ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Bigsoft
Bigsoft Öğreniyorum " Dünyamızın Oluşumu Ve Yeni Keşifler "

Bigsoft Öğreniyorum " Dünyamızın Oluşumu Ve Yeni Keşifler "

Bigsoft
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • Karşılaştır
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/2147483646/41/60000204

Bigsoft Öğreniyorum " Dünyamızın Oluşumu Ve Yeni Keşifler "

 • DÜNYAMIZ VE KEŞİFLER
 • 6 CD-ROM’dan oluşan “Dünyamızı Öğreniyorum” serisi, ortaokul ve lise öğrencileri için Ansiklopedya tarafından hazırlandı. Bu seri, yalnızca öğrencilerin sosyal bilgiler ve fen bilgisi derslerine destek olması için değil, bütün öğrencilerimizin dünyamızı daha yakından tanımaları için de hazırlanmıştır. Bu nedenle serinin bütün CD-ROM’ları tamamen görseldir. Dijital fotoğraflar, uydu görüntüleri ve video filmleriyle üzerinde yaşadığımız dünyamızı daha iyi tanıyacaksınız.
 • Bu serinin ilk başlığı “DÜNYAMIZ VE KEŞİFLER” CD-ROM’u 8 ayrı bölümden oluşuyor:
 • DÜNYAMIZ VE KOPERNİK: İlkçağlardan beri insanlar dünyamızın nasıl bir yer olduğunu anlamaya ve bilimsel olarak açıklamaya çalışmışlardır. Ancak, dünyamızın gerçek halinin bilimsel olarak ortaya çıkarılması henüz çok yenidir. Bu bölümde, dünyamızı tanımlamaya çalışan bilim adamlarını ve onlara karşı çıkanların ilginç öyküsünü bulacaksınız.
 • HARİTACILIK VE MERCATOR: Bu bölümde, dünyamızın keşfi için çok önemli bir kılavuz olan haritaların tarihsel öyküsünü bulacaksınız. Çok yakın zamana kadar yeryüzünün düz ve Akdeniz ile çevresinden oluştuğu sanılıyordu. Dünyanın yuvarlak olduğunun anlaşılmasından sonra kıtaların iki boyutlu bir kâğıt üzerine kusursuz bir şekilde (bir harita olarak) aktarılması gerekiyordu. Bunu başarmak hiç de kolay olmadı.
 • DÜNYAMIZ NASIL OLUŞTU: Bir gezegen olarak dünyamızın nasıl oluştuğu binlerce yıldır tartışılmaktadır. Bu bölümde, dünyamızın oluşumu ile ilgili bilim adamlarının keşiflerini ve oluşum senaryolarının görsel tanımlamalarını bulacaksınız.
 • KITALARIN EVRİMİ: Dünyamızın yaşı milyarlarca yılı buluyor. Bu milyarlarca yıl boyunca kıtaların ve denizlerin biçimi bugünküne benzemiyordu elbette. Peki, bu değişim nasıl olmuştu? Bu bölümde dünyamızın (ve tabii ülkemizin) nasıl oluştuğu ve değiştiğini görsel olarak tanık olacaksınız.
 • GECE VE KENT IŞIKLARI: Bulutsuz bir gecede uydudan bakıldığında dünyamız nasıl görünürdü acaba? İşte bu bölümde, bu ilginç sorunun yanıtı olan fotoğrafları bulacaksınız. Bu fotoğraflar elbette bir günde çekilmedi; çünkü bütün dünyanın bulutsuz olduğu bir günü yakalamak olanaksızdır. Ama binlerce yerel fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşmuş bu dev dünya haritasına çok şaşıracaksınız.
 • AYA YOLCULUK: Bu bölümde, insanlığın en büyük adımı olan insanlı ay yolculuğunun dramatik öyküsünü izleyeceksiniz. Apollo Projesi olarak anılan bu projede onlarca astronot görev almış; kimileri ise yaşamını yitirmiştir. Ama proje mutlu sonla bitmiş ve astronotlar ayda yürümeyi başarmıştır. İnsanlık tarihinin bu önemli projesini tamamen görsel olarak tanık olmaya ne dersiniz?
 • KRİSTOF KOLOMB VE AMERİKA’NIN KEŞFİ: Bu bölümde, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un ilginç yaşam öyküsünü bulacaksınız. 15. yüzyılın sonunda Hindistan’a alternatif bir deniz yolu bulmak için batıya açılan İtalyan denizci, Amerika kıtasına ulaşmış ama yeni bir kıta keşfettiğini anlayamadan ölmüştü…
 • ATLASLAR: Son bölümde, ilkçağlardan günümüze kadar yapılan haritaları ve bunları bir araya getiren ünlü atlasları tanıyacaksınız. İnsanoğlunun yalnızca birkaç yüz yıl içinde dünyamızı tanımlamada ne kadar büyük bir aşama kaydettiğine tanık olacaksınız.
 • Sonuç olarak, “Dünyamızı Öğreniyorum” serisinin “DÜNYAMIZ VE KEŞİFLER” CD-ROM’u bir öğrencinin ortaokul ve lise döneminde gereksinim duyacağı dünyamız ve keşifler ile ilgili bilgi ve belgelerin bulunabileceği benzersiz bir kaynaktır.
 • Bu CD-ROM ile öğrencilerimiz derslerinde daha başarılı olmakla kalmayacak; dünyamızı daha yakından tanıyarak daha çok sevecekler.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu BY90012
Bigsoft Öğreniyorum " Dünyamızın Oluşumu Ve Yeni Keşifler "
Çok İyi
(0)
Çok İyi (0)
%0
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
Henüz değerlendirme yok
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön