100 Gram Gümüş

100 Gram Gümüş

Değerli madenler arasında önemli bir yere sahip olan gümüş, asırlar öncesinde insanlık tarafından sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde değerini hala koruyan değerli materyal, süs eşyalarının yapımında da çok sık tercih edilmiştir. Alım satım konusunda her daim alıcısına kâr getirisi sağlayan 100 gram gümüş, günümüzde birçok farklı alanda tercih edilmektedir. 100 gram gümüş denince akla ilk önce yatırım gelse de sahip olduğunuz bu değerli maden ile birçok farklı alanda kazanç sağlayabilirsiniz. 

100 gram gümüş kullanılarak üretilen ziynet eşyaları hem işleme hem de işçilik bakımından çok önemlidir. Birçok kişi tarafından çok sık tercih edilen bu materyal, parlak yapısı ile dikkat çeker. Alımlı görünümü ile özelikle kadınları etkileyen 100 gram gümüş takılar erkeklerin de en sık tercih ettikleri aksesuarlar ürünlerinin ana maddesidir. Sevilerek takılan bu takılar değerli maden ticaretine de önemli ölçüde yön vermektedir. Her daim değer kazanan gümüş, takı ticaretinde sahiplerine ciddi oranlarda kazanç sağlamaktadır. Ziynet eşyası olarak tercih edebileceğiniz gibi külçe olarak da gümüş satın alabilir ve ilerleyen dönemlerde kârlı bir şekilde gümüş satışı yapabilirsiniz. 

Saflık Derecesi ile Değerli Maden Sayılan Külçe Gümüşler

Külçe gümüş altınlar 1000’de 999 saflık oranına sahip olmaları nedeni ile çok değerlidir. Saflık oranı ile öne çıkan bu değerli materyaller, çok farklı amaçlar doğrultusunda satın alınmaktadır. Üzeri herhangi bir şekilde çizilmeyen gümüş külçeler darbelere karşı da dayanıklıdır. Bu sayede uzun süre boyunca güvenli koşullarda saklanabilir ve ilk günkü hali ile değerlendirebilirsiniz. 

100 gr gümüş külçe yerine tercihe göre farklı gramajlarda da gümüş külçeye sahip olabilirsiniz. Gümüş külçeler farklı boyut ve ölçü seçenekleri ile satışa sunulur. Saklaması oldukça kolay olan gümüş bazı durumlarda yuvarlak külçe olarak bazı durumlarda ise kare ya da dikdörtgen olarak satışa sunulmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda size uygun gramajlarda gümüş külçeyi satın alarak en doğru yatırımı yapabilirsiniz. 

Bazı durumlarda yuvarlak bir biçime sahip olan sikke gümüşler de bir yatırım aracı olarak görülür. Bu gümüşler genel anlamda işlenmemiş ve bozuk bir görünüme sahip olur. Diğer ürünler ile karşılaştırıldığında daha hafif gramajlara sahiptirler. Kategoride bulunan ürünlere göz gezdirerek ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun ürüne en iyi koşullarda sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü satın alma öncesinde sepetinize ekledikten sonra, ödeme aracını tercih ederek güvenli koşullarda satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

En Değerli Yatırım Aracı Külçe Gümüşler

Gümüş 100 gram ağırlığına sahip olduğunda külçe olarak değerlendirilmektedir. İşlenmeye hazır halde oldukları için külçe adı ile anılmaktadır. Külçe gümüşler yıllar boyunca büyük devletlerde para niyeti ile kullanılmak üzere satın alınmıştır. Daha sonra alınan bu külçeler makinelerde basılarak para halini almıştır. Tarih döneminde demir para olarak kullanılan gümüş külçeler günümüzde orta ve alt gelir sınıfına dahil olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Yatırım aracı olarak tercih edebileceğiniz külçe altınlar ile siz de yatırımlarınızı şekillendirebilir ve ticari hayatınıza yön verebilirsiniz. 

Gram gümüşler de diğer değerli madenler gibi ons birimi üzerinden tartılmaktadır. Dünya genelinde uluslararası ölçü standartları göz önüne alındığında bir ons yaklaşık olarak 28 grama tekabül eder. Gram gümüş altın yerine kilo gümüş altın gibi terimler ile de bu değerli madenlerin satın alınması mümkün olur.

Külçe Gümüş Çeşitleri

Külçe gümüşler ağırlıklarına göre çeşitlilik kazanmaktadır. Son dönemlerde özellikle yatırımlarını bankalarda saklayan yatırımcılar bu doğrultuda daha yüksek gramajlı külçe gümüşleri tercih eder. Satın alınan külçe gümüşler banklarda vadeli hesaplarda ya da kasalarda saklanabilmektedir. Külçe gümüşleri 50 gram, 100 gram gibi farklı ağırlıklar arasından tercih edebilirsiniz. 

