Kara Av Malzemeleri

Kara Av Malzemeleri

Kara av malzemeleri karada avlanmayı hobi ya da profesyonel olarak yapan kişilerin kullandığı ekipmanlardır. Arazide uzun süre vakit geçirmeyi gerektiren bu outdoor aktivitede malzeme seçiminin önemi büyüktür. Kara avı malzemeleri ile değerlendirebileceğiniz kara av kıyafetleri ve kara avı aksesuarları arasında ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Karada av yaparken hayvanları ürküterek kaçırmamanın oldukça kritik bir önemi olduğundan başta kara av kıyafetleri olmak üzere birçok aksesuar da genellikle kamuflaj, bitki örtüsü desenli ve haki, kahverengi gibi renk tonlarında üretilir. Suya dayanıklı ve çok katmanlı materyallerden oluşan tasarımlar zor arazi ve hava şartlarına uygundur. Kara avı aksesuarları içerisinde tüfek tabanca bakımını sağlayan araçlar, kılıflar, hayvanları taklit etmeye yarayan düdük ve mühre gibi ürünler yer alır. Zengin ürün seçenekleri içerisinde her bütçeye uygun seçimler yapmak mümkündür.

Kara Av Malzemeleri Çeşitleri

Kara av malzemeleri giyim ürünleri ve silah aksesuarlarından oluşur. Kara av kıyafetleri av esnasında soğuktan ve sıcağa karşı yalıtımlı olmasının yanı sıra cepli yapılarak mühimmat ve diğer eşyaların konulabilmesi için tasarlanmıştır. Kara avı giyim ürünleri içerisindeki avcı yelekleri, avcı pantolonları, avcı bot ve çizmeleri, avcı gömlekleri, avcı mont ve yağmurlukları, avcı tulumları, kemerleri ve tişörtlerinden oluşan zengin ürün çeşitliliği arasından zevkinize hitap eden modelleri inceleyebilirsiniz. Hobi deniz ve kara av malzemelerine ek olarak, Horizon Av, Asil, Wilds, Kkmoon, Beauty Life, E Life Tasarım, Deer Hunter, Popar, İsav, Lixada, Spayko, Freecamp, Hunthink, KTM, Abu Garcia, Discovery, Elf, Fujin, Guntack, Kolt, Savage, Argeus, Avcı Market, Barska, ERN, Emir, Mil Tec, Solano, 5.11 gibi daha pek çok marka kara av kıyafetleri ile ön plandadır.

Aynı zamanda doğada uzun vakitler geçirmenizi sağlayan bu aktivitede kamp malzemeleri de gerekli olan ekipmanlar arasındadır. Avın olmazsa olmazları olan kara avı aksesuarları amatör ve profesyonel kullanıcıların hepsine hitap eder. Mühre ve düdükler, atış sistemleri ve hedefler, tüfek ve tabanca harbileri, tüfek tabanca kılıfları ve aksesuarları arasından ihtiyacınızı karşılayan ürünler seçebilir. Lucky Duck, Buck Gardner, Avessa, Hunterland, Discovery, Ersav, Arslantaş, Zoraki gibi markaların kara av malzemeleriyle birlikte daha birçok ürünü inceleyerek tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Kara Av Kıyafetleri Modelleri

Taktik yelek ve avcı yelek modelleri korunaklı bir katman görevi görmesiyle birlikte mühimmatların konacağı çok bölmeli fişeklikleri ve cepli yapısıyla av sırasında oldukça işlevseldir. Yüksek polyester karışımlı kumaşlardan üretilir ve su iticilik özelliğine sahiptir. Bazı bölümleri file kumaşlarla da desteklenerek nefes alabilirlik sağlanır. Çok sayıda kargo ve körük cepler küçük eşyaları koymanız için uygundur. Omuz bölümünde atış desteği bulunur ve nişan alırken geri tepmede yastıklama özelliği sunar. Taktik yelek ve hücum yelek modelleri ise genellikle %100 polyester yapıdadır. Yaralanma gibi durumlarda tek hamleyle çıkarılacak şekilde tasarlanmıştır. Üzerindeki modüler kayışlara pek çok aksesuarın bağlanabilmesine ek olarak çok sayıda şarjör cepleri ve fonksiyonel cepler yer alır. Bazı modellerde ise koruma zırhlarının takılabilmesi için ek alanlar mevcuttur. Yaban kara av malzemeleri yelek ve pantolon çeşitleriyle her bütçeye hitap eder. Diğer av türlerinde kullanılan av malzemeleri seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Arazide gezerken ve avı beklerken avcı pantolon giyilmesi konforlu bir deneyim için gereklidir. Kış ve yaz mevsimi için ayrı seçilmelidir. Yeni teknoloji üretimlerdeki akıllı ısı sistemi sayesinde üşüme ve terleme önlenebilir. Avcı pantolon modelleri su ve rüzgar geçirmeyen özel membranlı yapıdadır. Polyester ve polyamid karışımı dış katmana ilave olarak 2. ve 3. katman da bulunabilir. Aşınmaya karşı dayanıklı ve hareket kabiliyeti sağlayan esnek özelliktedir. Su geçirmez fermuarlara sahip kargo cep, bıçak cebi ve arka cepler kullanım kolaylığı sağlar. Haki, turuncu, kahverengi, orman, kar, saz ve tundra gibi desenli alternatifleri pek çok bitki örtüsü ve toprak renklerine benzetilmek için yapılmıştır. Ayrıca kumaşlar ultra sessiz de olabilir. Bu şekilde gizlenmek kolaylaşır. Yeni nesil ürünlerdeki koku geçirmezlik teknolojisi diğer hayvanların kokunuzu almasına da engel olur. Kışlık olanlarda bulunan iç katmanlar sıcak tutar.

Ava çıkıldığında en önemli ekipmanlardan biri avcı bot ve çizmeleridir. Sulu, çamurlu ve kayalık arazilede yürürken kaliteli malzemenin sunduğu ayrıcalık maksimum seviyededir. Avcı botu çeşitleri arasından taktik ve outdoor botlar seçilebilir. Genellikle kaymaz vibram taban kauçuk malzemedir. Deri ve süet kumaşlardan üretilen dış katman bilek bölgesinden destekler ve suya dirençli özellik göstererek her hava şartına uyum sağlar. Hava sirkülasyonu sağlayan iklimlendirme sistemleri sayesinde de sıcak tutar. Topuğu destekleyen ekstra yastıklama kanalları bulunur. Avcı çizme modelleri çamurlu ve ıslak zeminlerde ayağın ıslanmasını engeller. EVA ve PVC malzemelerden üretilir. Bazı modelleri soğuğa karşı yalıtımlıdır. Diz bölümünün hemen altına kadar uzanan konçlu formdadır. Elastik yapısı yürüyüş esnasında konforlu bir deneyim sunar.

Avcı mont modelleri nefes alabilir, su ve rüzgar geçirmez membranlı olarak üretilir. Esnek kumaşlardan üretilmesi hareket kabiliyetini kısıtlamaz. Genellikle 3 katmanlı olduğundan, soğuğa karşı korunaklıdır. Aşırı kış şartlarında avcı kaban tercih edilmesi daha etkili olur. Bazı üstün performanslı tasarımlarda kumaşların ultra sessiz ve koku geçirmez özellikte olmasıyla fark edilmezlik maksimuma çıkarılır. Omuz koruması, fonksiyonel cepler ve sportif duruşuyla hareket halindeyken avlanmaya uyumludur. Yağmurlu havalar için üretilmiş avcı panço yağmurluk çeşitleri de uygundur. Üstün su geçirmez membran ve kapüşon sayesinde yağışlı günlerde avınızı kolaylıkla bekleyebilir, kargo cepler sayesinde eşyalarınızı saklayabilirsiniz. PVC kaplı ve imperteks kumaşlardan üretilmiş yağmurluk da fiyat performans bakımından oldukça uygundur. Avcı tulumlar da tüm vücudu tek parça membran gibi sararak av faaliyetlerinde en çok giyilen kıyafetlerdendir. Çoğunlukla neopren veya PVC kaplı yapısı suyun içindeyken ıslanmayı engeller.

Avcı gömlek modelleri rahat kalıplı ve büyük cepli oluşuyla her zaman giyilebilir. Kısa ve uzun kollu çeşitleri, peluş astarlarıyla her mevsim tercih edilebilir. Sade ve ekoseli renkleriyle de şık bir görünüm sergiler. Yırtılmaya dayanıklı ve nefes alabilir kumaşlarıyla avda uygun havalarda tek başına da giyilebilir. Avcı tişörtlerini de sıcak havalarda kullanabilir ya da soğuk havalarda kazakların içine giyebilirsiniz. Tek renk, saz ve orman desenli seçenekleriyle tarzınıza uygun olanı belirleyebilirsiniz. Avcı kemeri çeşitleri hem fişeklik hem de kemer olarak kullanılabilir. Kara avı çantaları da kemere takılabilen ve bel çantası olarak sunulan modelleriyle öne çıkar.

Kara Avı Aksesuarları

Kara avında sıklıkla başvurulan mühreler ve avcı düdüğü, hayvanların taklidini yaparak yanıltmada çok etkilidir. En çok tercih edilenler arasında baykuş, güvercin ve ördek mühreleri vardır. Genellikle plastikten yapılanların dışında motorlu mührelerin kullanımı da yaygınlaşmıştır. Ördek avlarındaki avcı düdüğü de farklı tür ördeklerin seslerini taklit edebilir. Silah bakımı ne zaman yapılır sorusunun cevabı, tüfek ve tabancalara düzenli olarak bakım yapmanız gerektiğine işaret eder. Bu sebeple üretilen silah bakım ürünleri ilk günkü gibi görünmeleri ve çalışmalarına destek olur. Silah harbi takımı, silah bakım boyaları ve silah bakım yağları tüfekler ve tabancaların temizlenmesinde kullanılır. Ayrı olarak satılan bu ürünler silah bakım seti şeklinde alındığında daha pratik olabilir. Silahın namlu boyu ve genişliğine göre farklı ölçülerde üretilen harbi fırçası ve harbi çubuğu yardımıyla namlu içindeki barut artıkları temizlenir. Tüfek ve tabanca harbi fırçası olarak ayrı satılır. Bazı modellerin ip harbi çeşitleriyle temizlenmesi daha uygun olur.

