Bale

Vücuttaki kasların ve sergilenen hareketlerin en iyi şekilde yansıtılmasını sağlayan bale, modern danslar arasında yerini alır. Her yaş grubuna uygun kostümler sade şekilde tasarlanır. Özel renkler dansçıların tarzlarını yansıtabilmelerine imkan tanır. Kıyafetlerinin tasarımı baleye özgü modeller, önemli ve resitallerde aksesuarlarla buluşma ihtiyacı hissettirir. Spor aktivitesi ve hobi olarak başlanan bale, ilerleyen süreçlerde profesyonelliği kadar gelişim göstermenize katkı sağlar. Çocukların eğlenceli vakit geçirmesine imkan tanırken aynı zamanda kas gelişimlerini güçlendirir. Fiziksel aktiviteler arasında yer alması bakımından çocukların enerjilerini doğru yönde harcamalarına fırsat sunar. Özel bale topluluklarında, yıl sonu gösterilerinde, okul etkinliklerinde sergilenen hareketler çocukların özgüvenin oluşmasına ve katkıda bulunur. Çocukların kendi kabiliyetlerini tanımaları ve başarılarına değerli katmaları bakımından önemli bir branştır. Performansların etkili şekilde gerçekleşebilmesi için uygun stillerin oluşturulması da önemlidir. Kolların açık veya kapalı bırakıldığı, ayaklarda çorap tercih edilebildiği pek çok tarz ile şık şovlar sergilenebilir. Farklı birkaç türden oluşan kıyafetler rahat hareket etmeye de imkan tanır. Vücudu saran ve gerçekleşen hareketlerin kolay bir şekilde görünmesini sağlayan bale mayosu bu türdendir. Farklı dans etkinliklerinde kullanılabilme avantajı da sunar. Yıl sonu etkinliklerinde gösterişli sahnelere en uygun modellerden olan etekler tercih edilebilir. Mevsim şartları ve çalışılacak olan stüdyo göz önünde bulundurarak doğru malzemelerle buluşabilirsiniz. Parça seçiminde rahatlığı göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Şık Tasarımlı Bale Malzemeleri

Gösterişli sahnelerin konu edindiği bale, özel kıyafetler ve malzemelerle yapılır. Vücudun esnek kalmasını sağlayan kıyafetler, istenilen hareketlerin özgürce yapılmasına katkı sunar. Elbiselerin tamamlayıcısı olarak tanımlanan aksesuarları da özel kostümlerle bütünlük sağlar. Parmak uçlarında yapılan bir dans olması bakımından malzemeler bu duruma göre şekillenir. Bale ayakkabısı dikkatle seçilmesi gereken malzemelerin başında gelir. Çorap tercih eden balerinler için parmak bölümünün olmadığı seçenekler vardır. Fiziksel dengeyi korumaya yönelik avantaj sağlayan modeller, kalınlık incelik durumuna göre de değişir. Kız çocuklarının ilgiyle takip ettiği kıyafetler, saç tacı topuz tokası ve bandanalarla daha süslü hale gelir. Dansın en iyi şekilde sergilenebilmesi, hareketli bölümlerde yeteneklerin gösterilebilecek için pek çok alternatif vardır. Balede ihtiyaç olan alternatifler, kumaş dokusu ve sağladığı kolaylıklar bakımından özeldir. Balerinlerin mayo tercihi veya tütü gereksinimine göre bale çantası içinde her türlü parça taşınabilir. Dayanıklı dikişleri ve elastik yapıları ile uzun yıllar kullanım sağlanabilir özelliktedir. Çocuk grupların da belirli bir yaşa gelene kadar kıyafetlerin esnekliği devam ederek kullanım avantajı sunar. Baletler tarafından da tercih edilen mayoların gösterişli desenleri vardır. Vücudun tüm zarifliğini ortaya çıkarır. Çorapların üzerine giyilebilme özelliği olması bakımından kayma riskini en aza düşürür. Mayolar ve çorapların renk seçimleri farklı tonlardan yapılabildiği gibi aynı renklerden de kullanım sağlanabilir. Elbiseler ve mayoların altında bütünlük sağlayan çoraplar aynı zamanda hareketlerin güvenilir bir şekilde yapılmasına imkan tanır. İhtiyaç halinde ya da elbiseler ve kostümlerle uyumlu olması bakımından çorap üzerine ayakkabı tercihi de yapılabilir. Kol kısımlarında kıyafete bütünlük sağlaması bakımından eldiven aksesuarı da tercihler arasında değerlendirilebilir üründür. Çift veya tek kişilik yapılan bale gösterisinde performansın en iyi şekilde yansıtılabileği aksesuarlar, hareketlere engel olmayan türdendir. Sahnede performansın sahnelenmesine imkan tanırken provalarda sağlığı koruyucu etkiye sahiptir. Terlemeyi ve kaymayı önlemeye yardımcı olarak güvenli antrenman avantajı sunar.

