Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Atatürk ve Hekimler | (Metin Özata)

Demkar Yayınları
425,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510776

Atatürk ve Hekimler,
Savaş meydanlarında görevli fedakâr hekimlerimizin öyküsü...

Mustafa Kemal Atatürk’ün hekim arkadaşları ve cephelerde görevli fedakâr hekimlerimiz...

Trablusgarp Savaşı, Balkan ve I. Dünya Savaşı yılları... Milli Mücadele ile devam eden ‘On Yıllık Savaş’... Uçsuz bucaksız cepheler... Subay ve erlerle birlikte, bir cepheden diğer cepheye koşan fedakâr Tıbbiyeliler... İdealist bir nesil; savaşın yoklukları içinde, rahat yüzü görmeden ıstırap ve felâket kasırgalarına aldırmadan çalışıyor... Memleket vazifesini büyük bir fedakârlıkla yapıyor... Kimi cephede, kimi hasta tedavi ederken yakalandığı bulaşıcı hastalıklarla şehit oluyor. Trablusgarp çöllerinden, Balkanların sarp dağlarına... Sarıkamış’ın dondurucu soğuğunda, Sina çölünün kızgın güneşi altında yaşanan büyük mücadeleler... Bir taraftan düşmanla savaşan, diğer taraftan kolera ve tifüs ile mücadele eden hekimlerimiz...

Nihayet Müttefik İşgal Orduları ana vatanımızı işgal ediyor, son vatan toprağımız da elimizden alınmak isteniyor... Hekimlerimiz Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Milli Mücadele’ye atılıyor ve yurt savunmasında cephelerde yerini alıyor... Savaş meydanlarında ölümle karşı karşıya geliyor... Kutsal görevlerini yerine getirmek için hayatını hiç sayıyor!..

Kapalı kalmış bir tarih, ilk kez bir araya getirilen anılarla, orijinal fotoğraf ve belgelerle bu kitapta yer alıyor. Prof. Dr. Metin Özata, ‘On Yıllık Savaş’ sürecinde görev yapan Türk hekimlerini bilimsel bir titizlikle inceliyor.

Yazar Metin Özata
Sayfa Sayısı 832
Cilt Durumu Ciltli
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yayın Evi Demkar Yayınevi
Yayın Tarihi 2015
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00003VGW9N
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön