Avcılık, av malzemeleri kullanarak yabani hayvan avlamayı temel alıyor. Kuralları kanunlarla belirlenmiş olan avcılık, sadece belirtilmiş olan tarihlerde izin verilen doğal ortamlarda yapılabiliyor. Orman gibi alanlarda yapılan kara avcılığı, kara av malzemeleri kullanmayı gerektiriyor. Kara av malzemeleri, son derece zengin bir ürün yelpazesiyle kullanıcıların tercihine sunuluyor. Ürün seçenekleri içerisinde avlanırken giyilmesi gereken kıyafetlerden av malzemelerine kadar onlarca model yer alıyor. Av yakalama heyecanı yaşatan ve vahşi doğada hayatta kalmanın anlamını idrak etmeyi sağlayan avcılık, efor sarf etmeyi ve çeşitli fiziksel yetenekleri kullanmayı gerektirdiği için aynı zamanda bir doğa sporu olarak da kabul ediliyor. Her doğa sporu gibi avcılık yaparken de kişinin konforlu hissedebilmesi ve maksimum performans sergileyebilmesi adına doğru malzemeler kullanması fazlasıyla önem taşıyor.

Kara Av Malzemeleri Özellikleri

  • Avcılık, çoğu zaman hızlı karar vermeyi ve hareket etmeyi gerektirdiğinden pratiklik sağlayan kara av malzemeleri, hamle yapmayı ve sonuç almayı kolay hale getiriyor.
  • Kara av malzemeleri, bir yandan doğa şartlarıyla mücadele ederken diğer yandan av takibi yapmak zorunda olan avcının tüm dış faktörlerden korunmasına olanak sağlıyor.
  • Ördek ve kaz gibi kanatlı hayvanları çağırıp tuzağa düşürmek için kullanılan düdük ve mühre çeşitleri, av yakalamayı kolaylaştıran kara av malzemeleri arasında yer alıyor.
  • Farklı mevsim ve hava şartlarında kullanılmak üzere üretilmiş olan malzemeler, yağışlı hava ya da çamurlu zemin gibi nedenlerle av yapmaktan vazgeçilmesini engelliyor.
  • Av sırasında kamufle olup av tarafından fark edilmemek oldukça önem arz ediyor. Pantolondan yeleğe, gömlekten yağmurluğa, fişeklikten tabanca kılıfına, monttan çizmeye kadar kamuflaj desenli kara av malzemeleri, avı ürkütmeden yakınlaşmaya fırsat tanıyor.
  • Dürbün, sıfırlama yastığı, optik nişangah, tüfek feneri, çatal ayak, atış kulaklığı ve sıfırlama lazeri gibi aksesuarlar, av sırasında kusursuz bir atış yapabilmeyi ve anlık fırsatları değerlendirmeyi mümkün kılıyor.

Avcı Kıyafetleri ve Çizmeleri

Kara av malzemeleri içerisinde çeşitli markalar tarafından üretilmiş olan avcı kıyafet ve çizme modelleri yer alıyor. Farklı gereksinimlere yönelik tasarlanmış model çeşitleri, temel olarak av sırasında vücut ve ayak konforunu yukarıda tutmaya ve esnek şekilde hareket etmeye yardımcı oluyor. Darbe yumuşatma özellikli kıyafetler, avcının fiziksel olarak korunmasını sağlıyor. Cep, bölme ve fermuar tasarımlı modeller, kıyafet üzerinde çeşitli av malzemeleri taşıma olanağı yaratıyor. Kemer ve askı kayışı, kıyafetlerin düşmesini ve açılmasını engelliyor. Yağmur ve rüzgar korumalı kıyafetler, avcının soğuktan ve yağıştan olumsuz etkilenmesine izin vermiyor. Parça olarak giyilebilen kıyafetlerin yanı sıra tulum şeklinde tek parçalı model alternatifleri de bulunuyor. Avcı çizmeleri ise giyilme şekillerine göre modellere ayrılıyor. Standart boyutlara sahip olan çizmeler, zeminde kaymayı ve çamura girildiğinde olumsuz etkilenmeyi önlüyor. Kasığa kadar ya da göğüs bölgesine kadar giyilerek kullanılan tek parçalı çizme modelleri ise sadece ayakların değil bacak ve gövdenin de korunmasına yardım ediyor.

Kara Av Aksesuarları

Av yaparken yararlanılan çeşitli kara av aksesuarları, avın sorunsuz geçmesini sağlıyor. Silah yağlama ve pas çözme için kullanılan bakım setleri ve temizlik için kullanılan harbi takımları, silahın tutukluk yapmadan çalışmasını mümkün hale getiriyor. Tabanca ve tüfek boyaları, silahların metal bölümlerini boyayıp yenilemeye yarıyor. Eskiyen ya da değiştirilmek istenen kabzalar yeni kabza modelleriyle değiştirilebiliyor. Atış sistemleri, av yapan kişinin silahıyla net atışlar gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Yapay hedefler, deneme atışları yaparak ava hazırlanma fırsatı veriyor. Silahlar kullanılmadıkları müddetçe tüfek veya tabanca kılıfları içerisinde sabit olarak muhafaza edilebiliyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kara Av Malzemeleri

Avcı Yelekleri
Mühre & Düdükler
Avcı Pantolonları
Avcı Bot ve Çizmeleri
Avcı Gömlekleri
Atış Sistemleri ve Hedefler
Tüfek ve Tabanca Harbileri
Avcı Mont & Yağmurlukları
Tüfek Tabanca Kılıf / Aksesuarları
Avcı Tulumları
Avcı Kemerleri
Avcı Kazakları
Avcı T-Shirt
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 3074 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/22008494