Tüfek Tabanca Kılıf / Aksesuarları

Atıcılık ve avcılık için kullanılan pek çok çeşit ateşli silah bulunur. Bu silahlar; tüfekler, tabancalar farklı modelleri içerir. Poligon atışlarında ve atıcılık spor antrenmanlarında kullanılan çeşit silahlar da vardır. Konuya merak duyanlar, havalı silah aksesuar çeşitlerini dikkatli bir biçimde takip ederler. Silah kılıfı çeşitleri ile bu silahların taşınması ve korunması için yardımcı ekipmanlar kullanılır. Bu ürünler içinden, silahın korunması, saklanması, taşınması için gerekli olanı yardımcı materyalleri temin edersiniz. Tabanca ve silahlara özel hazırlanan kılıflar hakkında hazırlanan içeriğe göz atabilir, beğeninize uygun aksesuarlardan seçim yapabilirsiniz. Kolluk güçlerinin kullandığı silahlar ile avcılık atıcılık alanında kullanılan silah türlerini ayırmak gerekir. Askeri personelin ve güvenlik güçlerinin güvenlik amacıyla kullanımı dışında, çeşitli yetkili kurumların izinleri ile edinilen silahlar da bulunur. Örneğin; atıcılık adı altında olimpiyat kategorisine girecek derecede kabul gören bir spor dalı mevcuttur. Bu spora özel hazırlanan tüfek ve tabancalar vardır. Kimilerince spor kimilerince tutku olarak gerçekleştirilen, izin verilen alanlarda ve koşullarda uygulanan avcılık faaliyeti sırasında da tüfekler başta olmak üzere ateşli silahlar kullanılır. Tüm bu kullanım alanları içinde silahların güvenle taşınması, muhafaza edilmesi ve kullanılması sırasında yardımcı olan aksesuarlar bulunur. Bu aksesuarlar kullanılan materyaller, taşıma tipi, el işçiliği gibi değişkenlere göre farklılık gösterirler. Tüfek, tabanca ve diğer savunma araçları için seçeceğiniz aksesuarları şimdi inceleyebilirsiniz. Eskiyen aksesuarlarınız ve ekipmanların yerine yenilerini edinebilir veya ilk kez kullanımlar için kolayca tercihte bulunabilirsiniz.

Silah Kılıfı Çeşitleri

Bu kategoride, çeşitli kılıfların yanı sıra kabzalar, silah taşıma çantaları, korozyon önleyici spreyler, tek yedek ve çift yedek şarjör kılıfları, stickerlearı gibi farklı aksesuarları da bulabilirsiniz. El dikişli tabanca kılıfı, şarjörlü silah taşıma çantası yine geniş yelpazedeki ürün çeşitleri arasında bulunur. Yakalama ve zaptetme gereçlerinden kelepçeler için de pek çok aksesuar seçeneği vardır. Kelepçelerin belde taşınması sırasında bir kılıfa ihtiyaç duyulur. Kelepçe kılıfları bu işe yarar. Genellikle siyah ve koyu renk deriden imal edilir, kelepçenin emniyetle belde kalmasını sağlar. Açık ve kapalı kelepçe kılıfları modeller içinde sayılabilir. Bacak bağlamalı kılıflar da kategorinin öne çıkan ürünleri içinde yer alır. Bu ürünlerin, alışkanlıklara ve ihtiyaca göre vücut bağlama noktaları vardır. Koltuk altı omuz, bel, bacak bağlama noktalarından sayılır. Bacak silah kılıfı sağlam bir şekilde vücuda sabitlenmelidir. Koltuk altına bağlanan koltuk altı silah kılıfı içinden siz de seçim yapabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bölmeli tabanca çantası; renkleri ve çeşitli askılar ile fişeklikler yine zengin silah aksesuarı çeşitleri içinde öne çıkan çeşitlerdir. Bölmeli tabanca çantası, bir veya birden çok silahı ağzı kapanan içi silaha zarar vermeyi önleyen materyalle örtülü bir çanta kılıf gibi düşünülebilir. Fişek kutuları ise fazla sayıda fişeğin saklanması ve taşınmasına olanak veren çanta biçimli kılıflardır. Silah kılıfları askeri çeşitler, askeri kullanım için tasarlanır ve çoğunlukla kamuflaj desenli modeller içerir. Askerlerin ve kolluk kuvvetlerinin güvenlik gereği arazi ile uyumlu kıyafetler giydiği bilinir. Av tutkunlarının da kendilerini kamufle etmesi gerekir. Yanı sıra yardımcı materyallerin de kamuflaj desenli ve doğa ile uyumlu olması doğal bir sonuçtur. Desenler içinde kamuflaj desenler ve doğa renklerine uyan modeller bu nedenle çokça kullanılır.

