Güneş Bakım Ürünü 

Bebeğinizin doğumundan itibaren korunması gereken dış etkenler oldukça fazladır. Onun sağlığı ve güvenliği her şeyden önce gelir. Bebeğinizin cildi, sizin cildinize göre daha hassas yapıdadır. Henüz koruyucu hücreler aktif hale gelmemiştir. Ter bezleri ve yağ hücreleri gelişmediği için bebeğinizin cildi kurudur. Böylece güneşin zararlı etkilerinden olumsuz etkilenmesi daha kolay hale gelir. Bu sebepleri göz önünde bulundurarak, bebeğinizi büyütürken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bebeğinizi soğuk havalardan üşümesi ve hasta olmasını engellemeye çalıştığınız gibi güneşten ve çok sıcak havalardan da korumalısınız. Soğuk havalarda gösterdiğiniz özen ve hassasiyeti sıcak havalarda da göstermeniz gerekir. Bebeğiniz belirli bir yaşa gelene kadar narin teni savunmasızdır. Ten yapıları soğuğa karşı duyarlı olduğu kadar güneşe karşı da hassastır. Bu nedenle, bebeğinizin tenini güneşin zararlı etkilerinden korumanız olası rahatsızlıkların meydana gelmesinin de önüne geçer. Bunun için tercih edeceğiniz ürün ise bebeğinizin cilt yapısına en uygun olması gerekir. Bebek güneş kremleri satın alarak güneşin zararlı etkilerinden bebeğinizi korursunuz. Araştırma yaparak bebeğinizin ten yapısına uygun olan güneş kremine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı Bebek Gelişimi İçin Güneş Kremleri

Bebeğinizin cildi olgunlaşıp oluşumunu tamamlayana dek savunma mekanizmasını oluşturamaz. Cildin tüm gelişimlerini tamamlaması uzun zaman alabilir. Bu zaman içinde bebeğinize dışarıdan alacağınız gerekli önlemlerle sorunları giderebilirsiniz. Bebekler için güneş kremleri, bu amaçlar doğrultusunda üretilir. Bu kremler yardımıyla bebeğinize güneşin zararlı etkenlerinden koruma kalkanı sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için güneş kremleri kullanmamanız durumunda olası güneş yanığı ve güneş çarpması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bebekliğinden itibaren alacağınız önlemlerle, bebeğinizin ilerleyen yaşlarda cildinde güneş lekelerinin oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Bebek yaşta önlemsiz şekilde cilde giren güneş, ilerleyen yaşlarda cilt kanseri sorunlarına kadar gidebilen problemler oluşmasına neden olabilir. Bebeğinizin cildinde oluşabilecek sorunları için doğru güneş kremleri almanız oldukça önemlidir. Normal, kuru, çok kuru ve çok hassas olan cilt tiplerinden bebeğinizin cildine uygun güneş kremi satın alarak uygulayabilir, oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Yeni doğan bebekler ve gelişim dönemindeki çocuklar D vitamini ihtiyaçlarını güneşten alabilirler. İhtiyacı olan güneş ışınlarının zararlarından korunmak için ise güneşe çıkmadan güneş yağı sürülmesi, birçok olumsuzluklara karşı cildi korur. Doğru güneş kremi seçilmediği takdirde kaşıntı ve alerjik hastalıklara yol açabileceği göz önünde bulundurulması gerekir. Alacağınız önlemler sonucunda bebeğiniz vücudu ve kemikleri için önemli olan D vitaminini güneşten alırken aynı zamanda keyifli zaman geçirerek sağlıklı bir şekilde büyüyebilir. Genellikle altıncı aydan itibaren bebekler için güneş kremleri kullanılmaya başlanır. İnsan vücudunu oluşturan kemik iskelet yapısının en önemli ihtiyacı D vitaminidir. D vitamini eksikliği çocukların ilerleyen yaşlarında kemik rahatsızlıklarına yol açabilir. Çocuklarınızı gelişimlerini tamamlayana kadar güneş olmasa dahi dışarı çıkarken bebek güneş koruyucu kremler sürülmesi önerilir. Güneş altında fazla duran çocukların ciltleri kızarmaya ve tahriş olmaya başlar ve bu da çocuklarınızın canlarını acıtır. Güneş ışınlarından koruyan cilt gözenekleri gelişimlerini henüz tamamlamadığı için bu görevi görecek güneş kremleri sürmeniz gerekir. Tatille ya da pikniğe giderken yanınızdan ayırmayacağınız en önemli ürün bebek güneş kremleri olması gerekir. Olası zararlı durumların önüne geçmek, bebeğiniz için doğru kremi kullanmak için doktorunuzdan bebek güneş kremi tavsiye alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi, üretimlerin artması ve birbirinden çok kozmetik ürünleri satışı yapan markaların çoğalmasıyla birlikte birbirinden çeşitli güneş koruyucularını çocuklarınız için de tercih edebilirsiniz. Kozmetik markaları yetişkinler için birbirinden farklı çeşitlilikte ürünler üretirken çocuk ve bebekler için de ürünler satışa sunar. Bu ürünler arasında bebeğiniz için en doğru ürünü seçerek onu güneşin zararlı faktörlerinden koruyabilirsiniz.