Bale Ürünleri Özellikleri

Özel hammaddelerden işlenen kumaşlar her mevsime uygunluk gösterir. Mevsim şartlarından etkilenmeden bireylerin kendisini sadece dansa odaklamasını sağlar. Kumaşlar ince ve hava geçirgen yüzeyi sayesinde yaz aylarında ve kapalı ortamda yapılan danslara uygun şekilde tasarlanır. Hareket kabiliyetini artıran bale elbiseleri şık tasarımlarıyla da tüm zevklere hitap etmeyi başarır. Henüz çok küçük yaşlarda bale eğitimi aldırmayı istediğiniz çocukların ilgisini çeker ve bu alana doğru merak uyandırır. Lisanslı tasarımlar, tütü tarzı etekler, güpürlü uzun ve boydan elbiseler çocukların ilgisini kazanır. Kumaş üzerinde yer alan işlemeler, boncuk, inci taneleri, çiçek, dantel detayları da dans ederken kendini daha mutlu hissetmeleri konusundan katkı sağlar. Rahatlıkları ile öne çıkan bale malzemeleri hafif bir yapıdadır. Dans esnasında balerin üzerinde ağırlık hissetmeden kendilerini mutlu ve özgür hissetmelerine olanak tanır. Parmakların çoğunlukla kullanıldığı ve hızlı dönüş hareketlerinin gerçekleştirildiği danslarda performansı artırıcı özel ürünler yer alır. Bunların başında gelen bale ayakkabısı rahat ve esnek bir yapıdadır. Parmak uçlarında rahat edebilmeyi sağlarken aynı zamanda dansların daha özgüvenli yapılmasını da destekler. Parmakları bir arada tutmayı başaran ayakkabılar aynı zamanda sıkmaz ve parmak uçlarını acıtmaz özelliklere sahiptir. Esnek dikişleri ve ayağı bir çorap gibi sararak parmakların hareket etmesini destekler. Kaygan zeminlerde balerinlerin kendi hareketlerini kontrol edebilme imkanı tanır. Point olarak da adlandırılan dış ayakkabıların içerisine özel kumaşlardan elde edilen bale çorapları kullanabilir ve dansların daha etkili hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Çoraplar her mevsime uygun şekilde tasarlanması sebebiyle ayakların terlemesini ve bu sebepten dolayı ıslanarak dans esnasındaki kabiliyetlerin düşmesini önler. Dansçıların antrenmanlarda ve gerçek organizasyonlarda giydikleri elbiseler farklılık gösterebilir. Çalışma esnasında tercih edilen etekler, balerinleri gerçek etkinliklere daha rahat bir şekilde hazırlar. Kabarık ve tütü tarzında olan eteklerin sağladığı avantajlar dans hareketlerinin ne yönde olduğunu daha rahat kontrol edilmesine katkıda bulunur.

