadar silinir. Cihazlarınızdaki kıymetli verilerinizin kaybolmaması için diskin hasarlardan koruyan harici Hard Disk Drive'lara özel olarak üretilen koruma kılıfları kullanılabilir.
Detaylar
SSDSSD (Solid State Disk), Türkçe'ye "Katı Hâl Sürücü" şeklinde çevrilmektedir. SSD'ler sabit disklerin yerini alan ve onlardan daha hızlı, kompakt ve güvenli veri depolama aygıtlarıdır. SSD, klasik hard disklerdeki bir motorun çalıştırdığı mekanik plakaların yerine tamamen bellek yongaları kullanır. Bu durumun getirdiği en önemli avantaj, SSD'lerin çok daha hızlı olmasıdır. SSD, işletim sistemlerinin daha hızlı açılmasını; aynı zamanda pek çok uygulama ve işlemin daha hızlı başlamasını sağlarken, veri kopyalama ve taşıma işlemlerini de önemli ölçüde hızlandırır. Bunun dışında oyun içi yükleme sürelerini de büyük oranda kısaltır. SSD'lerin bir diğer artısı ise bünyelerinde mekanik bir parça bulundurmadıklarından, darbelere ve dış etkenlere karşı daha güvenli ve korunaklı olmalarıdır. Aynı zamanda normal SSDlere göre çok daha sessizdirler. SSD disklerin kapasitesi, genel olarak 120 GB seviyesinden başlayarak artmaktadır. Bu sürücüler de kendi aralarında farklı türlere ayrılmıştır. Notebook ve masaüstü bilgisayarlara HDD sürücülerle aynı SATA portu üzerinden takılabilen SSD çeşitleri daha yaygın olsa da mSATA ve M2 adlarıyla küçük SATA portları üzerinden girişi yapılabilen daha küçük, kompakt ve daha hızlı SSD çeşitleri de bulunmaktadır. mSATA sürücüler, özellikle ultrabook cihazlarda tercih edilen 2 inç boyutlarından küçük sürücüler olmakla birlikte günümüzde pek çok anakart, bu portu desteklemektedir. M2 SSD'ler de çoğu notebook ve anakarta takılabilen hem daha küçük hem de genel olarak 2.5 inçlik normal SSD'lerden daha hızlı okuma ve yazma değerleri bulunan katı hâl sürücüleridir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara takılabilen SSD sürücüler haricinde günümüzde USB bağlantısı üzerinden kullanılabilen taşınabilir SSD'ler de bulunmaktadır. İşletim sisteminin, grafik uygulamalarının, programların ve eğer mümkünse oyunların SSD sürücü üzerine kurulması önerilmektedir. Bunların haricindeki diğer dosyalar ve depolama işlemleri için HDD diskler de kullanılabilir.
