Kas geliştirmek, özellikle de üst gövde kaslarınızı etkili biçimde çalışarak kas kütlenizi arttırmak istiyorsanız, Türkiye ve dünyanın önde gelen vücut geliştirme aleti üreticilerinin sunduğu barlar ve plakalar size hitap ediyor. Tasarım, görünüm, ürünlerin imal edildiği materyal gibi değişkenlere göre farklılık gösteren bar ve plakalar, hem evde hem de fitness salonlarında değerlendirilebilecek şekilde geliştiriliyor.

Kısa ve Uzun Barlarla Farklı Çalışma Stillerini Tecrübe Edin

Vücut geliştirmeyle ilgilenenler, serbest ağırlıklarla çalışmanın ne denli önemli olduğunu biliyor. Belirli kas bölgelerinin, diğer alanlardan izole şekilde çalıştırılması ya da belirli bir kas bölgenin tamamen çalıştırılmasına yardım eden ürünler, bir başlık altında toplansa da kendi içinde büyük çeşitlilik sergiliyor.

Ağırlık plakaları; dambıl formunda kullanılan kısa barlara, uzun barlara, Z barlara, Hex barlara kelebek vidalar ya da bar klipsleriyle sabitlenerek değerlendirilebiliyor. Döküm, vinly, flanş gibi çeşitleri olan plakalar, daire biçiminde üretiliyor ve üzerlerinde, markaya ait yazıların yanı sıra plakanın ağırlığı kilogram ya da lbs cinsinden yazabiliyor. Renkleri, kaplamalarına bağlı olarak farklılık arz eden plakalar, uzun soluklu antrenman süreçleri için ideal ağırlık ekipmanları içerisinde yer alıyor. Yapılarına ve ağırlıklarına göre tek tek edinilebilen plakalar, set şeklinde de satın alınabiliyor. Yalnızca plaka veya plaka ve bar olarak sunulan ürünler, ev ortamında da kas geliştirmek isteyenler için ideal çözüm hâline geliyor.

Plakaların takıldığı barlar da plakalar gibi çok çeşitli olabiliyor. Tutma alanları kauçukla kaplanarak antrenman esnasında avuçların nasır tutmasının önüne geçerken bar hâkimiyetinin üst düzeyde olmasını mümkün kılan dambıl barları, kelebek vidalarla birlikte gelebiliyor. Krom materyalden imal edilen düz ve Z barlarda ise tutuş alanları, ter ve benzer etkenler nedeniyle kaymayı engelleyecek tırtıklarla destekleniyor. Her iki yanına belirli oranda plaka takılabilmesine izin veren barlar; biceps, triceps, omuz, göğüs, sırt gibi bölgelerin çalıştırılmasına yardımcı oluyor.

Etkili Antrenman Süreçleri İçin Ağırlık İstasyonu Aparatlarını da Kullanın

Serbest ağırlıklarla kas gruplarını etkili şekilde çalıştırmak her zaman mümkün olamayabiliyor. Özellikle çok büyük ağırlıklar altına girildiğinde sakatlanmaları ve benzeri sorunları en başından engellemek adına, ağırlık istasyonlarına girmek ve ilgili mekanizmaların izin verdiği ölçüde çalışmak gerekiyor. Bu noktada, ağırlık istasyonlarının spor tutkunlarıyla bir çeşit iletişim kurduğu aparatlar devreye giriyor. Halat, makara ve ağırlık üçlüsünün sporcuya uzanan kısmı olan aparatlar, hem güvenli antrenman seansı hem de hareketlerin doğru açılarda uygulanabilmesinde önemli rol alıyor. Sırt çalışmaları, enseye ve mideye çekiş hareketlerinde kullanılabilen aparatlar, dayanıklı yapıları ve konforlu kullanım sağlayan tutma alanlarıyla beğeni topluyor. Ağırlık istasyonlarındaki halatların kancalı uç kısımlarına pratik şekilde takılabilen ve gereksinim duyulduğu takdirde birkaç saniye içerisinde çıkarılabilen ürünler, vücut geliştirmeyle ilgilenen herkesin en çok başvurduğu aparatlar içerisinde yer alıyor.

Squat gibi istasyona bağlı olan ya da serbest durumdaki ağırlıklı barın, omuz üzerine alınarak uygulandığı hareketlerde antrenman sürecini zorlaştıran unsur, genellikle sporcuların omuzlarının bar ağırlığı nedeniyle birkaç tekrar sonrasında acımaya başlaması oluyor. Ağırlığın düzeyi arttıkça acı da artabiliyor ve antrenmanda çalıştırılması gereken bölgeler, randımanlı biçimde çalıştırılamıyor. Barlara takılabilen omuz minderleri, bu sorunu ortadan kaldırmayı başarıyor. Yeterli uzunlukta üretilen bar omuz minderi çeşitleri, barla yapılan lunges ve squat hareketlerinin kusursuz olarak uygulanabilmesine fırsat tanıyor.

Vücudunuzdaki kas gruplarınızı efektif biçimde kullanmayı hedefliyor, orta ve uzun vadede kas kütlenizi arttırmayı istiyorsanız, barlar ve plakalar ile birlikte markaların geliştirdiği diğer çözümleri de inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Barlar ve Plakalar

530 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Malzeme Cinsi
 4. Ürün Tipi
 5. Markalar A-Z
  1. Delta Barlar Plakalar
  2. Voit Barlar Plakalar
  3. adidas Barlar Plakalar
  4. Altis Barlar Plakalar
  5. Cosfer Barlar Plakalar
  6. Hattrick Barlar Plakalar
  7. Jimx Barlar Plakalar
  8. Max Tech Barlar Plakalar
  9. Avessa Barlar Plakalar
  10. Prodips Barlar Plakalar
  11. Usr Barlar Plakalar
  12. Diesel Fitness Barlar Plakalar
  13. Xfitnes Barlar Plakalar
  14. Livepro Barlar Plakalar
  15. Proforce Barlar Plakalar
  16. Busso Barlar Plakalar
  17. Ciwaa Barlar Plakalar
  18. Selex Barlar Plakalar
  19. Atölye Hobi Tasarım Barlar Plakalar
  20. Povit Barlar Plakalar
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Ağırlık A-Z
 10. Renk
 11. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483635/60004761/387327/387326
Başa dön