Avcı Yelekleri

Spor veya hobi amaçlı olarak yapılan avcılık, bazı ekipmanları, kıyafetleri ve aksesuarları bir arada kullanmayı gerektirir. Avcı yeleği o ürünlerden bir tanesidir. Mevsim koşullarına uygun olarak tasarlanan avcı yeleği modelleri işlevsel özellikler sunarak pratik olmanıza yardımcı olur. Av sırasında gerekli olan ekipmanları yeleğinizin ceplerine yerleştirerek ihtiyaç duyduğunuz anda kolayca kullanabilirsiniz. Ormanda yapılan av etkinlikleri için ideal olan modeller, fişeklik bölmeleri ile tasarlanan yeleklerdir. Dayanıklı dokuma ile üretilen ve birçok cep detayı sunan avcı yelekleri kazakların, gömleklerin ya da tişörtlerin üzerine giyilerek kullanılır. Yapacağınız av etkinliğine uygun özelliklerle tasarlanan avcı yeleği modellerini incelerseniz ihtiyacınız olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Avcı Yeleği Pratik ve Hızlı Olma Konforu Sunar

Kamuflaj deseni ve renkleri ile tasarlanan avcı yelekleri, kazak ve gömleklerin üzerine giyilebilecek formlarla üretilir. Olumsuz hava koşullarından korunmanızı da sağlayan yelekler, av sırasında birçok fayda sağlar.

 • Çok sayıda cep detayı ile üretilen yelekler, av ekipmanlarınızı rahatça taşımanıza yardımcı olur. Bazı modelleri, avlarınızı yan ve arka ceplerde taşıma imkânı da tanır.
 • Yeleklerin iç cepleri ise önemli görevler üstlenir. Kişisel eşyalarınızı ve avcılık belgelerinizi bu ceplerde güvenle taşıyabilirsiniz.
 • Neon turuncu şeritlerle tasarlanan avcı yelekleri, diğer avcıların sizi kolayca fark etmelerini sağlayarak olası kazalara karşı tedbirli olmanıza yardımcı olur.
 • Atış esnasında omuza yük binmemesini önlemek için darbe emici desteklerle tasarlanan yeleklerin omuz darbelikleri, özel katmanlarla kalınlaştırılıp ekstra koruma sağlar.
 • Avcı yelek modellerinin çoğu geniş kargo ceplerle sahiptir ve dijital cihazlarınızı rahatça yerleştirmenize imkân sunar.
 • Daha az detay içeren askılı model av yelekleri de pratik kullanımın yanı sıra oldukça hafiftir.

İşlevsel Yapılı Avcı Yeleklerinin Sunduğu Özellikler

Mevsim koşullarına ve yapılan av etkinliğinin türüne göre tasarlanan avcı yelekleri farklı özellikler sunarak ihtiyaçlarınızı karşılar. Yelekler, balıkçılık ve atış avına uygun detaylarla üretilir. Soğuk kış günlerinde çıkacağınız avlar için hafif yapılı, elyaf dolgulu ve polar bileşenli avcı yeleklerini tercih edebilirsiniz.

 • Avcı yelekleri polyester ve sentetik kumaşlarla üretildikleri gibi astarlı gabardin kumaşla da tasarlanabilir. Yelekler su tutmayan ve geçirmeyen kumaş detayına sahiptir.
 • Atış avları için tasarlanan yeleklerin ön kısımlarında 20 – 30 adet fişeğin yerleştirebileceği korumalı fişeklik cepleri yer alır.
 • Hücum yeleği olarak tasarlanan modeller, ergonomik kullanımlı ürün özelliği taşır. Yeleklerin ön ve arka gövdelerinin iç kısmında yer alan üç boyutlu file uygulamaları vücudun ısı dengesini korur.
 • Balıkçı yelekleri ise çok sayıda av malzemesini muhafaza edecek biçimde üretilir. Genellikle ön kısımda 10 taneden fazla, sırtta ise fermuarlı olmak üzere bir adet büyük cep detayı sunar. İç ceplerle beraber toplamda 20’den fazla cep sayısına sahiptir.
 • Av yeleği modelleri arasında poligonlarda kullanılan atış yelekleri de vardır. Fişek cepleriyle üretilen yeleklerin bel kısımlarındaki elastik kemer detayı, yeleğin atıcının bedenine tam olarak oturmasını sağlar.

Avcı Yeleklerinin Temizliği Çok Kolay

Yağışlı havalar, çamurlu ortamlar, avlarınızdan bulaşan kan ve kokular avcı yeleklerinizin kolayca kirlenmesine yol açar. Her avdan sonra yeleğinizin temizliğini yapmanız gerekir. Böylece hem uzun ömürlü olmasını sağlarsınız hem de diğer kullanımınız için hazır hâle getirmiş olursunuz. Ürünler genellikle sentetik ve polyester kumaşlarla tasarlandığı için leke tutmaz ve kolayca yıkanır. Yeleğinizi önerilen yıkama talimatlarına uyarak çamaşır makinesinde ve renk açıcı ürün kullanmadan yıkayabilirsiniz. Normal yıkama programında ve 30 derece yıkamanız yeterlidir. Yeleklerinize düşük ısılı kurutma yapabileceğiniz gibi asarak kurutmayı da tercih edebilirsiniz. Dikkatli yıkama önerilen avcı yeleklerinizi, makinenizin hassas yıkama programında yıkayarak temizleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Avcı Yeleği Modelleri

361 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 361 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?