Renk Seçenekleri ile Bale Ürünleri

Balede hareketlerin gerçekleşebilmesi ve dansçının elastikiyetini kaybetmemesi için birçok çeşitli ürünler yer alır. Balerinin dans esnasındaki tüm kabiliyetlerini sergileyebilmesi için farklı özelliklere sahip kıyafet ve aksesuarlar vardır. Dış görünüşte dikkat çekici bir izlenim oluşturan kıyafetlerin yanı sıra aksesuarlar da oldukça önemlidir. Adım atmalarını ve parmak uçlarında yürümeyi kolaylaştırıcı özelliklere sahiptir. Bale malzemeleri kategorisinde yer alan her türlü parça balerinlerin rahat dans edebilmesine olanak tanıyan şekilde tasarlanır. Tütü, tayt, çalışma kıyafetleri, çanta, taç, çorap, tozluk, patik, eldiven, etek, mayo dans esnasında ve öncesindeki antrenman döneminde ihtiyaç olan ürünlerdendir. Kendi içlerinde de farklı kategorilere ve balerinin rahat etme durumuna göre çeşitlere ayrılır. Çorapların külotlu ya da külotsuz oluşu, külotlu çorap görünümündeki modellerin parmaklı veya parmaksız oluşu, çorapların dikişli ve dikişsiz olması gibi birçok ürün özelliği çeşitlilikleri artmasında etkilidir. Pamuklu bale çorabı, nefes alan dokuları sayesinde uzun süren antrenmanlarda ve etkinliklerde gerçekleşecek olan dans gösterilerinde balerinlere hiçbir zorluk çıkarmamayı hedefler. Tozlukların boy uzunluğu da balerinlerin rahat etme durumuna ve vücut kilo orantısına göre değişiklik gösterir. Genelde kapalı salonlarda sergilenen gösterilerin öncesinde pek çok antrenman gerçekleşir. Antrenmanlar esnasında soğuk veya sıcak hava değişimi terleme veya üşüme gibi durumlara göre de kıyafet türleri oluşur. Taytların baldır bölümüne kadar gelen uzunlukları triko kumaşlardan da elde edilebilir. Kış antrenmanlarında bacakların üşümemesi ve vücuttaki sıcaklık oranının korunması açısından önemli bir üründür. Antrenmanlardan kullanılan ince mayolar hareket esnasındayken önemli avantajlar sunar. Dinlenme saatlerinde ise terleyen vücut yavaş yavaş üşümeye başlayabilir. Bu gibi durumlarda çalışma ceketleri olarak adlandırılan ve vücudun ısısının kaybetmeden belirli bir sıcaklıkta kalmasını sağlayan ürünlerde soğuk algınlığı risklerin önlenmesinde yardımcı olur. Ceketlerin, özel hazırlanan kostümlerinin, tütü eteklerin taşınabilmesini kolaylaştıran çantalar da kalabalık ve yoğun geçen etkinlik dönemlerinde rahatlık sağlar.

Elastik Tasarımıyla Bale Kıyafeti

Küçük yaşlardan itibaren tercih edilen bir branş olan bale, çocukların kemik gelişimine yardımcı olurken aynı zamanda estetik vücut hatlarına sahip olmalarını da destekler. Eşsiz görselliklere sahip bale kıyafeti büyüleyici renklerle donatılır. Özel kostümler ve rengarenk seçenekler arasından en beğendiğiniz hareketlerin etkili bir şekilde sergilenmesine katkı sağlar. Balerinin sevdiği bir renk tonunun içinde yer alması sade ya da gösterişle modellerden tercihte bulunması kendisine dansına daha çok adapte etmesine katkıda bulunur. Sevdiği kahramanların desen olarak kıyafet üzerinde yer alması, lisanslı karakterlerin elbiselerinden tasarlanması özellikle küçük çocuklarda farklı hisler uyandırır. Kostümler kısa veya uzun boylarda model olarak sunulabilirken, farklı noktalarındaki detayları da dikkat çekicidir. Straplez, çift askılı, ince veya kalın askılı, tek omuz askılı, çiçek desenli, dantel ve transparan geçişli olması bakımından birçok tür yer alır. Yetişkinler ve çocuk grupların da farklı modellerle karşılaşılabilmesi mümkündür. Tek renklerden elde edilebilen elbiseleri iki veya üç rengin aynı anda kullanıldığı modeller olarak da karşınıza çıkar. Eteklerin kabarık, hareketli veya hareketsiz, ip detaylarıyla çok hareketli ya da daha sade modelleri vardır. Etek yerine hep tercih edilen mayolarda vücudu tamamen sararak performansın güçlü bir şekilde sergilenmesine katkı sağlar. Her türlü hareketin en ince detayına kadar sergilenmesine imkan tanıyan mayolarda da en farklı renk ve desen seçenekleri yer alır. Dekolte yer verilmesi istenen bölgelere göre bacak, kol, sırt V yaka detayları farklı şekillerde işlenir. Kollar uzun, kısa, askılı ve kalp şeklinde tasarlanır. Kol kısımlarında genellikle ten bölgesini gösteren transparanlık yer alır. Aynı detaylar bacak bölümünde de yer alabilir. Çeşitli tarzlara uyması bakımından farklı şekilde dizayn edilen etekler ve mayolar tüm zevklere hitap etmeyi başarır. Eteklere göre vücuda daha yapışan bir yapısı bulunan mayolar bir bütün şeklindedir ve tek parçadır. Balerinlerin rahat etme durumuna göre iki veya üç parçadan oluşan elbise kategorileri de vardır.

