Banko ofis mobilyaları; iş yerleri, ofisler ve okullar için tasarlanmış olup birçok amaca hizmet eder. Müşteri ve çalışanları birbirinden ayıran en önemli unsurlardır. Ofis mobilyası seçerken ihtiyaçlarınız doğrultusunda ve kaliteli ürünler seçmek çok önemlidir. Neredeyse günün yarıdan fazlasının iş yerinde ve ofislerde geçirildiği düşünülürse ofis mobilyalarının sunduğu hizmetin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Özellikle sekreterya, resepsiyon ve giriş bölümlerinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan bankolar, müşteriler ve işletme çalışanlarını estetik ve zarif bir biçimde birbirinden ayırır. Çalışanların ihtiyacı olan malzemeleri derli toplu bir biçimde hemen elinin altında bulmasını sağlar. Yalnızca ofisler ve iş yerleri için değil; okullar ve evlerde de kullanılabilen bankoların sağlığa uygun olması da çok önemlidir. Banko Mobilyalar çok amaçlı olduğu için şık ve uyumlu tasarımlarıyla evde de kullanılabilirler. 

Banko Ofis Mobilyaları Ne İşe Yarar? 

Banko ofis mobilyaları, iki kişi arasında bir ayraç vazifesi üstlenir. İşletme veya ofisinizin ana giriş kısmına gelen ziyaretçileriniz ve çalışanlarınız arasında estetik bir sınır çizen bankolar, elemanlarınızın gizliliğini korumak açısından gereklidir. İşletmenizin çağrılarını cevaplandıran ve yönlendiren, yönetim ekibinin takvimlerini takip eden resepsiyon görevlileri için gizlilik son derece önemlidir. İşletmenizi ziyaret eden olası rakip firma çalışanlarına ya da diğer kişilere karşı gizliliğinizi koruma altına almak için banko mobilyaları tercih edebilirsiniz. Banko mobilyalar yalnızca gizlilik ve güvenliğinizi korumakla kalmaz; işletmenizin ana girişindeki kaotik ve rahatsız edici görünüme son verir. İş yerinize belirli bir düzen getiren bankolar sayesinde işler daha kolay yürür, karmaşa son bulur. Çalışanlarınıza işlerini daha kolay yürütebilmeleri için yarı kapalı bir alan yaratır ve telefon, kablo, bilgisayar gibi elektronik cihazların yarattığı karmaşık görünümü ortadan kaldırır. 

Banko Modelleri Nasıl Seçilir? 

Banko ofis mobilyaları; kapalı, yarı kapalı ve açık olmak üzere üç farklı model seçeneği sunar. Bu seçenekler altında farklı amaçlarınıza uygun pek çok banko ofis mobilyası modeli bulabilirsiniz. Evrak trafiğinin yoğun olarak yapıldığı devlet daireleri ve banka gibi kalabalık alanlarda yarı kapalı veya açık banko modelleri kullanılır. Başvuru merkezleri ve kayıt büroları gibi noktalarda, evrak teslimi için elverişli ve belirli bir açıklığa sahip olan yarı kapalı banko modelleri uygundur. Yalnızca yan kısımlarında paneller olan ve hemen hemen normal bir masa gibi görünen bankolar, açık banko modelleridir ve paket/koli teslimi işlemleri için yoğun bir biçimde kullanılır. Kapalı bankolar olarak isimlendirilen bankoların dışa bakan bölmeleri tamamen panellerle kapatılmıştır ve resepsiyonlar, kontrol masaları ve ofis ana girişlerinde yoğun olarak tercih edilen banko mobilyalardır. Banko mobilyalar arasında, okullarda veya toplantı salonlarında konuşmak yapmak için tasarlanmış kürsüler de bulabilirsiniz.

Banko Mobilyaların Büyükleri Nasıl Olmalı? 

Bina ve ofis girişlerinde yer alan güvenlik kontrol noktalarında hem gizlilik hem de güvenlik açısından geniş ve yüksek tasarımlı bankolar kullanılması daha uygundur. Buna rağmen ziyaretçilere daha kolay erişim olanağı sunmak isterseniz daha kısa banko modellerini seçebilirsiniz. Tek kişilik banko modellerinin yanı sıra birden fazla çalışanın da işlerini yan yana yapabileceği genişlikte bankolar bulabilirsiniz. Genel merkez resepsiyonu yoğun olan işletmelerde çoğunlukla iki çalışan tercih edilir. İki çalışan gerektiren alanlar için ideal olan banko modelleri, her bir çalışanınızın aynı banko üzerinde farklı bir işlemle ilgilenmesine olanak tanır. Bunun için alanınızın büyüklüğünün yeterli olması önemli bir ayrıntıdır. 

Bankoların Renk ve Malzeme Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İşletmenizin dekorasyonunu yaparken, ofisinizin genel görünümüyle, seçtiğiniz renk temasının uyumlu olması çok önemlidir. Birbirine uygun renkler seçtiğinizde ofisinizde görsel bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Ayrıca doğru renk seçimi yaptığınızda resepsiyon bölmesini de ofisinize dahil etmenizi sağlayan tasarımlar oluşturmanız mümkündür. 

Bankolar mobilya türüne girdikleri için genel olarak ahşap malzeme kullanılarak üretilir. Bu bakımdan diğer ahşap mobilyalarınızla da uyum sağlar. Cam ve metal kullanılarak birleştirilen bankolar da bulabilirsiniz. Sağlığa zararlı kimyasallar, kanserojen maddeler içermeyen ve kaliteli materyaller kullanılan bankolar seçmek çalışanlarınız ve sizin için büyük önem taşır.

Bankoların Ekstra Faydaları Nelerdir? 

Banko mobilyaların üst bölmelerini işletmenizle ilgili kitapçıklarınızı, broşürlerinizi, şirket tanıtımlarınızı sergileyebileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Bankolar üzerinde sergilediğiniz kitap ve broşürlerle, işletmenize gelen ziyaretçilerinizin görüşme zamanını beklerken güzel vakit geçirmelerini, çalışmalarınızı anlatan yazılı ve görsel yayınları incelemelerini sağlayabilir; işletmenizi daha yakından tanımalarına yardımcı olabilirsiniz. Banko ofis mobilyaları, düzenli ve rahat bir çalışma ortamı sağladığı için iş verimliliğini arttırır ve psikolojik olarak da müşteri ve çalışanları rahatlatır. Seçeceğiniz özgün tasarımlı ve deko

 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Banko Ofis Mobilyaları ve Modelleri

30 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Vena Banko Ofis Mobilyaları
  2. Tefrishop Banko Ofis Mobilyaları
  3. Uzay Ofis Banko Ofis Mobilyaları
  4. Didideko Banko Ofis Mobilyaları
  5. Doğa Grup Banko Ofis Mobilyaları
  6. Eduline Banko Ofis Mobilyaları
  7. Tuundesign Banko Ofis Mobilyaları
  8. Monywood Banko Ofis Mobilyaları
  9. Tabela Banko Ofis Mobilyaları
  10. Ömür Ofis Banko Ofis Mobilyaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Ebatlar A-Z
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15312/80154009/21033207
Başa dön