ARA
Loading interface...
Loading interface...
Kaos Yayınları
Bakunin-Sam Dolgoff

Bakunin-Sam Dolgoff

Kaos Yayınları
%0 indirim 76,49 TL 76,49 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501513

Bakunin-Sam Dolgoff


Tarihin en çalkantılı dönemlerinden biri olan 19. yüzyılda yaşayan Mihail Bakunin, eylemi ve kuramıyla en çok tanınan, en derin iz bırakan anarşist şahsiyetlerin başında gelir. Özgürlük ile otorite arasındaki amansız mücadeleye koca bir ömür adayan Bakunin, yıllarca ayaklanmadan ayaklanmaya, barikattan barikata koşturup durdu. Öte yandan, asi kişiliği ve eylemci pratiği haklı olarak onu bir düşünürden çok bir eylem adamı kimliğiyle öne çıkardığından, devrimci mücadeleye kazandırdığı teorik derinlik zamanla geri planda kalmıştır. Oysa Bakunin, felsefi ve teorik kavrayışlılığı, isabetli öngörüleri ve son derece yerinde saptamalarıyla düşünce ve eylemi bütünleştirerek anarşist hareketin gelişiminde kilit bir rol üstlenmiştir. İşte bu yüzden, dostları da düşmanları da, onun anarşizmin önde gelen bir kuramcısı ve eylemcisi olduğu noktasında hemfikirdiler.

Bakunin''in teorik gücü, devleti ve otoriteyi ustaca ve en ince ayrıntısına kadar deşife etmiş olmasından kaynaklanır. Yüz elli yıl önce, Marx tarafından temsil edilen bilimsel sosyalistlerle sürdürdüğü tartışmalarda, her türlü devlet düşüncesinin kölelikten başkabir şeye yol açmayacağını ısrarla vurgularken günümüzde olup bitenleri parlak bir zihin berraklığıyla öngörmüştür. Bu çalışmada da görüleceği gibi Bakunin, bugün cebelleşmekte olduğumuz temel toplumsal sorunları daha o günlerde gündeme getirmiş ve anarşizmi, insanlığı evrensel özgürlüğe götürecek yollardan biri olarak önermiştir. Üç devlet tarafından ayrı ayrı ölüm cezasına çarptırılmış, doğduyu yer olan Rusya''da 13 yıllık hapis ve sürgün yaşamından sonra Sibirya''dan kaçarak Avrupa barikatlarındaki mücadelesine devam etmiştir.

Bu çalışma, Mihail Bakunin''in anarşizmini ana hatlarıyla ortaya koyan en kapsamlı çalışmalardan biridir. Kitabın sayfalarını aralamaya başladığınızda, Bakunin''in bu fırtınalı yaşamından süzülüp gelen çarpıcı düşünceleri, gecikmiş bir burukluk eşliğinde benliğinizi saracaktır...
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Sam Dolgoff
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KKAOS05070
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale - Osman Balcıgil
Üç Büyük Usta (Ciltsiz) - Stefan Zweig
Tarık Akan: Ülkemin Güzel Yüzü
Aamir Khan: Benim Yolum - Christina Daniels
%50
48,00 TL 24,00 TL
14,00 TL
%5
46,25 TL 43,94 TL
%37
27,50 TL 17,34 TL
Sepette %8 indirimli fiyat
15,95 TL
Satıcı
Hepsiburada
Akan Kitap 9,6
Seyir Kitap 9,9
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(53)
(44)
(4)
(19)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Yazar Osman Balcıgil Stefan Zweig - Christina Daniels
Cilt Durumu - Ciltsiz - -
Sayfa Sayısı - 217 - -
Yayın Tarihi - 2016 - -
Başa dön