Bale Malzemeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

En yaygın kıyafet türleri arasından incelemeler yaparak uygun modellerin seçilmesi rahat çalışma süreci sağlar. Sahnede gösteri alanı ve önceki antrenman dönemlerinde farklı kıyafetler uygunluk gösterir. Bale çalışma kıyafeti performansın sergilenmeden önceki zaman dilimlerinde, provalarda çalışılırken kullanılır. Seçim esnasında bu noktalara dikkat edilmesi performansın doğru şekilde sergilenmesine katkı sağlar. Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar şu şekildedir:

  • Ebeveynlerin baleye yönlendirmeyi istediği küçük yaştaki çocukları kıyafet seçimlerinde, sevdikleri lisanslı karakterlerin kostümlerini tercih edebilirler.
  • Vücudu saran mayo ya da üzerine giyilecek olan tütü eteklerin esnek formda olması, hareket kabiliyetini engellememesi gerkir.
  • Ellerin çoğunlukla kullanıldığı dans gösterilerinde eldiven tercihleri bu yönde olabilir.
  • Patik, çorap ve ayakkabı aksesuarlarından balerin ve baletlerin rahat etme durumuna göre tercih yapılması dans esnasında kolaylık sağlar.
  • Ayakkabı seçimlerinde çok dar olmaması dikişlerinin geniş açılı olması ve esnek yapıya sahip olması dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandır.
  • Prova yapılan alanlara uygun kalın veya ince kumaş dokulu parçalar tercih edilmelidir.
  • Bale tozluğu balerin ve baletlerin boy uzunluğuna, soğuk aylarda yapılacak provalar için triko kumaş olmasına dikkat edilebilir.
  • Yeni başlayanlar için yapılacak seçimlerde tek parça kıyafet doğru bir tercih olur.
  • Kıyafetlerinin kabarık görünmesinden veya daha sade zarif yapıda olmasından hoşlanan dansçıların zevkleri ve renk seçenekleri de göz önünde bulundurulabilir.
  • Baleye yönelik olan gerçekleşecek alımlarda kıyafetle bütünlük sağlaması bakımından uygun aksesuar seçimleri de yapılabilir. Tercih edilecek olan takı, taç toka gibi aksesuarların hafif olması beklenir. Hareketlerin özgürlüğünü engellememesi oldukça önemlidir.
Her Bütçeye Uygun Bale Malzemeleri Fiyatları