Silah boya çeşitleri, düşme, çarpma sonucu oluşan çizikleri boyar ve pas oluşumunu önler. Silah bakım yağlarıyla pas, kir, barut artıkları kolaylıkla çıkarılır. Atış sistemi ve hedefler atıcılıkta nişan almayı kolaylaştıran ve atış denemeleri yapmayı sağlayan aksesuarlardan oluşur. Silah üzerine takılan red dot ve nişangah hedefe odaklanmayı sağlar ve namlunun yüksekliğini ona göre ayarlar. Tüfek dürbünleri de hedefi yakınlaştırmak için kullanılır. Tüfek ya da tabancaya şarjör alarak yedekleyebilirsiniz. Atış kulaklıkları, atış sırasında çıkan sesin kulağa zarar vermesini engeller. Ayrıca atış becerisini hedef sistemi alarak da geliştirebilirsiniz. Elektrikle çalışan otomatik hedef tahtaları daha pratik olurken, metal hedeflikler de performans sunar. Hedef kağıtları da oldukça ekonomik bir alternatiftir. Tabanca ve tüfekleri güvenli bir şekilde silah kılıflarında taşıyarak yanınızda veya aracınızda saklayabilirsiniz. Kumaş veya polimer malzemeden üretilen kılıflar kullanım amacına ve kişisel tercihlere göre seçilebilir.

Kara Av Malzemeleri Fiyatları

Yerli ve yabancı birçok kara avı markasının ürünleri kullanıcılara sunulur. Kara av malzemeleri satışı yapan satıcılar arasında her bütçeye hitap eden ürünler bulabilmek mümkündür. Kara av malzemeleri fiyatları değişkenlik gösterebilir. Yabancı markaların ürünlerinde fiyat bandı daha çok farklılaşabilir. Yerli markaların sunduğu ürünler içerisinde oldukça uygun fiyatlı ürünler olduğu gözlemlenebilir. Kara avı malzemeleri online satış imkanından yararlanılarak güvenli alışveriş seçenekleriyle sipariş verilebilir.

Silah Bakım Malzemeleri Nelerdir?

Silah bakımının düzenli olarak ve titizlikle yapılması silahın tutukluk yapmaması ve paslanması adına çok önemlidir. Bu amaca uygun ve sadece tüfek tabanca temizlemek için üretilen silah bakım malzemeleri: Tüfek ve tabanca harbi fırçası, harbi ipi, harbi çubuğu ve teli, silah boyası, silah koruyucu ve temizleyici yağ, silah temizlik bezidir.

Silah Bakımı Nasıl Yapılır?

Silah temizliğine başlamadan önce boş olduğundan emin olunmalıdır. Ardından bir miktar özel çözücü yağ harbi fırçası üzerine dökülür ve namlunun içerisinden sokularak temizlenir. Daha sonra hafif nemli bir silah bezi ile namlunun içi kurulanır. Kapak açılır ve iç mekanizma yağlı bez ile silinir. Dış kısmı da iyice silindikten sonra, çizikleri bulunan aşınmış yerler varsa silah boyasıyla boyanır ve kuruması beklenir.

Her Atıştan Sonra Silah Temizlenmeli mi?

Silah bakımı atış öncesi, sonrası, haftalık ve günlük olarak yapılırsa kullanım ömrü daha uzun olur. Özellikle her atış sonrası üzerinden 1 gün geçmeden silahın temizlenmesi paslanmanın önlenmesi ve artıkların temizlenmesi için idealdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kara Av Malzemeleri

8207 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Kara & Balık Av Malzemeleri
Kara & Balık Av Malzemeleri
Kara Av Malzemeleri
Kara Av Malzemeleri
Avcı Yelekleri
Avcı Yelekleri
Mühre & Düdükler
Mühre & Düdükler
Avcı Pantolonları
Avcı Pantolonları
Avcı Bot ve Çizmeleri
Avcı Bot ve Çizmeleri
Avcı Gömlekleri
Avcı Gömlekleri
Atış Sistemleri ve Hedefler
Atış Sistemleri ve Hedefler
Tüfek ve Tabanca Harbileri
Tüfek ve Tabanca Harbileri
Avcı Mont & Yağmurlukları
Avcı Mont & Yağmurlukları
Tüfek Tabanca Kılıf / Aksesuarları
Tüfek Tabanca Kılıf / Aksesuarları
Avcı Tulumları
Avcı Tulumları
Avcı Kemerleri
Avcı Kemerleri
Avcı Kazakları
Avcı Kazakları
Avcı T-Shirt
Avcı T-Shirt
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 8207 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/22008494