Önlük, Ağız Bezi

Bebeklerin gelişimi ebeveynler için önemli konuların başında gelir. Bebeklerinin sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için anne ve babalar beslenme ve aktivitelerine oldukça dikkat ederler. Bu beslenme ve aktiviteler sırasında kullanılan materyaller de anne ve babaların ilgilendikleri konular arasında yer alır. Bu materyallerin kullanışlı ve bebek sağlığına uygun yapıda olması ebeveynler için oldukça önemlidir. Özellikle yenidoğan döneminde bebek ağız bezi kullanımı ile başlayan bu tarz bebek ürünleri ilerleyen süreçte bebek beslenme önlüğü ve faaliyet önlüğü gibi yardımcı ürünlerin kullanımı ile devam eder. Siz farketmeden bebeğinizin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi üzerinde doğrudan etkisi olan bu ürünler, üreticiler tarafından bebeklerin kullanımına en uygun şekilde tasarlanır. Bu anlamda pek çok farklı çeşit ve renkte ürün seçeneğinin bulunduğu bebek beslenme önlüğü ve ağız bezi modelleri, bebeğinizin kullanım sırasında huzursuzluk hissetmeyeceği özel tasarımlardır. Güvenilir ve sağlıklı malzemeden üretilen bu ürünler sayesinde bebekleriniz beslenirken, eğlenirken ve uyurken bu ürünlerin kullanımı sırasında sizin de gönlünüz rahat eder. Onlarca farklı desen ve tasarım seçeneği olan bebek beslenme önlüğü ve ağız bezi modelleri çeşitli setler halinde veya tekli satışa sunulan ürünlerdir. Bebek beslenme önlüğü ve ağız bezi fiyatları ise model ve setlere göre farklılık gösterir.

Bebeklerde Ağız Bezi Kullanımı

Bebeklerin yenidoğan döneminden itibaren ilk tanıştığı bebek ürünlerinden olan ağız bezleri, bebeklerin hassas cildine uyumlu olarak hazırlanan ürünlerdir. Genellikle kare formda ve beyaz renkte üretilen ağız bezi modelleri, bebeklerin cildinin tahriş olmasının önüne geçmek için %100 pamuklu kumaşlardan üretilir. Ağız bezi modellerinde kenar kısımları katlanma yapmaması için işlemeli olarak üretilir. Bu sayede katlanma yapmadan daha rahat kullanılabilmesi amaçlanır. Ağız bezlerinin kare formundaki ürünleri genellikle bebeklerde direk kullanıma uygun ürünlerdir. Bebeğiniz annesini emdiğinde ya da biberon ile beslendiğinde ağzında biriken fazladan sütü temizleyebilmek için ağız bezlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin ağız çevresinde biriken sütün ona rahatsızlık vermesinin de önüne geçmiş olursunuz.

Bebek ağız bezleri 0-2 yaş aralığındaki bebeklerde göğüs ve sırt bezi olarak da kullanıma uygundur. Bebeklerin hassas yapıları kolay soğuk almalarına ve hasta olmalarına neden olabilir. Ancak bebeklerin göğsüne ve sırtına yerleştireceğiniz birer parça pamuklu ağız bezi bebeğinizin korunmasına yardımcı olacaktır. Bu amaçla üretilen bebek bezlerinin ter tutucu özelliğini artırmak için bambu kumaştan bebek ağız bezleri de üretilir. Bambu kumaş yapısına sahip ağız bezleri bebeğinizin terini kolayca emerek cildinin uzun süre nemli kalmasını engeller. Ayrıca bebeğinizin terini çeken bezi kolayca çıkarıp değiştirebilir ve yenisini koyabilirsiniz. Bu sayede sürekli zıbın değiştirme gibi sorunları önleyebilirsiniz.