pH Değeri Önemli

Yeni doğan bebeğinizin cildi dışarıdan her türlü tehlikeyi alabileceği şekilde son derece hassastır. Tüm koruma önlemlerini alarak bebeğinizin sağlıklı büyümesinde yardımcı olacağınız gibi D Vitaminini de doğru bir şekilde almasına imkan sağlarsınız. Bebeğiniz için alacağınız güneş kremleri bebeğinizin cildini nemlendirmekle birlikte vitamin ve mineral desteği de verir. Bu ürünler genellikle doğal içeriklerden oluşur. Markaların çocuklar için ürettiği bakım kremlerinde renklendirici veya katkı maddeleri bulunmaz. Ağır kokular içermeyerek bebeğinizin rahatsız olmasını da engeller. Altı aydan küçük bebeklerin ciltlerini güneşle doğrudan temas etmesinden kaçınmanız gerekir. Altı aydan büyük bebeklerin tatilde ya da piknikte, beraber geçirdiğiniz güneşli günlerde, bebeğinizin keyifle oyun oynaması veya denize girmesi mutlu görünebilir ancak cildi doğrudan etkileyen güneş ışınları bebeğiniz için son derece zararlı olabilir. Altı aydan itibaren bebek için güneş koruyucu krem sürmeniz, birçok uzman ve doktorların görüşleri doğrultusunda önemlidir. Güneş ışınlarından etkilenen bebek cildine sürülecek koruyucu krem, bebeğinizin cildine savunma kalkanı oluşturur. Kolay uygulanabilen ve iz bırakmayan yapısıyla güneş kremleri çocuğunuzu korumaya yeter. Doğal bebek güneş kremi seçimi yaparken güvenilir markaları tercih edebilir, içeriğini detaylı şekilde araştırabilirsiniz. Güneş kremleri, bebeğiniz için özel üretilmiş ve yapısı itibariyle uygulanması oldukça kolaydır. Bebeğinizin cildine uyumlu güneş kremleri tercih etmeniz için en önemli dikkat etmeniz gereken faktör pH değeridir. Satın alacağınız kremlerin dermatolojik testlerden geçtiğine dikkat etmeniz gerekir. Kremlerin koruyuculuğun uzun süreli olması, güneş altında uzun süre kalacak bebeğiniz için son derece önemlidir. İçeriğinde bitkisel yağların bulunduğu bazı bebek kremleri daha uzun süre koruma sağlayabilir. Bebeğinize süreceğiniz kremin vücutta tam emildiğine özen göstermeniz gerekir. Cilde uyumlu bebek kremi seçmeniz tavsiye edilirken pH değerinin 5.5 olmasına özen gösterebilirsiniz. Gerekli klinik testlerinden geçtiğine emin olduğunuz bebek kremleri bebeğiniz için alabileceğiniz en uygun üründür. Yaz aylarının güneşli günlerinde olduğu gibi kış aylarında da güneş dik açıdan vurabilir. Yeni doğan çocuklarınızın hassas ciltlerinin zarar görmemesi için kış aylarında da bebek kremleri uygulamanız gerekir. Çocuğunuzla dışarı çıkarken güneşin tehditlerinden korumak için çocuğunuzun açıkta kalan tüm cildine kremden uygulamanız gerekir. Güneş ışınlarının doğrudan temas ettiği yüz ve kollar bebeğinize zarar verebilir. Bebek cilt bakımı ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan güneş kremleri arasında en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Organik ve Bitkisel Ürünler Tercih Edilmeli

