En Ucuz ve Kaliteli Bisiklet Fren Balatası

Bisiklet Fren Balatası 

Bisikletin fren sisteminde yer alan en önemli parçalardan biri olan balata, bisiklet fren sistemine yerleştirilen sürtünmeye dayanıklı parçadır. Bisiklette frenlemeyi sağlayan balata, mekanik fren ve hidrolik fren türüne bağlı olarak değişir. Hidrolik frenlerde diske doğru itilerek fren yapmayı sağlayan balata, mekanik frenlerde kablolara yapılan basınçla fren yapmayı sağlar. Bisiklette frenlemeyi sağladığı için oldukça önemli olan balata, belirli bir süre kullanıldıktan sonra değiştirilmedir.

Bisiklet modeline ve fren türüne uygun olarak değiştirilmesi gereken bisiklet fren balatası, özelliklerine göre değişiklik gösterir. Üretildiği malzemeye göre de farklılık gösteren balata çeşitleri arasında organik diskli ve metal diskli ürünler bulunur. Modelleri ile değişen ürünler, bisikletin fren sistemine göre belirlenir. Yumuşak V fren pabuçlarına göre üretilen organik disk fren balataları, üretildiği fren serileri için ideal bir kullanım sunar. Özel fren sistemleri ile uyumlu olduğu için fren serisine uygun seçilmesi gereken ürünler, fren diskine karşı daha yumuşak bir kullanıma sahiptir. Yumuşak bir yapıya sahip olduğu için daha fazla fren gücü sunan organik balataların, güçlü bir frenleme yapmaya imkan verir. Aynı zamanda yumuşak dokusu ile frenleme sırasında daha az ses çıkaran organik ürünlerin fren uyumluluklarını inceleyerek uygun modeli seçebilirsiniz. Yağmurlu havalarda da olumlu bir kullanım sunan organik balatalar her hava koşulda tutarlı bir frenleme sağlar. Yüksek kontrol gücüne sahip ürünlerin astar formu, güç, gürültü gibi niteliklerini karşılaştırarak doğru ürünü satın alabilirsiniz. Kutu içinde fren pedi tespit yayı ve ön ile arka balata olarak set halinde satılan ürünleri farklı renk ve model seçenekleri ile bulabilirsiniz.

Bisiklet fren balatası arasında yer alan diğer bir model ise metal balata çeşitleridir. Sert V fren pabuçlarına uygun olarak üretilen modeller, organik balatalardan farklı olarak sert metal plakalardan üretilir. Sert bir yüzeye sahip olduğu için daha uzun süre dayanan metal balatalar, iyi bir frenleme gücü sunar. Özellikle sağlam yapısı ile çamurlu yollar için ideal bir tercih olan metal ürünler, fren aşınmalarına ve hasarlarına karşı daha dayanıklı bir kullanıma sahiptir. Aşınmaya dayanıklı oldukları için uzun dönem kullanımda tercih edilen metal fren balataları, organik balatalar gibi özel bisiklet serilerinin fren modellerine göre üretilir. Sert metal formda olduğu için frenleme sırasında ses çıkaran ürünler arasında yarı metalik malzemeden yapılan modeller de bulunur. Yüksek performans sunan ve yarı metalik çelik yüzeyi ile hem dayanıklı hem de daha az gürültü yapan ürünleri inceleyebilirsiniz. Sessiz çalışma özelliğinin yanında başarılı bir performansta sunan yarı metalik balataların ağırlığını da öğrenebilirsiniz. Metal ve organik balatalar gibi özel fren serileri için üretilen yarı metalik ürünlerin uyumlu oldukları fren çeşitlerini inceleyerek uygun balatayı seçebilirsiniz.

Balata çeşitlerinin yanında balata temizleyici ürünleri de bulabilirsiniz. Balata üzerindeki tozları ve çamuru temizlemek için geliştirilen ürünler, spreyli bir yapıda olduğu için kolay uygulanır ve kurumuş çamurda ideal bir kullanım sunarak balatayı temizleme imkânı verir. Sadece bisikletler için değil motorlu taşıtlarda da kullanabileceğiniz temizleyicilerin ebatlarını ve kullanım özelliklerini öğrenerek satın alabilirsiniz. Fren balatası fiyatları ise ürünün niteliğine ve üretildiği fren modeline bağlı olarak değişir. Yarı metal ve organik balatalar birbirine yakın fiyat aralığında satılır. Özellikle kalitesi ve tutarlı kullanım nitelikleri ile öne çıkan modellerden bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda uygun fiyatlı ürünler arasında hem mekanik hem de hidrolik fren sistemleri ile uyumlu birçok modeli bulabilirsiniz.

Bisiklet Fren Balatası

182 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Baradine
  3. Shimano
  4. Brakco
  5. Hayes
  6. Jagwire
  7. Delphi
  8. XLC
  9. Avid
  10. OEM
  11. Valeo
  12. Gm
  13. BS
  14. MGA
  15. Magura
  16. Ritchey
  17. S-SHINE
  18. TEXTAR
  19. Topeak
  20. WINCENT
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/60003468/60007049/60007063
BAŞA DÖN