Basketbol Aksesuarları

Basketbol Aksesuarları

Basketbol antrenmanı yapmak ve sahada basketbol oynamak için çeşitli aksesuarlardan yararlanmak gerekiyor. Oyunun temel gereksinimlerinden tamamlayıcı unsurlarına kadar birçok detaya yönelik basketbol aksesuarları bulunuyor. Geniş bir ürün yelpazesiyle oyuncuların tercihine sunulan basketbol aksesuarları, yüksek performansla ve tam anlamıyla korunarak basketbol oynamayı mümkün hale getiriyor.

Oyuncu Konforuna Yönelik Basketbol Malzemeleri

 • Esnek ve emici özellikli havlu malzemelerden üretilen saç bandı çeşitleri, oyuncunun saçlarının yüzüne değmesini ve terlerin gözüne doğru süzülmesini engelleyerek rahat bir şekilde basketbol oynamasına olanak sağlıyor.
 • Çocuklara yönelik çeşitleri de olan kolluk, bileklik ve dizlik modelleri, kullanıldıkları bölgelerde teri emip dışarı atarak kuruluk meydana getirdikleri gibi darbelere karşı koruyucu etki de yaratıyor.
 • Top arabası ve basketbol rafı gibi aksesuarlar, özellikle şuta dayalı antrenmanlarda birden fazla top kullanımına gerek olduğunda oyuncuların işini kolaylaştırıyor.
 • Saha içinde oynanacak hücum ve savunma setlerinin çizildiği taktik tahtaları, oyuncuların oyun planını doğru şekilde anlamasına yardım ediyor.
 • Çemberle birlikte basketbol oyunu oynamak için gerekli iki temel aksesuardan biri olan basketbol topu, oynanacak iç veya dış zemine göre belirleniyor.
 • Basketbol aksesuarları içerisinde el üstü atış yapmaya, şut tekniği geliştirmeye, asist ve ribaunt çalışmaya, direnç yükseltmeye, savunma ve hücum becerilerini yukarı taşımaya yönelik ürün alternatifleri de yer alıyor.

İç ve Dış Mekan Kullanımı İçin Pota Sistemleri

İç veya dış mekanda bir basketbol oyun alanı yaratmak için belli yükseklikte sabit olarak bulunan bir çembere ihtiyaç duyuluyor. Basketbol çemberi, ilave yapılmadan asılabileceği gibi file, panya, direk ve sabitleme aracıyla buluşturularak bir pota sistemi şeklinde de kullanılabiliyor. Çeşitli renk seçenekleri de olan ip ve zincir fileler, içi dolu ya da boş modelleri olan çemberlere takılıyor. Pota modellerinin duvara veya yere sabitlenmesi gerekiyor. Standart ebatlı potaların yanı sıra çocuklara ve engelli sporculara özel tasarlanmış modeller de bulunuyor. Havuz basketbol potası, sıcak günlerde havuzda basketbol keyfi yaşamak isteyen kişiler için alternatif oluyor.

Verimli Antrenmanlar İçin Tasarlanmış Basketbol Aksesuarları

 • Parmakların topa tam anlamıyla yerleşmesini sağlayan şut doktoru gibi basketbol ürünleri sayesinde topu kavramak ve daha iyi şut atmak mümkün hale geliyor.
 • Üzerinde renk ve numara yer alan zemin işaretleyiciler, basketbol sahasının çeşitli noktalarına yerleştiriliyor ve şut antrenmanları sırasında aktif olarak kullanılıyor.
 • Kancaları aracılığıyla kolay şekilde çemberin merkezine yerleştirilerek kullanılan şut hedefi, atış yaparken basketbol topunun merkeze gönderilmesinin amaçlandığı şut çalışmaları için tasarlanıyor.
 • Basketbol antrenmanlarına yönelik bir ürün olan ve son derece rahat biçimde takılıp çıkarılabilen dripling gözlüğü modelleri, oyuncunun saha görüşünü ve top kontrolünü daha iyi bir seviyeye çıkarmasına yardımcı oluyor.
 • Seri şekilde şut çalışması yapılan antrenmanların maksimum verimlilikte gerçekleştirilmesini sağlamak için geliştirilen şut çalıştırıcı aksesuarlar, çemberin altına monte ediliyor ve böylee çemberden geçen basketbol topunun hızlı şekilde oyuncuya doğru dönmesine olanak tanıyor.

Basketbol Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Birçok farklı ürün seçeneği içeren basketbol aksesuarları arasından seçim yaparken oyuncunun ihtiyaçlarına göre hareket etmek gerekiyor.

Basketbol Potası Nasıl Monte Edilir?

Basketbol potası modeline göre zemin içine veya duvara kalıcı montajla ya da sabitleme tankı ünitesiyle belirlenen oyun alanına yerleştirilebiliyor.

Basketbol Aksesuarları Oyuncuyu Ne Kadar Korur?

Koruyucu nitelikteki basketbol aksesuarları, oyuncuya uygun olmaları kaydıyla terlemeye bağlı kaşınma ve tahrişi sonlandırıyor ve alınan darbeleri ciddi oranda yumuşatıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Basketbol Aksesuarları

735 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 735 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?