Birbirinden farklı türde organik ve bitkisel özlü güneş kremlerinden sürerek bebeğinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Tercihinize ve bebeğinizin cildine göre farklı tarzlarda üretilen bebek kremleri satın alabilirsiniz. Köpük, krem, sprey ya da losyon gibi çeşitleri olan güneş koruyucuların amacı aynıdır. Uygulanış biçimi bakımından daha rahat hissettiğiniz türde kremi satın alabilirsiniz. Kullanış amacı bakımından güneş kremleri ikiye ayrılır. Güneş öncesi ve güneş sonrası bebek koruyucu kremleri her iki ayrı durumda da etkili sonuçlar verir. Kullanım amacına göre sürülmesi son derece önemlidir. Bebeğinizi güneşe çıkarmadan önce kullandığınız güneş öncesi kremler bebeğinizin cildini nemlendirir. Güneşe maruz kalmadan önce süreceğiniz kremin bebeğinizin cildini nemlendirerek güneşin zararlı etkisinden korur. Böylece bebeğiniz ile birlikte güvenli bir şekilde güneşe çıkabilirsiniz. Güneşe çıkmadan önceki süreceğiniz kremler bebeğinizi güneşe hazırlarken güneşten sonra süreceğiniz krem ise bebeğinizin cildini rahatlatmayı sağlar. Güneş sonrası kullanacağınız bebek kremleri, bebeğinizin güneşe maruz kalan cildini temizler, rahatlatır ve yenilenmesine yardımcı olur. Güneş öncesi ve güneş sonrası kremleri bebeğinize sürerek, bebeğinizin hassas cildinin tahriş olup kızarıklar çıkmasına ve kaşınmasına engel olur. Doğal ve organik bebek güneş kremi, içinde barındırdıkları bitkisel özler ve kimyasaldan arındırılmış yapısıyla sadece bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarını korumakla kalmaz. Bebek güneş kremi mineralli ve doğal bitki özlüdür. Bebeklerinizde kullanacağınız bebek kremleri bebeğinizin cildinin beslenmesine ve canlanmasına yardım eder. Süreceğiniz bebek koruma kremleriyle daha güvenli bir şekilde güneşten D vitamini alırken aynı zamanda cildi de beslenmiş olur. Bitkisel özlü formülleriyle kremler, bebeğinizin hassas ve gelişmekte olan cildinin mineral ve vitamin desteğini de sağlanmasında yardımcı olur. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz güneş kremlerinin farklı tür ve çeşitlerinin olduğu gibi kremlerin faktör dereceleri ve yoğunluğu da önemlidir. Güneşe çıkmadan önce süreceğiniz bebek kremlerinin bir diğer dikkat edilmesi gereken ise sıcaklık derecesidir. Bebeğinizin cildine uygulayacağınız güneş kremini dışarı çıkacağınız farklı zaman dilimleri ve o zaman dilimlerindeki havanın sıcaklığı da şartları etkileyen unsurlardır. Özel olarak geliştirilmiş ve güvenilir markalardan satın alacağınız bebek güneş kremlerini, dışarı çıkacağınız farklı zaman dilimlerinde ve havanın sıcaklığına göre uygulayabilirsiniz. Ürünlerin içerisinde bulunan doğal ve bitkisel özlerin yoğunluğuna göre bebeğinizin cildinin de hassasiyet durumuna göre kremleri kullanacağınız miktar ve kullanım şekilleri de farklılık gösterebilir.