Kare bebek ağız bezleri yanında üretilen dikdörtgen şeklinde ağız bezleri de modeller arasında yer alır. Bu ağız bezleri ise anne ve babaların omuz bezi olarak da kullanabildiği ürünlerdir. Dikdörtgen yapıda olması sayesinde omuz başlarına kolayca yerleştirilen bu ağız bezleri, bebeğinizin kucağınıza aldığınız sırada bebeğin giysinize direk teması önler. Bu sayede giysinizde oluşabilecek bakteri ve mikroplardan bebeğiniz korunmuş olur. Ayrıca bebek cildine zarar verebilecek herhangi bir materyalden üretilen giysiden de bebeğiniz korunmuş olur. Omzunuza yerleştirdiğiniz ağız bezi sayesinde bebeğiniz giysinize değil %100 pamuklu ve kendi cildi ile uyumlu olan ağız bezine yaslanmış olur.

Bebekler için üretilen ağız bezlerinde son dönemlerde sık kullanılan kumaşlar arasında müslin bezler de bulunur. Müslin bezden üretilen kumaşlar da yine %100 pamuklu yapısı nedeni ile ebeveynlerin sık tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Müslin bezleri incecik yapısı ve sıvıyı kolay emmesi ile ağız bezi olarak kullanıma en uygun kumaşlardır. Doğal içeriği yanında çeşitli figürlerin yer aldığı rengarenk baskılı seçeneklerinin varlığı, müslin ağız bezlerinin tercih edilirliğini artırır. Müslin bez ağız bezlerinin renk ve desenleri kiz ve erkek bebekler için farklı formlardadır. Ayrıca unisex kullanıma uygun renk ve desenlerde müslin ağız bezleri de tasarımlar arasında yer alır.

Farklı Tasarımlı Beslenme Önlüğü Modelleri

Bebeklerin beslenmesinde kullanılan en önemli materyallerden biri olan beslenme önlükleri, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına seslenebilmek amacıyla pek çok farklı model seçeneği ile üretilir. Yenidoğan döneminden ilerleyen yaşlara kadar oldukça geniş yaş aralığında kullanıma uygun ürünler, binlerce farklı tasarımla üretilir. Bu sayede herkesin aradığında uygun şekilde tasarımı bulabileceği bu ürünler, bebek ve çocuklarda kullanıma uygun olarak hazırlanır.

Yenidoğan döneminden başlayarak kullanılan beslenme önlükleri, tıpkı ağız bezi modellerinde olduğu gibi %100 pamuklu kumaşlar tercih edilerek üretilir. Bebeklerin hassas cildi için özenle seçilen pamuklu kumaşlar, beslenme önlüğü formunda dikilerek hazırlanır. Beslenme önlükleri boyundan çıtçıtlı ya da bağlamalı olarak farklı modellerde tasarlanır. Yine kullanılan çıtçıt ve bağlar bebek cildi ile uyumlu materyallerden seçilir. Bu şekilde bebeğinizin kullanım sırasında zarar görmesinin önüne geçilir. %100 pamuklu penye, pazen, poplin ya da havlu kumaştan üretilen oldukça geniş ürün grupları bebek beslenme önlüğü modelleri arasında yer alır. Kumaş beslenme ve mama önlüğü modelleri arasında fular şeklindeki tasarımlar da mevcuttur. Bu tasarımların fular yapısı kullanım kolaylığı sağlar. Tüm kumaş tiplerinin yanında polar kumaşlı beslenme önlüğü modelleri de ürün grupları içerisinde yer alır. Bu modellerde kumaşlar üzerine bir çok baskı ve işleme yapılabilir. Nakış işlemeli modeller yine pamuklu iplikten makine nakışı tekniği ile figürlerin işlenmesi ile oluşturulur. Baskılı modellerde kullanılan baskının cilde temas etmesini önlemek amacı ile arka bölüme yine pamuklu kumaş yerleştirilir. Baskılar çeşitli hayvan figürleri, çiçekler ve çizgi karakterlerden oluşabilir. Baskılarda neredeyse sınırsız renk seçeneği bulunur. Kız bebekler için pembe, lila gibi tonların ağırlıklı olduğu baskılar mevcuttur. Erkek bebeklerde mavi tonları ağırlıklı kullanılırken, her iki cinsiyete uygun renklerde yeşil ve sarı gibi farklı renk seçenekleri de modeller arasındadır.