Askılı Silah Kılıfı Tasarımı

Bilindiği gibi silahları iyi ve doğru taşıma oldukça önemlidir. Güvenli taşıma için hareket halinde iken silahın düşmemesi, yerinden kaymaması istenir. Bu nedenle de kılıfların seçimi çok önemlidir. Bu ürünlere örnek olan bacak bağlamalı kılıflar rahat ve hızlı hareket için idealdir. Özellikle koşma, yürüme gibi hareketli durumlarda taşıma için bacağa bağlanarak silahın yere düşmesi veya kabından sıyrılması önlenir. Silahın vücuda sabitlenerek taşınmasını kolaylaştırır. Silah dışında yan ürünler de bu kılıflarda muhafaza edilip taşınabilir. Silah kılıfı omuz modeli silahın güvenle taşınmasını sağlayan bir diğer modeldir. Kabze bölümü silahın tutulduğu alandır. Silahların özelleştirilebilir alanı olarak bilinir. Kullanıcılar genellikle bu bölgeye kendilerini ifade eden sticker veya özel dokulardan imal edilen tutma alanları görmek isterler. Ahşap kakma veya sevilen tutku duyulan motifler ve resimler buraya sticker olarak da uygulanabilir. Ceviz ağacı, kayın ağacı lazer kesim el yapımı oyma kabzeler de bulunur. Cüzdan anahtarlı ve kabzenin birbirne yakın renkler olamsı da yine dikkat çekebilen tercihlerdir. El yapımı silah kılıfı ile işlemeli kabzeler, deri veya ahşap işleme zanaatinin örnekleri olarak kendilerini gösterir. Tutma anlamında kaymayan kabze zemini kullanılır. Bu ürünler, aksesuarlarını kişiye özel hale getirmek isteyenler için tercih sebebi olan ürünlerdir. Kullanıcının isteğine göre Türk bayrağı, hilal, isimler gibi çeşitli figürler işleme ve ahşap kakma kabza uygulama teknikleri ile ustaları tarafından özenle yerleştirilir.

İç Silah Kılıfı Modeli

Silah kılıfları iç silah kılıfı ve dış silah kılıflı olarak isimlendirilebilir. Bu kılıflarda tabanca ve tüfek modellerine uyum gözetilir. Her silah modeline göre ayrı ayrı hazırlanan uyumlu kılıfların edinilmesi durumunda, kılıflar işlevini yerine getirir. Silah kılıfı deri olarak hazırlanan kılıflar içinde, suni deri olan çeşitler de vardır. Deri silah kılıfı ları doku olarak yumuşaktır, bedene temasta rahatsız etmez. Her türlü pantolonda rahatlıkla taşınan palaska silah kılıfı askılar, tercih edilen ürünlerdendir. Silahın güvenle taşınması konusunda bu ekipmanlar elzemdir. Dış silah kılıfı satın alırken bu hususlar dikkate alınır. Yardımcı ekipmanlar içerisinde bir başka ürün olarak şarjör kılıfları sayılabilir. Silah kılıfına sabit olabileceği gibi tek olarak da bulunabilir. Tüfeklerin fişeklerini güvenle taşımak için fişeklik de temin dilebilir. Avcılık meraklıları ve atıcılık sporcuları için tüfekler iyi bakılması gereken silahlardır. Güvenlik amacıyla dikkatle yapılması gereken temizlik, yarışlar veya av sırasında oluşabilecek tutuklukları da engeller. Temizlik gereçleri bu konuda dikkatle seçilereke uygulanmalıdır. Kılıfların bakımı ise materyalin durumuna göre değişir. Derinin temizliği, metal veya plastiğin temizliği ile tekstil ham maddeli yardımcı ekipmanların temizliği birbirinden farklı olur.

Kilitli Silah Kılıfları

Silah boyası ve koruyucu yağ da yine bu kategori içinde, silah bakımı ve saklanması için satışa sunulan ürünlerdir. Düzenli olarak silahların bakımının yapılması ateşleme sırasında sorun yaşamamak için önemlidir. Ayrıca uzun süreli kullanım için bakım sırasında uygulanacak yağlama ve temizlik büyük önem taşır. Silah bakımına özel hazırlanan silah temizleme setleri ve harbileri inceleyebilirsiniz. Kilitli silah kılıfları ise silahın saklanması ve ele geçirilmesini önlemek için tasarlanan kılıflardır. Ergonomik tasarımlar ile vücuda temasta rahatsızlık hissi en az iner. Terleme yapmayan materyaller tercih edilir. Ayarlanabilir kılıfların yönünü dilediğiniz gibi çevirebilirsiniz. Kumaş olanlar da derilerin yanı sıra tercihe göre değişen modellerdir. Süet de kılıflar için tercih edilen bir materyaldir. Polimer ürünler silah kılıfları içinde öne çıkar. Plastik silah kılıfı kullanıcılar tarafından aranan ürünlerdir. Hangi silahlar için kullanılacak ise o silaha uyan model kılıfın alınması gerekir. Böylece silahınza uyumlu bir model edinmiş ve güvenle taşımış olursunuz. Tüfek kılıfı da tüfeklerin boylarına göre hazırlanan çeşitleri içerir.