Faktör Değerlerine Dikkat Edilmeli

Bebeğinizin güneşten korunmasını daha doğru ve daha etkili bir şekilde yapmanız için bebek güneş koruyucu tavsiye alabilir ve doktora danışarak gerekli araştırmalardan sonra bilgilenerek de bebeğinizin bakımını yapabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerinden koruduğunuz bebeğinizi sağlıklı bir şekilde güneşin tadını çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Dikkatli ve özenli bir şekilde büyüttüğünüz bebeğinizin güneşten alacağı D vitaminini olumsuz bir şekilde almasının önüne geçebilirsiniz. Bebeklere uygun güneş kremleri, tanınmış markalardan ya da doktorların tavsiyelerine göre almanız daha sağlıklı sonuçlar verebilir. Güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanacağınız güneş kremleri doğru tercih edildiği zaman olumlu sonuç verir. Ancak gerekli araştırmalarla bebeğinizin cildine en uygun bebek kremi seçilmesi gerekir. Bebeklerde genellikle yetişkinlerden farklı olarak yüksek koruma faktörü barındıran güneş kremlerini kullanabilirsiniz. Bebeklere özel olan bu koruyucu ürünlerden 30 veya 50 faktör olanların tercih edilmesi önerilir. Bebek güneş kremi 50 faktör, güneş kremlerinin kutularında yer alan SPF ibaresidir. Güneş koruma faktörü olarak adlandırılan bu değer, güneş ışınlarının zararlarına karşı, güneşte geçirilen süreyi uzatarak bu süreye göre koruma sağlar. Dört çeşit güneş koruma faktörü vardır. 10, 15, 30 ve 50 sayılarıyla ifade edilen faktörler, bebeğinizin ne kadar süre güneşe maruz kalması gerektiğine karar verir. Kutuların üzerinde yer alan 15 faktör yazısı, güneş kreminin %93’e kadar zararlı ışınlarını filtrelediğini gösterir. Bu sayı 15 faktörlü güneş kremlerinde %97’nin üzerinde filtreleme sağlar. Uzmanlar genellikle bebekler için yüksek koruma sağlayabilen 30 ve 50 faktörlü kremlerin kullanılmasını önerir. Güneş kremlerinin, bebeğiniz ile birlikte dışarı çıkmadan yaklaşık 20 dakika önceden, katmanlar halinde cilde sürülmesi önerilir. Güneşe doğrudan temas eden bebeğinizin yüzüne daha özen göstermeniz gerekirken, yüzde yer alan burun, dudak ve yanak gibi hassas noktalara daha yoğun krem uygulanması gerekir. Güneşe çıkmadan 20 dakika önce süreceğiniz kremi 2-3 saatte yeniden uygulamanız daha sağlıklı sonuçlar verebilir. Bebeğinizi tatile giderken yanınızda götüreceğiniz kremi, saat sınırı olmadan, denizden çıktığı her an uygulamanız tavsiye edilir. Aileniz ve bebeğiniz ile birlikte piknik yaparken oturduğunuz ağaç gölgesi yine bebeğinize zarar vermeye yetebilir. Bebeğinizin cildine yalnızca güneşte değil, yaz aylarında gölgelerde dahi sürmeniz gerekir. Güneşin kavurucu sıcağı bebeğinizin hassas cildine temas etmekle birlikte zarar verebilir. Uzmanlar güneş kreminin gerekli duyulduğu zamanlarda ev içinde dahi kullanılmasını tavsiye eder. Güneşin zararlı UVA ışınları, araç camlarında ve evin pencerelerinden rahatlıkla geçebilir. Bebeğinizin hassas cildi bu zararlı ışıkları evinizde ya da aracınızda da alabilir. Bebeğinizi güneşten korumaya ev içinde de krem uygulayarak devam edebilirsiniz.

