Profesyonel balıkçıların en önemli yardımcılarından biri olan balık bulucu, denizin derinliklerini tarayarak balıkların yoğun olduğu bölgeleri gösterir. Ses dalgası mantığı ile çalışan ve kayalık, taşlık alanları ayrıca dalgaları gösteren cihazlar, ses dalgaları yardımıyla derinliği hesaplayarak avlanmayı kolaylaştırır. Sonar adıyla bilinen balık bulucular, monitöre sahip olup modeline göre farklı derinlikleri gösterir. Sarı, kırmızı, siyah gibi renkler ile ekranda verileri gösteren balık bulucular, farklı model ve markalar eşliğinde alıcıya ulaşır.

Profesyonel Balık Bulucuların Öne Çıkan Özellikleri

 • Profesyonel balık bulucular, tüm dünyayı kapsayan harita ile gelir. Yüklü haritaları sayesinde farklı denizlerde rahatlıkla kullanılabilen balık bulucular, modeline göre değişen BlueChart® teknolojilere sahiptir.
 • Balık bulucu modelleri arasında güneş ışığında okunabilen yansıma yapmayan ekrana sahip ürünler yer alır. Yan kısımlarında veya ön kısımlarında farklı tuşlarla desteklenen sonar çeşitleri, her durumda kolay bir kullanım sunar ve hareket halinde yer tespitine imkân verir.
 • Ürün çeşitleri, genellikle GPS bağlantısına sahiptir. Konumu kolayca bulmanıza imkân veren ürünler, konum koruma özelliği sayesinde geri dönüşler yapmanızı sağlar. Kesin ve net sonuç almak isteyenler için güçlü tarayıcı özelliklerine sahip ürünlere erişmek mümkündür.
 • Su altında daha net görüntüler elde etmeyi sağlayan ürünler, teknenin altında ve her iki yanında olanları görmeyi sağlar ve başarılı hedef ayarlama özelliği ile kesin sonuçlar elde etmeyi mümkün kılar.
 • Tekne dışına atılarak kullanılan balık bulucu çeşitleri, akıllı telefon veya tabletten görüntüleme yapmanızı sağlar. Her seviyedeki balıkçı için pratik çözümler sunan sonar modelleri, balıkçıların kolayca anlayabileceği veriler sunarak kolay okuma yapmanıza imkân verir.
 • Ürünler arasında soğuk sular için özel tasarlanan ürün çeşitlerine erişmek mümkündür. Buzlu sularda kullanılan ürünler, yüksek performansla çalışır.

Balık Bulucuların Teknik Nitelikleri

 • Balık bulucular genellikle Quickdraw Contours haritalama özelliğine sahiptir ve balık bulucular su geçirmez niteliktedir. Balık bulucu ekran ölçüleri değişiklik gösterir. Orta boyutlu ürünler 4.3 inçlik ekrana sahipken 6 inç veya 7 inçlik ekrana sahip ürünleri de bulabilirsiniz.
 • Balık bulucu modelleri, ara noktaları tespit için wifi desteği sunar. ECHOMAP™ veya STRIKER™ setlerine sahip olan ürün çeşitleri daha pratik bir kullanım da sergiler.
 • Ürünler farklı sonar frekanslarına sahiptir. Sonar çeşitleri genellikle 50/77/200 kHz frekansı ile birlikte 260/455/800 kHz frekansını kullanır.
 • Yeni nesil balık bulucular su ısısı ölçüm özelliği, sesli alarm, derinlik çizgisi gibi teknik özellikler ile donatılmıştır.
 • Balık bulucuların çalışma derinliği farklılık gösterir. Tatlı su ve tuzlu su da farklı derinliklerde çalışan balık bulucular, tatlı suda ortalama 701 metre derinliği tarayabilir. Tuzlu su içinde ise ortalama 330 metre derinliğinde ölçüm yapan bulucular, doğru hedeflere ulaşmayı sağlar.

Balık Bulucular Kutu İçeriği

Balık bulucuların markaları ile birbirinden farklı olduğu için kutu içeriği de değişiklik gösterir. Orta segment standart bir balık bulucunun kutusunda balık bulucu cihaz, enerji dönüşümü için transdüser, motor bağlantı aparatı, montaj kiti ve bağlantı için güç kablosu bulunur. Balık bulucu modelleri, model açısından farklılık gösterdiği için bağlantı ekipmanları ve montaj kitleri birbirinden farklı olur. Ayrıca paket içeriğinde garanti belgesi ve kullanım kılavuzu da çıkar.

Deeper solar çeşitleri ise monte edilmeden kullanıldığı için montaj ekipmanı kutu içeriğinde yer almaz. Şarj adaptörü ile gelen modeller arasında suni yem içeren ürünleri bulabilirsiniz. Ürünler arasında yer alan radar arka ışıklar ise modeline göre kablolu ve kablosuz kullanım özelliği taşıdığı için kutu içeriği bakımından farklılık gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Balık Bulucu Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 254 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/22007483