Avcı Tulumları

Hem spor, hem de hobi amaçlı yapılan avcılık, aynı zamanda doğayla birlikte olma ve keyifli zamanlar geçirme isteği doğrultusunda öne çıkar. Keyifli olmasının yanı sıra, zaman zaman tehlikeli de olabilen bu spor dalı için, en uygun ve güvenli av malzemelerinin ve giyim ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Av malzemeleri, av ekipmanlarından, barınma ihtiyacına yönelik ürünlere, giyim ürünlerinden, silahlara varıncaya kadar geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Avcıların hem sağlığını hem de güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanan avcı tulumu modelleri ise bu sporun vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır.

Avcı Tulumu Modelleri

Avcı tulumu, gerek fiziksel ihtiyaçlar, gerekse avcılık türü ve mekânına göre değişiklik gösteren modelleriyle, farklı ihtiyaçlara çözüm sunacak şekilde üretilir. Temelde hafif malzemelerden üretilen avcı tulumu, bu sayede av sırasında rahat harekete edebilme özgürlüğü sağlar. Su geçirmez özelliğinin yanı sıra elektrik çarpmasına karşı da koruma sağlayan giyim ürünleri, bu sayede güvenli bir kullanım vadeder. Avcı tulumlarının bir diğer özelliği de konforlu olmalarıdır. Konfor ihtiyacından hareketle tasarlanan bu ürünler, özellikle hareket esnasında, vücut sıcaklığını belli bir seviyede tutarak ısıyı korur ve bu sayede av yapılan alana göre üşüme ya da terleme durumları ortadan kalkar.

Avcı tulumları malzeme ve üretim özelliklerinin yanı sıra, renk ve desen açısından da geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu durumun temeli av sırasında beklenen güvenlik ihtiyacıdır. Avın yerine ve çeşidine göre kamufle olma ihtiyacı ortaya çıkacağından, tulum renginin ve desenlerinin en doğru şekilde saklanmaya olanak verecek özellikte olması gerekir. Bu açıdan, avcı tulumu modelleri, farklı arazi koşulları ve avlanacak hayvanlara göre yüksek performans sağlayacak özelliktedir. Diğer yandan ördek, bıldırcın gibi kamuflajın büyük önem taşımadığı durumlarda kullanılan fosforlu tulum modelleri ise olası kazalarda bulunabilmeyi sağlayan ürünler arasında yer alır. Ek olarak, tüylü ve saçaklarla hareketlendirilmiş modeller de görünmeden ava yaklaşmayı kolaylaştırır.

Avcı Tulumu Fiyatları

Avcı tulumları, günlük kıyafetlere göre farklı özellikte kumaşlar kullanılarak ve farklı tekniklerle, dayanıklılık ve güvenlik açısından yüksek ölçütlere göre üretilen ürünler olup, bu açıdan, güvenli ve konforlu bir kullanım sunarlar. Ayrıca, avcı tulumları, hafiflik, dayanıklılık, nefes alma, su ve rüzgara karşı geçirmezlik ve yüksek görünürlük ya da kamuflaj gibi, avcıların kullanımına yönelik olarak pek çok üstün özelliğe sahiptir. Öne çıkan bu özellikleri ile avcılık sporu ile uğraşanlara maksimum konfor, güvenlik ve performans sunan avcı tulumları, çeşitli özelliklerine göre farklı fiyatlarla satışa sunulur. Bu doğrultuda avcı tulumu fiyatları, yapımında kullanılan malzeme türü ve kullanılacağı alana göre şekillenen üretimleriyle değişiklik gösterir.

Can güvenliği, tüm doğa sporlarında olduğu gibi av sporunda da en önem verilen noktaların başında gelir. Avcı tulumu üreticileri de ürünlerini bu yönde tasarlayarak, av türüne göre değişen renk ve desen seçeneklerini kullanırlar. Bu sayede, kimi zaman doğa renklerine uyumlu modellerle saklanmayı kolaylaştıran tulumlar, kimi zamanda fosforlu renkleriyle uzak mesafelerde bile görünebilir olmayı sağlayarak, avcıların bulunduğu yerin tespitini kolay hale getirir.

Avcı tulumları hafif kumaşlar kullanılarak üretilir. Avcıların rahat hareket edebilmelerine ve ani manevralarına olanak tanıyan bu tulumlar; diğer yandan oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yanmaz ve su geçirmez yapıya sahip olduklarından hem kara hem de deniz avında rahatlıkla kullanılabilirler. Ayrıca aşınmaz ve yırtılmaz olmaları ile de uzun süre kullanıma olanak tanırlar. Termal kumaşları ve iç yapı özellikleri sayesinde avcı tulumları, ısı alışverişini dengeli bir şekilde sağlamaya yardımcı olurlar. Nefes alabilen teknik kumaşlarla nem ve ısının aktif iletimi doğrultusunda gerçekleşen bu durum ile vücudun ısı dengesi korunur, her türlü hava koşulunda avlanmak mümkün hale gelir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Avcı Tulumu Fiyatları

81 ürün listeleniyor
Savex
AlbaStar
Imax
Akçakoyunlu
Captain
DFT
Arısan
Zeycamping
Bursa Hatırası
Dam
Fujin
Kolt
Seaman
Spro
Valkyrie
Avcı Market
Beretta
Bursa
Columbia
Daiwa
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 81 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?