Kaşık

Balıkçı kaşıkları, özellikle tatlı sularda avlanmayı tercih eden balıkçıların en çok tercih ettikleri iğneler arasında yer alıyor. Balıkçı kaşıkları temelde sahte yem ile benzerliğe sahip olsalar da sahte yemlere oranla çok daha işlevsel ve etkili bir yapıya sahip oluyorlar. Balıkçı kaşıkları tatlı sularda olduğu gibi açık denizlerde de kullanılabiliyor. Söz konusu turna, alabalık, levrek ve akarsu balığı gibi nispeten büyük ölçekli balıklar olduğunda profesyoneller balıkçı kaşıklarının kullanılmasını öneriyor.

Balıkçı Kaşıkları Farklı Balık Türleri İçin Özel Olarak Üretiliyor

Balıkçı kaşıkları da tıpkı sahte yemler gibi farklı avlanma yöntemlerine ve farklı av tercihlerine uygun olarak üretiliyor. Üretilen balıkçı kaşıklarının hangi su türünde ve hangi av türünde kullanılacağını ise kaşığın sahip olduğu bazı nitelikler belirliyor. Bu nitelikler arasında en önemlileri şunlardır:

  • Ağırlık: Balıkçı kaşıklarının ağırlığı, bu ürünlerin ne tür mekânlarda kullanılabileceğinin en büyük belirleyicisi oluyor. Düşük gramajlara sahip kaşıklar, örneğin 2 gram, su yüzeyine yakın bir noktada asılı kalırken orta ağırlıktaki kaşıklar ise örneğin 4.6 gram, orta seviyede asılı kalıyor. Balıkçı kaşığı satın alırken mutlaka bu ürünü nerede kullanmak istediğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.
  • Renk: Balıkçı kaşığı satın alırken renk çeşitliliği kullanıcıları her zaman şaşırtıyor ve hatta bazı kullanıcılar bu kadar rengin gerekli olup olmadığına dair sorular soruyor. Renklerin su altındaki görünümü dışarıdaki görünümüne oranla farklı olduğundan ve neredeyse balık tutulan her mekanın kendine has dinamikleri olduğundan profesyonel balıkçılar için geniş yelpazede renk tasarlanıyor. Eğer favori balıkçı kaşığınız ile balık tuttuğunuz her noktada aynı verimi alamıyorsanız bunun sebebi muhtemelen kaşığın renginin her mekânda farklı gözükmesidir.
  • Şekil: Klasik balıkçı kaşıkları genellikle kaşığa benzeyen bir aparat ve üçlü iğneden oluşurken son zamanlarda tıpkı sahte yemlere benzeyen balıkçı kaşıkları da üretiliyor. Bu kaşıkların yapısı korunurken şekilleri tıpkı sahte bir balığa benzetiliyor ve üçlü iğne yerine tek bir iğneden faydalanılıyor. Ayrıca eğer zargana gibi yüzey balıklarını avlamak istiyorsanız bunun için ucunda püskül tarzı ip bulunan balıkçı kaşıklarından faydalanmanız gerekiyor. Balıkçı kaşığınızın şeklini avlayacağınız balığın türüne göre seçmeniz sizin için faydalı olacaktır.
  • Parlaklık: Balıkçı kaşıklarının parlaklığını sağlayan husus, kaşığın hangi materyalden üretildiği oluyor. Bu ürünlerin kaşık kısımlarının üretiminde genellikle bakır ve gümüş gibi materyaller kullanılıyor. Avlanacağınız mekâna uyumlu bir parlaklığa sahip olmak istiyorsanız mutlaka gümüş ya da bakır arasında bir seçim yapmalısınız.

Balıkçı Kaşıkları Avınızı Başarıyla Tamamlamanızı Sağlıyor

Balıkçı kaşıkları gelişmiş fonksiyonları sayesinde avlanma sırasında sıradan sahte yemlere oranla çok daha büyük bir başarı gösteriyor. Balıkçı kaşıkları farklı av türlerine ve farklı av mekânlarına uygun olarak üretildiğinden sizleri çok daha keyifli ve başarılı bir av seansı bekliyor. Geniş renk yelpazesi ve gümüş ya da bakır gibi parlak materyaller avınıza âdeta bir ışık oyunu yapmanızı ve onu iğnelerinize doğru çekmenizi sağlıyor. Balıkçı kaşığının yalnızca görüntüsü değil, çıkardığı ses de balıklar için âdeta bir davetiye niteliğinde oluyor. Üründe bulunan kanat, yani kaşık, suyun içine girdiği andan itibaren 30 ya da 45 derece açıyla suyun, akıntının ve makara sarışınızın hızıyla orantılı bir şekilde dönmeye başlar. Su direncine uygun yapısı sayesinde düzenli olarak ölçülü ve stabil bir titreşim sunan balıkçı kaşığı, hem parıltısı hem de sesiyle balıklar için uygun bir av haline gelir. Paslanmaz çelikten üretilen iğneler ise avınızı başarıyla size taşır. Siz de hemen şimdi Hepsiburada aracılığıyla balıkçı kaşığı fiyatlarına göz atabilir ve gelecek avınız için hazırlıklara başlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Balıkçı Kaşığı Fiyatları

2062 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 2062 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/1308203