Uzmanların Tavsiyelerine Dikkat Edilmeli

Güneş ışınlarının yansıtılarak uzaklaşmasını sağlayan bebek güneş kremleri cildi bir kalkan gibi korur. Bebek güneş kremi önerisi olarak fiziksel güneş koruyucuları tavsiye edilir. Fiziksel güneş koruyucularında inorganik maddeler kullanılır. Bebeğin hassas cildine tabaka oluşturur ve ışınların cilde emilerek girmesini engeller. Güneş koruyucusu ışınları yansıtır ve bloke eder. Güneşin uzun zamanlı zararlı ışınları engelleyebilir. Yüzde yüz fiziksel, mineral filtreli koruyucular tercih edilerek bebeklere uygulanabilir. Çinko oksit, titanyum dioksit gibi doğal mineraller fiziksel güneş koruyucularının içinde bulunur. Altı aydan büyük bebeklere en az 30 faktörlü koruma olan güneş kremleri tavsiye edilir. Bebeğinizin cildine göre farklılık gösteren güneş kremleri yağlı ve karma ciltlerde de uygulanır. Jel ya da su bazlı çeşitliliğinde ürünler seçilebilir. Kuru ciltler için ise sprey ya da süt bazlı çeşitliğinde olan kremler sürülmesi tavsiye edilir. Bebeğinizin cildinin tüm alanlarına eşit bir şekilde, katman katman sürülmesi gerekir. Kremlerin bebeğinize uygulanması gereken miktardan az uygulanırsa koruma düzeyi de o seviyede azalır. Yalnızca güneşin doğrudan ışınlarından değil, gölge gibi güneşin etkilerini hissettirdiği bölgelerde de güneş kremi sürülmesi tavsiye edilir. Gölgede olduğu gibi, terledikten ve yüzdükten sonra vücut havlu ile temizlenerek kuru vücuda güneş kremi uygulanması önerilir. Bebek güneş kremi yorumlar okuyarak tavsiye almaktan çok doktorunuza sormanız ve güvenilir markalar tercih etmeniz önemlidir. Güneş kremini güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürmeli ve 2-3 saatte bir uygulamanız gerekir. Bu sık uygulama güneşten alacağınız D vitamini üretimini engellemez. Güneş kremleri vücudun ihtiyaç oldu D vitaminlerinin vücuda daha faydalı şekilde girmesini sağlar. Bebek güneş kremi markaları ve çeşitlerini araştırıp satın aldıktan sonra, güneşe çıkacağınız vakit de önemli bir yere sahiptir. Güneşin her açısı farklı derecelerde sıcaklık yaratmakla birlikte güneşin en dik açıda olduğu öğlen vakitlerinde bebeğiniz daha çok güneş ışınlarına maruz kalabilir. Uzmanların uyarılarını dikkate alarak güneş ışınlarının dik geldiği öğlen 11 ile akşam 16 saatleri arasında bebeğinizi güneşe çıkarmaktan kaçınmanız gerekir. Doktorların tavsiyelerine göre kol ve bacak açık ve güneş kremi sürülü olacak şekilde yarım saatlik güneşlenme günlük D vitamini ihtiyacı için yeterli olabilir. Birbirinden farklı değerlere ve doğallığa sahip olan bebek güneş kremi fiyatları, bebeğinizin cildine ve markaya göre farklılık gösterir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyacağınız bebek kremini siz de satın alıp, çantanızda bulundurarak bebeğinizin güneşin altında mutlu bir şekilde oynamasını rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Bebek Güneş Kremi Nedir?

Bebeklerin kemik gelişimi için gerekli olan D vitamini güneşten alınır. Ancak güneşin zararlı ışınları bebeklerin hassas ciltlerine zarar vererek kalıcı etkiler bırakmaya neden olabilir. Güneşe çıkacak bebeklerin güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlayan farklı tür ve çeşitlerde bulunan doğal ve bitkisel özlü kremlerdir.

Bebek Güneş Kremlerinin Farkları Nelerdir?

Bebeğinizin cildine göre değişkenlik gösterebilir. Kuru, nemli ya da karma ciltlere farklı çeşitlerde kremler uygulanabilir. Ph değeri ve faktör değerleri bebek kremlerinde çok önemlidir. Uzmanlar 5.5 pH değerli ve 30-50 faktör değerindeki bebek kremlerini tercih etmenizi önerir.

Bebek Güneş Kremleri Hangi Sıklıkla Sürülür?

Güneşe çıkmadan 20 dakika önce katmanlar halinde sürülmesi gerekir. Güneşin doğrudan temas edeceği kol ve yüze sürülen kremi, yüzde bulunan kulak, burun, dudak gibi hassas bölümlere daha fazla uygulanması gerekir. Krem işleminin 2-3 saatte bir tekrarlanması tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Güneş Bakım Ürünleri & Bebek Güneş Kremleri

210 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 41 / 210 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?