Outdoor Av Silah Kılıfları

Av silahları içinde outdoor silah kılıfları seçeneklerine göz atmak mümkündür. Tüfek askılarından, sapanlara dek geniş yelpazede sunulan av ve avcılık materyallerini inceleyebilirsiniz. Silah kılıfları için kullanılan renkler içinde ise genellikle siyah, lacivert, koyu kahve, bej, koyu yeşil tercih edilir. Kamuflaj desenler de outdoor silah kılıflarında ağırlıklı desenler arasında bulunur. Desenler içinde farklı tercihlere uyan sade ve az renkli olanlar da bulunur. Silahın kendine ait güçlü havası tüm bu yardımcı ekipmanlar ile tamamlanmış olur. Görüldüğü gibi bilmeyenler için oldukça yeni ve farklı bir alan olan silah kılıfı kategorisi oldukça geniş bir yelpazede ekipmanlar barındırır. Ayrıca giysi alanından da pek çok seçenek bu kategoride bulunur. Silah gibi güvenlik anlamında son derece dikkatli saklanması taşınması kullanılması gereken bu gereçler, yardımcı gereçler ile şık görünüme ulaşır. Avın gerektirdiği bütün unsurların gözetilmesi gerekir. Tüfeğin tutuluşu ve taşınması güvenli olmalıdır. Tüfek askısı ve kamuflaj kaplama seti gibi farklı ürünler de bulunur. Tüfekler için ışık ve dürbünler yine yardımcı ekipmanlara örnektir. Zoomlu ve normal dürbünler av tüfekleri için üretilen silah yardımcı malzemeleridir Kelebek silah kılıfı ve yarım kelebek tabanca taşıma yine tercihler arasında öne çıkan modellerdir. Bu kılıflardan silahın çekilmesi ve kullanılması oldukça pratiktir. Tabanca kılıfı deri modeller, taşıma kabı için aranan özelliklerdedir. Dayanıklı ürünlerden oluşan tüm kılıflar uzun süreli kullanım için tasarlanırlar.

Belden Bağlamalı Silah Kılıfı

Bilindiği gibi silahların modelleri vardır. Bu modeller içinde Sarsılmaz model Türkiye’de üretim yapan bir firmadır. Sarsılmaz silah kılıfı bu modeller için kullanılır. Belden bağlamalı silah kılıfı en çok tercih edilen modellerdendir. Askılı silah kılıfı da ayarlanabilir askıları ile dikkat çeker. Birbirinden farklı model ve çeşit ile farklı renk alternatifleri içinden seçim yapmak oldukça zordur. Beğeninize uygun farklı çeşitler içinden size güven veren modelleri bulabilir silahınızı bu yardımcı ekipmanlar içinde koruyabilirsiniz. Taşıma sırasında size rahatlık sağlayan ergonomik yapılar ve bağlama alanları birbirinden farklı kılıflar ile hem tutkunuzu gerçekleştirebilir hem de kendinizi atış alanında geliştirebilirsiniz. Kolluk kuvvetlerinin kullandığı silah tiplerine uyan kılıflar da bu kategori içinde yer alır. Aradığınız avcılık atıcılık ürünlerine uygun silah kılıfı ve ekipmanlarını Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Silah Kılıfı Nasıl Kategorize Edilir?

Öncelikle silahları; avcılık ve atıcılık silahları, güvenlik kuvvetleri silahları diye ayırmak yerinde olur. Bu kategorilere ek olarak tabanca, tüfek ve mühimmat sınıflaması eklenebilir. Tüm bu silahlar için taşıma kılıfları ve yardımcı ekipmanlara ihtiyaç bulunur. Örneğin; bacağa bağlanan silah kılıfı bu ekipmanlardan biridir.

Silah Kılıfı Fiyatları Nedir?

Deri silah kılıfı fiyatları; yapım materyaline ve tipine göre değişkenlik gösterir. Silah kılıfı almak için çeşitli materyalleri inceleyebilir, renk ve model seçiminden sonra fiyatları inceleyebilirsiniz. İşçiliği ve el emeği fazla olan modellerin fiyatı değişkenlik gösterir. Ayrıca yardımcı ekipmanlar içerisinden geniş ürün yelpazesinden ihtiyaca göre seçim yapılabilir. Fiyatlar detaylıca incelenebilir.

Silah Kılıfı Vücuda Nasıl Sabitlenir?

Belden bağlamalı modellerle bele sabitlenir. Bacağa bağlanan silah kılıfı modelleri bacağa sabitlenir. Omuz silah modelleri omuz ve koltuk altına yerleştirilir. Palaska kılıf modelleri ise kemer bölgesindeki palaskaya sabitlenir. Askı şeklinde silah kılıfları ise çapraz asılanlar gibi yerleştirilir. Silah çeşidini kavrayan modellerin seçilmesi önemlidir. Tüfekler için ise askılıkların iyi ayarlanması gerekir. Tüm tüfek ve tabancaların saklama koşullarının tam olarak yerine getirilmesi beklenir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tabanca ve Tüfek Kılıfı

5005 ürün listeleniyor
Polis Sepeti
Makgrips
Kuyucular Deri
Aresoutdoors
Iks
Savage
Halbart
El-Biz
Silahkılıfı_Dünyası
Yükseltepe
Asil
Savex
Polisaskermarketi
Zoraki
Duracoat
Hunthink
Kordak
CYTAC
Lunar Group Store
GFT Kılıf
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 5005 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?