Birçok parça malzemeden oluşan bale kostümü, özel renk ve desenlerle hazırlanır. Dans esnasında uzaktan fark edilmeyi sağlayan dış yüzeyinde parlak efektler yer alır. Oluşan parlaklıklar karanlık ortamda da rahatlıkla hissedilebilir özelliktedir. Pek çok markanın önem verdiği konular arasında yer alan dış tasarım çeşitli ürünlerin ortaya çıkmasında etkilidir. Dansçının kendini hareketleri adapte ederken daha rahat ve özgüvenli hissetmesine katkı sağlar. Rahat ve esnek bir kumaş dokusu olan kıyafetler özgürce hareket edebilmeyi kolaylaştırır. Farklı kilo, boy uzunluğu ve vücut hacmine göre elbiseler çeşitlenir. Oluşan çeşitlilik fiyatlara yansıyan unsurlar arasında yer alır. Bireylerin kendisini dans ederken rahat hissetmesi için elbiseler özel dokularda hazırlanır. Esnek ve terletmeyen kumaştan elde edilen kostümler farklı kalitededir. Pek çok markanın bu üretimi gerçekleştirmesi ve her bir üründe özel detaylara yer vermesi fiyat çeşitliliğini artırır. Çanta, tozluk, çorap, patik, ayakkabı, kıyafet gibi pek çok çeşitli malzemelerden oluşan bale ürünleri kendi içlerinde de fiyat farklılığına etki eder. Çorap, tozluk ve kıyafet gibi ürünlerin kumaşlarındaki dokular ve her bir dansının kendini rahat edeceği kumaşları tercih etmesini sağlayacak avantajlar fiyat aralığını belirler. Markaların farklı kumaş dokulardan ürünleri elde etmesi, küçük veya büyük ebatlarda olması, çocuk grubuna veya yetişkinlere hitap eden ürünler olması gibi farklılıklar fiyatların değişiklik göstermesini normal kılar. Kumaşların elde edildiğinin renk tonları ve dış yüzeyindeki payetler, kıyafetlere ilave olarak tercih edilen aksesuarlar ve toka çeşitleri fiyatları etkileyen unsurlardandır. Tozluk, patik ve çanta gibi malzemeler birbirinden bağımsız parçalar olması sebebiyle de fiyatlarının değişiklik göstermesi normaldir. Tütü, etek, tayt gibi farklı parçalardan tasarlanan bale kıyafetlerinde dansı gerçekleştirecek olan çocukların tercihleri önemlidir. Kendisini rahat hissetmesi bakımından vücudunu tamamen saran tek parça bir kıyafet olması ya da birkaç parça vücudunda yer vermesi gibi farklılıklardan fiyatların çeşitliliğine etki eder. Kolları ve bacakları tamamen saran tek parça ürünler olabildiği gibi ayrı ayrı parçalar ile kendisini daha rahat hisseden balerinlere özel modeller de mevcuttur. Temin ettiğiniz bir ürün ile farklı dans kategorilerinde de hareket edebilme kabiliyetini sağlayan tercihler yapabilir, böylelikle avantaj sağlayabilirsiniz. Ürünlerin arasında bu tarzda avantaj sağlayan çeşitlilikler de yer alır. Hepsiburada üzerinden tüm incelemelerinizi yapabilir, her yaş grubuna uygun ürünler arasından siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Bale Ürünleri Ne İşe Yarar?

Sanatsal branşların içinde yer alan bale bir dans türüdür. Esnek hareketlerin sergilenebilmesi, vücudun her forma girebilmesi için birtakım ihtiyaçlar oluşur. Dans esnasında ve hazırlık aşamasındaki antrenmanlarda kıyafet ve aksesuar gibi çalışmayı kolaylaştırıcı ürünler kolaylık sağlar.

Bale Malzemeleri Nelerdir?

Antrenman döneminde üşümeyi engelleyici tayt, triko ceket, mayo bale malzemeleri arasında yer alır. Taç ve toka gibi aksesuarlar, çoraplar, ayakkabılar, eldivenler ve eşsiz kostümler bale esnasında kullanılan malzemelerdir. Taşıma çantaları, yedek parmaksız çoraplar da bu malzemelerdendir.

Her Yaşa Uygun Bale Kıyafetleri Var mıdır?

Çok küçük yaşlarda başlanması uygun görülen bale, balerinlerin kıyafet tercihlerine göre farklı parçalarla yapılır. Kıyafetler küçük yaş gruplarına uygun olabildiği gibi yetişkinler için de özel tasarımlar şeklinde mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bale

249 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Branşları
Spor Branşları
Bale
Bale
Bale Ayakkabısı
Bale Ayakkabısı
Bale Kıyafetleri
Bale Kıyafetleri
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 249 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?