Bresser Hunter 7X50 Dürbün Yorumları (5 Yorum) Ürün detayına git
Ürün detayına git
Bresser Hunter 7X50 Dürbün
Çok İyi
(2)
Çok İyi (2)
%40
İyi
(2)
İyi (2)
%40
Ne İyi / Ne Kötü
(1)
Ne İyi / Ne Kötü (1)
%20
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,2
ŞY
ürünü eksizsiz teslim aldım.güvenilir satıcı süper bir netlik gündüz kullanım için bence ideal ben gece gökyüzü gözlemi için almıştım en kısa zamanda neticeyi yazarım
AKHİSAR - Manisa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ID
güzelnetliği çok hoş. gayet güzel. nedense tek göz ile bakıldığında daha iyi faydalanıyorsunuz. dağın en zirvesinde aşağıdaki insanları ayırt edemediğiniz zaman bu dürbünü elinize aldığınızda rahatlıkla ne yaptıklarını ve hatta ellerinde ne olduğunu görebiliyorsunuz.bir de arkadaşın anlattığı gibi öyle yıldız falan da gözlemleyemezsiniz. o kadarı abartı olur. ayrıca çantası da çok hoş.
(33)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SK
mercekler kaliteee...dürbünler hakkında çok bilgim yoktu ve yıldızları tanımak gökyüzü gözlemciliğine başlamak istiyordum.teleskop düşündüm ama öncelikle dürbünle başlamak doğru olanmış. ucuz olmasıda işime geldi tabii.Meade yi araştırdım ve kaliteli birkaç markadan birisi olduğunu öğrendim ve gerçekten mercek berraklığı çok hoşuma gitti... herhalde en önemli şeylerden biride bu olsa gerek...tavsiye ederim...
(37)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
IK
pek profesyonellere hitap etmiyoralalı 1 ay kadar oldu.evimden pamukkale yaklaşık kuş uçuşu 20 km civarından.tam karşılan gören bir yerdeyim.hava açık nem olmadığı zamanlarda izlenebiliyor.ancak çok net bi görüntü alınmıyor.ama yakın mesafelerde 1.3 km arası gayet iyi.
(40)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
RK
gökyüzü gözlemciliğiMeade teleskoplarıyla ünlü bir markadır. mercek kalitesi -ki en önemli şeydir- rakiplerine fark atar. zoom olan ürünlerden kaçın. neden üretildiklerini hala çözebilmiş değilim. ben hobi olarak yıldız gözlemciliği yapmaktayım. bisikletimle kamp kurmaya dağlara çıkarım ve geceleri gözlem yaparım. teleskopumu yanıma alamadığım için kaliteli dürbünler kullanıyorum. her dürbünün üzerinde iki rakam bulunur.. 7x35 , 9x50, 20x80... gibi.. bu rakamlardan ilki kaç kat büyüttüğü, ikincisi de bahsettiğimiz açıklığıdır.. ideal açıklık "50"dir.. 50den fazla olanlar daha iyi olmasına rağmen araştırırsanız göreceğiniz gibi bunlar dana kadardır.bunla sabit bir görüntü elde edemezsiniz elleriniz titreyeceğinden.. 50 mmlik bir dürbün alın.. büyütmesi size kalmış 7-10 kat arası büyütme iyidir, kafanıza göre seçin.. 12 filan yapmayın.büyütmeyi artırırsanız görebileceğiniz alan daralır, aradığınız şeyi bulamazsınız.
(32)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Başa dön