Kırtasiye gereçlerinden biri olan ayraç ve seperatörler, iş yerlerinden kişisel amaçlı kullanıma kadar birçok alanda karşınıza çıkan ürünler oluyor. Kullanım amaçları; dosyaları, kalın defterleri ya da kitap sayfalarını ayırmak olarak ayraç & seperatörler, birçok farklı model seçeneği ile kullanıcıya sunuluyor. Özellikle kullanım amacına bağlı olarak biçimleri değişen ürünler arasında kişisel kullanıma hitap eden tekli ürün çeşitleri bulunduğu gibi farklı alanlarda kullanılan set ürünlere de erişebilirsiniz.

Kişisel kullanıma hitap eden ayraçlar arasında kitap ayracı, işaretleyici ayraçlar gibi ürünler yer alıyor. Kitap ayracı olarak kullanılan ürünlerde ise standart ölçülerde kağıt ayraç modellerinden ziyade el yapımı ürünler, plastik ayraçlar, kumaş ayraçlar ve daha orijinal tasarıma sahip ayraçlar yer alıyor. El yapımı ayraçlarda keçeden üretilen sevimli detaylarla süslü ürünlere erişebilirsiniz. Metal veya plastikten üretilen sayfa tutucu ve ayraçlarda ise ataç şeklinde ürünler bulunuyor. Sevimli ve orijinal tasarımları ile kitap okumayı zevkli kılan ayraçları kendiniz için alabilir; çocuklarınıza da hediye ederek çocuklarınızı kitap okumaya özendirebilirsiniz. Aynı zamanda plastik, keçe gibi dayanıklı malzemelerden üretilen ayraçları uzun süre kullanabilirsiniz.

Ayraç çeşitlerinde yer belirleme özelliği dışında işaretleme amacıyla kullanılan ürünler de yer alıyor. Neon renklerinde şeffaf tasarımları ile herkesin belirli bir dönem kullandığı işaretleyiciler, küçük not kâğıtları ile birlikte satılıyor. Not kâğıdı şeklinde ayraçlar arasında ise özellikle baskılı ürünler öne çıkıyor. Çocuklara yönelik çizgi film karakterleri ve gülen yüz gibi baskılar ile kenar kısımları süslü olan ayraçlar, beyaz rengin yanında renkli tasarımlarda da bulunabiliyor. İşlevsel kullanımı ile kitap okurken ya da ders çalışırken küçük notları yazmak ve özel yerleri işaretlemek için ideal bir kullanım sunuyor.

Ayraç & seperatörler arasında çoklu kullanım için satılan ve dosyalama amacıyla kullanılan ayırıcılar da bulunuyor. Çoklu dosyaları birbirinden ayırmak için kullanılan ürünler, genellikle tam boy A4 ve A5 boyutlarında oluyor. Kişisel kullanımı olsa da iş yerlerinde daha sık kullanılan dosyalama ayraçları, tasarımları ve biçimleri ile farklılık gösteriyor. Kenar kısımlarında dosya bölümlerini kolay ayırmak için renkli tasarıma sahip olan ürünler öne çıkıyor. Pastel renklerinde canlı renkleri ile dikkat çeken ürünler, paket içeriğine bağlı olarak farklı sayıda ayraç içeriyor. İçerdiği ayraç sayısınca farklı renklerde ürün barındıran paketler, farklı tasarımlarda bulunuyor. Alfabetik olarak ve rakam sıralaması ile tasarlanan ürünler, ofis gibi ortamlarda çoklu dosya sınıflandırmalarında ideal bir kullanım sunuyor. Çoklu dosyalamalar için tasarlanan ürünler arasında alfabetik veya rakam sıralaması gibi özelliklere sahip olmayan ürünler de bulunuyor. Sıralama işareti bulunmayan ayraçların üst kısımlarında yazı yazmak için boş alanlar yer alıyor. İçerdiği dosya konusunu üzerine yazmak için boş alan şeklinde tasarlanan ayraçlar, kişisel sınıflandırmalarda oldukça elverişli bir kullanım sunuyor. Ayrıca, ayraç çeşitlerinde paket olarak satılan ürünler, 5’li küçük setler olarak bulunabileceği gibi 6’lı, 10’lu, 12’li veya bir ay kullanıma uygun 30’lu ürünler olarak da karşınıza çıkıyor.

Ayraçlar dışında seperatör çeşitleri arasında dosyalar da bulunuyor. Kendinden seperatörlü tasarıma sahip olan dosyalar, farklı konularda birden çok dosya türünü düzenli bir şekilde saklamak ve taşımak için oldukça uygun ürünler oluyor. Seperatörlü dosyalar, renk ve tasarım açısından farklılık göstermekle birlikte çanta dosya şeklinde ürünleri de kapsıyor. Pratik bir şekilde kapanan ağız kısmı ile oldukça işlevsel bir kullanım sunan çantalar, farklı renk ve model seçenekleri ile bulunabiliyor. Farklı kullanım amaçları ile üretilen ve dokümanları sınıflandırmak için tasarlanan ürünleri ve kitap ayraçlarını inceleyebilirsiniz.

Ayraç & Seperatörler

161 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Serve
  2. Noki
  3. Esselte
  4. Bafix
  5. Notix
  6. Temat
  7. Kraf
  8. Bigpoint
  9. Exxo
  10. Bayındır
  11. Umix
  12. Globox
  13. Küçük Prens
  14. Gıpta
  15. Toptancı Kapında
  16. Önder
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/15010/273518
BAŞA DÖN