Detaylar
Ekran KartıEkran kartı, bilgisayarın monitöre görüntü vermesini sağlayan bilgisayar donanımına verilen addır. GPU (Graphic Processing Unit kelimesinin kısaltılmışı) veya Grafik İşlemci Ünitesi olarak da bilinir. Ekran kartları; harici ayrı bir kart olarak ya da işlemci ünitesine tümleşik (paylaşımlı) olarak da bulunabilmektedir. Günümüzde ekran kartı üretimi yapan iki büyük firma öne çıkmaktadır. Bunlar, NVidia ve AMD firmaları olmakla birlikte Intel gibi işlemci devleri de kendi işlemcilerinde tümleşik olarak ekran kartı bulundurmaktadır. NVidia ve AMD arasındaki rekabet, ekran kartlarının gün geçtikçe daha yüksek işlem gücüne sahip olmasını ve GPU işlemci mimarilerinin gelişmesini sağlamaktadır.  Ekran kartları, bilgisayar içerisinde üretilen yazı ve grafikleri VGA, DVI veya HDMI gibi aktarma donanımları ile monitöre iletirler. GPU'lar (harici olanlar), anakart üzerinde bulunan çeşitli veri yolları üzerine konumlandırılır. Günümüzde ekran kartlarının takıldığı en çok kullanılan veri yolu PCI-e olsa da PCI ve PCI-X gibi çeşitli veri yollarına da takılabilen ekran kartları bulunmaktadır. Ayrıca, Multi-GPU denilen birden fazla ekran kartının takılabildiği sistemler için Crossfire ve SLI gibi teknolojiler geliştirilmiştir. Günümüz ekran kartlarında pek çok donanım arabirimi bulunmakla birlikte kartın işlemci gücü ve mimari yapısı büyüdükçe enerji tüketimi de doğru orantılı olarak artar. Bunların yanı sıra yüksek işlem gücüne sahip ve gelişmiş ekran kartlarının pek çoğunda soğutucu fan veya soğutucu plaka da bulunur.  Günümüzde üretilen tümleşik ekran kartları; genellikle ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verirken, harici olarak üretilen ekran kartlarının büyük çoğunluğu ise özellikle oyuncu bilgisayarlarında veya video render ve grafik tasarım işlemleri yapılacak bilgisayar sistemlerinde kullanılmaktadır.. Bu tür ekran kartları için sürekli özelleştirme ve yeni güncellemeler gelerek kartların gücü ve verimliliği artırılmaya çalışılmaktadır.
Detaylar
HarddiskHarddisk, bir bilgisayar içerisindeki ana ve çoğunlukla en büyük veri depolama donanımıdır. İşletim sisteminden yazılıma dek birçok dosya, "sabit disk" olarak da anılan harddisk sürücüsünde saklanır. Harddisk, çoğu zaman doğru bir teknik kullanım olmamasına rağmen, Microsoft Windows’un birincil bölümünü adlandırırken "C" sürücü harfini kullanmasından ötürü C sürücüsü olarak da bilinir. Kısaca HDD olarak da anılan ve küçük boyutlara büyük verileri sığdıran harddisk, bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. RAM gibi geçici depolamalardan farklı olarak harddisk, kapatıldığında bile verilerin saklanmasını sağlar. Döner plakalardan oluşan Harddisk içerisinde veriyi okumak ve yazmak için bir aktüatör kolu ile hareket eden manyetik kafalar vardır. Veri organizasyonunun "track" adı verilen halka setlerle yapıldığı bu cihazlar, verinin yazılması ve okunması için temel bir sistem sunar. Bilgisayarlarda veri depolanmasını sağlayan ve RAM’lerden farklı olarak kapansa dahi verilere erişmenize yardımcı olan Harddisk, manyetik bir ortamda bilgilerin kayıt edilmesine yardımcı olur. Bilgisayarlarda birden fazla Harddisk bulunabilir. İlk Harddisk, C sürücüsü olarak adlandırılırken, daha sonra takılan Harddiskler ise sırasıyla D, E, F harflerini alabilir. Harddiskler, bilgisayarınızı açtığınız zaman işletim sisteminden yazılımına dek tüm verileri sistem belleğine yükler ve kalıcı olarak saklamak istediklerinizi korur. Dâhili ve harici olmak üzere kullanım şekline göre iki tür harddisk vardır. Bilgisayarınızın performansını artırmak adına harddiski yükseltebileceğiniz gibi ihtiyacınıza göre harici bir harddisk de kullanabilirsiniz. Taşınabilir harici harddiskler, daha mobil bir depolama alanı sunmaktadırlar. Aynı zamanda harici harddiskleri veri yedekleme aracı olarak da kullanabilirsiniz. Harddiskler konusunda birçok alternatif mevcuttur. Bu alternatifler içerisinden öne çıkan isimler ise Western Digital, Seagate, Samsung, Toshiba ve Apple gibi üreticilerin ürettiği farklı boyut ve ihtiyaca yönelik ürünlerdir.
Detaylar