Bebek beslenme önlükleri için ilerleyen dönemde muşamba kumaşlı su tutmayan özellikteki modeller de tasarlanır. Özellikle 6. aydan sonra bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemlerinde muşamba önlük kullanımı yaygındır. Muşamba önlükleri bebeklerin ek gıdaya alışma dönemlerde adeta bir kurtarıcı durumundadır. Alışma döneminde bebeklerin üzerlerine dökülen yiyeceğin önlüğe yapışması çıkmayan lekeler gibi pek çok sorunu doğurur. Bunun önüne geçebilmek için bebeğinizin yemeye alışma döneminde muşamba önlük kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Beslenme önlüğü modellerinde sık tercih edilen ürünlerden bir diğeri ise tek kullanımlık önlüklerdir. İnce kağıt formundaki bu önlükler, tıpkı bir peçete gibi kullan at özelliktedir. Boyun kısmından yapışkanlı olarak üretilen bu ürünler, özellikle dışarıda bebeğinize bir şey yedireceğiniz sırada imdadınıza yetişir. Muşamba önlükler gibi su tutmayan tek kullanımlık beslenme önlükleri, düz beyaz renk ürünlerin yanında farklı baskı ve renklerde de bulunabilir. Sıvı geçirmeyen tek kullanımlık önlüklerde ayrıca kırıktı cebi de bulunur. Set halinde ve tek tek satın alınabilir.

Hem Beslenme Hem Aktivite Önlüğü

Beslenme önlüğü olarak tasarlanan bazı önlükler aynı zamanda faaliyet ve aktivite önlüğü olarak da kullanıma uygundur. Özellikle kollu beslenme önlüğü modelleri aktiviteler sırasında da kullanıma uygun çok fonksiyonlu ürünlerdir. Bu şekilde aktivite önlüğü olarak kullanılabilen beslenme önlüklerinde kısa ve uzun kol seçenekleri yer alır. Kısa, yarım kollu faaliyet önlüğü modellerinde genellikle kol sonradan geçirilmez. Yaka ve kol birleşik olarak bulunur. Arkadan cırt cırtlı olarak tasarlanan bu modellerin omuz kısmında kumaş geniş tutularak kısa kollu bir tişört formuna kavuşması sağlanır. Bebek beslenmesi sırasında ya da bebekleriniz için çeşitli aktiviteleri gerçekleştirirken kullanabileceğiniz bu ürünlerde ayrıca kırıktı cebi de yer alır.

Faaliyet önlüğü olarak kullanıma en uygun beslenme önlüğü modelleri ise uzun kollu olanlardır. Uzun kollu beslenme önlüğü modelleri genellikle muşamba kumaşlardan üretilir. Bu sayede leke ve su tutmayan bu önlükler resim yaparken ya da hamurla oynarken çocukların kullanabileceği şekildedir. Kol kısımları lastikli yapıya sahip olan bu ürünlerin boyun ve bel kısımlarında bağlama detayları bulunur. Bu lastikli ve bağlanmalı yapı bu önceliklerin her bedene kolay uyum sağlamasını ve daha uzun süreli kullanılmasını sağlar. Bu sayede 1-4 yaş arasi çocuklar için tek önlükle uzun süreli kullanım sunar. Muşamba kumaştan beslenme ve aktivite önlüğü modelleriyle hem bebeğiniz kendi kendine yemek yerken hem de boyama yaparken içiniz rahat eder. Kollu yapısı yemeğin ya da boyanın bebeğin giysisine ve cildine bulaşmasını önler. Muşamba yapısı leke, sıvı ve kalıntıların direkt olarak akmasını sağlar. Bu sayede yemek ya da aktivite malzemelerin bebeğin üzerinde durmadan aşağıya akar. Bebeğinizin gelişimi için önemli detaylar olan beslenme ve aktiviteler bu önlükler sayesinde sorunsuz bir hal alır. Bebeğiniz eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkarırken sizin de gönlünüz rahat eder.

Beslenme ve aktivite faaliyetlerini gerçekleştirebileceğiniz önlükler yine pek çok farklı renk ve baskı seçeneği ile üretilir. Özellikle farklı meyve ve sebze baskılarının ağırlıklı olarak kullanıldığı modellerde beyaz, mavi, sarı, yeşil, pembe, mor, kırmızı gibi renklerde ürünler yer alır. Ayrıca karışık renkli ürünler de model seçenekleri arasında bulunur.

