Avcı Mont & Yağmurlukları

Dikkat gerektiren doğa sporlarından biri olan avcılık için farklı kıyafetlere ihtiyaç duyuluyor. Özellikle dış etkenlerden vücudu koruyacak temel kıyafetler arasında dış giyim ürünleri yer alıyor. Yağmurluk ya da mont gibi parçaları kapsayan dış giyim ürünlerinin doğa içinde rahat hareket etmeye imkan vermesine dikkat ediliyor. Av sırasında performansı düşürmeyecek nitelikte olması gereken avcı mont ve yağmurlukları aynı zamanda dayanıklılık ve kamuflaj özelliği açısında da titizlikle seçilmesi gereken ürünler arasında yer alıyor.

Avcı Montları

Zorlu doğa şartları düşünülerek üretilen avcı montları, markalarına bağlı olarak farklı niteliklerle kullanıcıya sunuluyor. Mont çeşitleri arasında farklı hava koşullarına uyumlu olarak üretilen su geçirmez ürünler yer alıyor. İki ya da üç katmandan oluşan kumaş yapıları ile olumsuz hava şartlarına karşı koruma sunan montlar, vücuda tam oturan yapıları ile rahat hareket etmeye imkan veriyor. Özellikle rüzgar geçirmeyen esnek iç kumaşları sayesinde konforlu bir kullanım sunmaları için tasarlanan montlarda fermuar ve cep detayları da oldukça önemli. Tasarımlarına ve modellerine bağlı olarak fermuar biçimleri değişiklik gösteren avcı montlarında, ısı kaybını önlemek için ağırlıklı olarak çift yönlü açılıp kapanan fermuarlar kullanılıyor. Yan bölümlerinde ve ön kısımlarında ise çeşitli malzemeleri taşımak için fonksiyonel cepleri bulunan montların tüm cepleri, güvenlik açısından fermuarlı tasarıma sahip oluyor. Koltuk altında fileli havalandırma cepleri bulunan ürünler ise terlemeyi azaltmaya yardımcı oluyor.

Cep detaylarının yanı sıra avcı montlarında kamuflaj özelliğine de dikkat ediliyor. Genellikle siyah, haki, yeşil, kahverengi ve koyu sarı gibi tek renkten oluşan ürünler arasında çift taraflı olarak kullanılabilen ürünler bulunuyor. Güvenlik amaçlı bir yüzeyi kırmızı, turuncu gibi dikkat çekici renklerde üretilen montların orman desenli diğer yüzeyleri av sırasında saklanmayı kolaylaştırarak ideal bir kullanım sunuyor. Çift taraflı montların yanında tek taraflı kullanılan saz desenli kamuflaj ürünlere de ulaşabilirsiniz. Kamuflaj özelliğinin yanında montlarda sessiz kumaş teknolojisi de aranan özellikler arasında yer alıyor. Yürüme esnasında ses yapmayan kumaşlardan üretilen montlar, av hayvanları tarafından fark edilme olasılığını azaltıyor. Avcı montları arasında takım halinde satılan ürünler de bulunuyor. Desenli iki parçadan oluştuğu için daha iyi kamuflaj imkanı veren takımların kumaş özelliklerini, hava geçirgenliğini, cep tasarımlarını ve renk tonlarını inceleyebilir, bedenleri değişen ürünlerden size uygun bedene sahip olanı seçebilirsiniz. Mont çeşitleri arasında sadece av sırasında değil, farklı outdoor sporlarda da giyilebilen sportif tasarımlara sahip ürünleri de bulabilirsiniz. Hafif yapısı, ekstra ısı yalıtımı ve katmalı kumaş özellikleri ile doğada ideal bir kullanım sunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Avcı Yağmurlukları

Montların aksine sadece yağmur ya da kar esnasında kullanılan avcı yağmurlukları, tasarımları ve kumaş özellikleri ile farklılık gösteriyor. Yoğun yağışlı havalarda giyilmek için üretilen yağmurluklar, genellikle panço şeklinde tasarımlara sahip. Önden fermuarlı tasarımları ile kolay giyilip çıkarılabilen panço avcı yağmurlukları, ideal ebatları ile hareketlerinizi kısıtlamıyor. Bel hizasında yüksekliği ve kapüşonlu tasarımı ile bilhassa zorlu şartlara göre üretilen ürünler, geniş ebatları ile av silahı gibi avcılık ekipmanlarınızı da korumanızı sağlıyor. Sağlamlaştırılmış dikişleri ile %100 su geçirmez olan ürünler güvenli bir kullanım sunuyor. Dayanıklı yapısının yanında cepleri de bulunan yağmurluklar, kapaklı kargo cep kısmı ile ihtiyaç duyacağınız eşyaları güvenli saklamanıza imkan veriyor. Özellikle av sırasında acil ihtiyaç duyacağınız ürünlere kısa sürede ulaşmanızı sağlayan güvenli cepleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım özelliklerinin yanında avcı yağmurluklarını kahverengi gibi tek renk olarak ya da orman desenli olarak bulabilir, standart bedenle sunulan ürünlerden size uygun olanı kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Avcı Mont ve Yağmurlukları

355 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 49 / 355 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?