Külçe gümüşlerin üzerinde basım erini ve tarihini bildiren birtakım baskılar yer almaktadır. Bu baskıların bir tür bildirim olarak ön yüzeylerde bulunması zorunludur. Bu baskıların külçe gümüşlerin değerine ya da ağırlığına herhangi bir olumsuz etkileri bulunmaz. Gümüş külçeleri satın aldıktan sonra herhangi bir değişikliğe gerek kalmadan kullanabilir ya da bir yatırım aracı olarak saklayabilirsiniz. 

Külçe Gümüş Satın Almanın Avantajları

Külçe gümüş tercih ederek birçok farklı avantaja sahip olabilirsiniz. 

  • Birikim amaçlı olarak külçe gümüş tercih ettiğinizde, satış sırasında ciddi kâr elde edebilirsiniz. 
  • Külçe gümüşler gram olarak satışa sunulur ve farklı ağırlık seçeneklerine sahip olabilmektedir. Bu sayede bütçeniz ne olursa olsun kendinize uygun bir gümüş külçe bulabilirsiniz. 
  • Külçe gümüş yatırımları en güvenilir yatırım şekilleri arasında yer almaktadır. Riske girmeden en iyi koşullarda dilediğiniz miktarda yatırıma sahip olabilirsiniz.
  • Saflık derecesi belirtilmiş halde satışa sunulan gümüş külçeleri dilediğiniz zaman satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Gümüş külçeleri bankalar ve döviz büroları gibi birçok farklı noktada kısa süre içerisinde satabilirsiniz. 

Külçe Gümüş Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

100 gram gümüş külçe satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular şu şekildedir;

  • Gram gümüşlerin amacına uygun koşullarda tercih edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özellikle yatırım için tercih edileceği durumlarda satın alınacak gümüş külçenin saflığının 999/1000 olmasına dikkat edilmelidir.
  • Yatırım amaçlı satın alınacak gümüş külçelerin sertifikalı olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır.
  • Gümüş külçeler internet üzerinden satın alınacağında mutlaka hizmet veren stenin güvenli olup olmadığı araştırılmalıdır.
  • Yüksek fiyatlı gümüş külçe satın alma işlemi yapılacağı durumlarda, mutlaka sitenin sigortalı taşımacılık hizmeti sunup sunmadığı kontrol edilmelidir.
  • Gümüş külçe satın alma işlemlerinde anlık borsa fiyat değişimlerinden dolayı meydana gelecek zararlar ile karşılaşmamak için kullanıcı mesafeli sözleşmeler konusunda titiz davranılmalıdır.

100 Gram Gümüş Fiyatı

Gümüş külçeler Türkiye’de ons değeri üzerinden satışa sunulur. 100 gram gümüş fiyatı günlük olarak altın ve gümüş borsasında düzenlenmektedir. Bu doğrultuda satın alma esnasında anlık olarak gümüş borsasına yansıyan fiyatlar üzerinden hesap yapılmaktadır. 100 gr gümüş fiyatı hakkında daha net bilgiyi satın alma işleminiz sırasında görebilirsiniz. Bu tür satın alma işlemlerinde satılan ürün değerli maden olarak kabul gördüğü için herhangi bir ürün iadesi ya da değişimi mümkün olmamaktadır. Satın aldığınız ürünleri en güvenilir kargo koşulları ile adresinizden teslim alabilirsiniz. 

100 Gram Gümüş Ne Kadar?

100 gram gümüş fiyatı günlük olarak gümüş piyasasında belirlenen rakamlar üzerinden hesaplanmaktadır. Müşteriler gümüş satın alacakları zaman anlık olarak gümüşün borsada belirlenen gram fiyatı ne ise bu değer üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. 

Gümüşe Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

Gümüş her dönemde en fazla değer gören değerli madenler arasında yer almaktadır. Altından sonra ikinci sırada yer alan gümüş özellikle orta ve düşük gelirli ailelerin bir numaralı yatırım tercihidir. Her dönemde değer kazanmaya devam etmesi nedeni ile birçok yatırımcıya özellikle uzun vadede ciddi kâr oranları sunmaktadır.

Gümüş Almak Kârlı mı?

Gümüş, uzun vadede yatırımcılarına 530’dan başlayan oranlarda kâr vaat eder. Acil olmayan yatırımlar için tercih edildiği durumlarda, piyasa değerine bağlı olarak 6 aylık ya da 1 yıllık vade sonlarında %50 ve daha üzeri oranlarda kâr elde edebilmek mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

100 Gram Gümüş

8 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?