Beslenme ve faaliyet önlüğü modellerinde dikkat çeken ürünler arasında kolları takılıp çıkarılabilen ürünler de yer alır. Bu modellerde önlük kısmı mutfak önlüğü görünümdedir. Mutfak önlüğü gibi boyundan ve belden bağlanan bu modeller çocukların dizlerine kadar kapacak uzunluktadır. Ön kısımlarda cepleri de bulunan bu modeller, istenildiğinde bu şekilde sade olarak da kullanılabilir. İhtiyaç halinde giydirilebilmesi için iki adet kol da bulunur. Kollar alt ve üst bölümünde lastikli olarak tasarlanır. Bu sayede her bedene kolayca uyum sağlaması amaçlanır.

Yeni Nesil Silikon Beslenme Önlüğü

Bebek beslenmesinde özellikle ek gıdaya geçiş döneminde yeme reddi gibi durumlar zaman zaman baş gösterir. Hastalık ya da diş çıkarma süreçlerinde ise bebeğinize yemek yedirmek bazen oldukça güçleşir. Bu gibi zamanlarda klasik bebek önlüklerinin kullanımı zorlaşabileceği için alternatif bebek önlüklerinin kullanımı artar. İşte bu şekilde alternatif bir bebek önlüğü modeli olan silikon bebek önlükleri, kolay kullanım özelliği ile son dönemlerin en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini alır. Bebeklere yemek yedirmenin zor olduğu dönemlerde dökülen yemeklerin kolay temizlenmesi konusunda en iyi tasarımlar silikon önlük tasarımlardır. Silikon mama önlüğü bebekler için özel olarak üretilir. İçeriğinde sağlığa zararlı herhangi bir madde barındırmayan bu önlükler, silinebilir ve yıkanabilir olmaları ile dikkat çeker. Silikon beslenme önlüğü ayarlanabilir boyun yapısı sayesinde farklı bedenlere uygun olarak tasarlanır. Bebeğinizin gelişimine paralel olarak boyun bölgesinde bulunan çıtçıt ya da geçme aparatının yeri ayarlanabilir. Silikon önlük modellerinin ön bölümde dökülen yemeklerin birikmesini sağlayan cep hazne de bulunur. Bu geniş cep önlüğü tüm gövdesini saracak boyuttadır. Bu sayede dökülen hiçbir yemek yere temas etmez ve bu cep haznede birikir. Bebeğinizin yemeğini yedirdikten sonra silikon beslenme önlüğünü silerek temizleyebilirsiniz. Hatta dilerseniz önlüğü bulaşık yıkar gibi su altında yıkayabilirsiniz. Yıkanan önlükleri bir yere asarak kurutabilir ya da havlu peçete veya bir bez ile kurutabilirsiniz. Pratik ve kolay bir kullanım sağlayan silikon önlük modelleri bebeğinizin cildine asla zarar vermez. Yumuşak ve esnek dokusu ile hassas ciltlerde kullanıma uygun ürünlerdir.

Silikon bebek önlüğü modelleri de tüm bebek beslenme önlüğü modelleri gibi farklı renk seçenekleri ile üretilir. Genellikle tek renkli modeller tercih ediliyor olsa da baskılı ve desenli silikon beslenme önlüğü çeşitleri de ürün grupları içerisinde yer alır. Farklı baskılı modellerde özellikle hayvan figürleri dikkat çeker. Silikon beslenme önlükleri birbirinden güzel renkleri ve eğlenceli figürleri ile bebeklerinizin de ilgisini çeker.

Silikon bebek önlüğü modellerinin boyundan bağlamalı tasarımlarının yanında hem boyun hem de belden bağlamalı tasarımları da bulunur. Yelek gibi bebeğin tüm gövdesini saran belden de bağlama özelliği bulunan ürünler, kayma yapmaması ve yemek dökülme riskini en aza indiren ürünler olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Tıpkı boyun bölgesinde olduğu gibi bel bölgesinde de ayarlama özelliği bulunur. Bu sayede silikon beslenme önlüğünü bir kere satın aldığınızda, bebeğinizin gelişimi süresinde farklı beden seçeneklerinde kullanabilirsiniz.

Beslenme Önlüğü ve Ağız Bezi Fiyatları

Beslenme önlüğü ve ağız bezi fiyatları ürün grupları, kumaş yapısı, modelleri ve tasarımlarına göre farklılık gösterir. Ayrıca yaş, beden ve fonksiyonlarına göre de fiyat aralıkları değişebilir. en uygun fiyatlı ürün grubu ağız bezi modelleridir. Ağız bezleri tekli alımlarda oldukça uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulur. Ayrıca bu ürünlerin set halindeki alımlarında farklı fiyatlar uygulanır. Ağız bezleri gibi uygun fiyatlı ürün gruplarından biri de tek kullanımlık beslenme önlüğü modelleridir. Genellikle 10’lu paketler halinde satışa sunulan bu önlükler tek kullanımlık olmaları bakımından özellikle uygun fiyatlı sunulan ürünlerdir. Yine uygun fiyatlı ürünler arasında fular şeklindeki kumaş bebek beslenme önlükleri bulunur. Bu modeller %100 pamuklu penye, havlu gibi kumaşlardan dikildikleri için uygun fiyatlı ürün grupları içerisinde yer alır.

Görece orta segmentli ürünler ise muşamba kumaştan üretilen bebek beslenme önlükleridir. Bu modellerde fiyat aralığı sade önlük, yarım kollu önlük ve uzun kollu önlük modellerinde değişiklik gösterir. Kol ve fonksiyon arttıkça önlük fiyatları da bunlara paralel olarak artış gösterebilir. Bu gruptaki ürünler arasında en fazla fiyat, beslenme ve faaliyet özellikleri bir arada bulunan aktivite önlüklerindedir. Yine müslin bez önlükler ve müslin ağız bezi setleri orta segment fiyat kategorisi içerisinde yer alan ürünlerdir.

Silikon beslenme önlüğü modelleri ise ürünler arasında fiyatı en yüksek olan grubu oluşturur. Kullanılan materyale paralel olarak silikon önlük modellerinde fiyatlarda artış görülebilir. Ancak silikon beslenme önlüğü modelleri uzun süreli kullanım olanağı sunduğu için fiyat performans dengesi bakımından oldukça avantajlı ürünlerdir. Ayarlanabilir yapısı ve yıkanabilir olması nedeni ile bir kere alındığından uzun yıllar kullanılabilir önlük modelleri arasındadır.

Kısacası beslenme önlüğü ve ağız bezi modelleri incelendiğinde, her bütçe ve kullanıma uygun fiyat ve model seçeneğinde ürün bulmak mümkündür.

Ağız bezi satın alınırken nelere dikkat edilmeli?

Ağız bezleri genellikle bebeklerin yenidoğan dönemlerinde sık kullanılan ürünler olduğundan kumaş yapısı oldukça önemlidir. Yenidoğan bebeklerin cilt hassasiyeti düşünülerek %100 pamuklu kumaştan üretilen ürünler tercih edilmelidir. Aksi takdirde bebeğin cildi hassasiyet göstereceğinden çeşitli cilt problemleri yaşanabilir.

Bebek beslenme önlüğü modellerinden hangisi tercih edilmeli?

Bebek beslenme önlüğü modelleri, özelliklerine göre ayrım gösterebilir. Modellerin hangisini tercih edeceğinize karar verirken kullanım alanı, bebeğin yaşı, bedeni gibi bazı özellikler dikkate alınmalıdır. Yalnızca beslenme amaçlı kullanılacak ürünlerde boyundan bağlı önlük seçimi yeterli olurken; faaliyetlerde de kullanılacak önlüklerde kollu modeller tercih edilmelidir.

Silikon beslenme önlüklerinin avantajları nelerdir?

Silikon beslenme önlükleri uzun ömürlü kullanım sağlaması bakımından sık tercih edilen yeni nesil önlük modelleridir. Bu modellerde yıkanabilir olma özelliği de kullanıcıların kolay kullanım sağlamasına yardımcı olur. Bu gibi özellikleri sayesinde silikon beslenme önlükleri kullanım sırasında avantaj sağlayan ürünler arasında yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Beslenme Önlüğü ve Ağız Bezi Fiyatları

5987 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın