İzolasyon ve yapıştırma işlemleri için kullanılan Çekomastik silikon, çok amaçlı kullanıma uygun ve dayanıklı bir yapı malzemesi olma özelliği taşıyor. Cam ve plastik yüzeyli alanların yapıştırılması, aradaki boşlukların doldurulması ve izolasyon sağlanması gibi işlemler Çekomastik silikon ürünleri ile kolaylıkla mümkün oluyor. Uygulaması son derece kolay olan yapı malzemesi, kuruduktan sonra uzun süre dayanıklı ve özelliklerini koruyan bir yapıya sahip bulunuyor. 

Çekomastik Silikon

Farklı kullanım amaçlarına göre değişik boyutlarda ve gramajlarda üretilen Çekomastik silikon çeşitleri, en çok tercih edilen şeffaf renk başta olmak üzere, beyaz, kahverengi ve siyah renklerde de üretiliyor. Kullanıldığı yerdeki malzemelerin rengine göre tercih edebileceğiniz Çekomastik silikon, uygulamadan itibaren yaklaşık 1 saat sonra kurumaya başlıyor. 

Uygulama alanları arasında bulunan inşaatların pencere kenarları, küvet kenarları, evye ve tezgah birleşim yerleri Çekomastik silikon çeşitleri ile kolayca sabitleniyor. Gözenekli ya da gözeneksiz tüm yüzeylerde herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duyulmadan direkt olarak yüzeye sıkılarak pürüzsüz bir yapıştırma sağlanıyor. Uygulama sonrası kuruyan silikon malzeme, uzun yıllar özelliğini kaybetmeden, hava şartlarından etkilenmeden kalıcılığını koruyor.

Ürün kullanıma hazır bir biçimde satışa sunuluyor. Silikon tabancası ile basınç uygulayarak yüzeye kolayca sıkılan Çekomastik silikon, kuruduktan sonra üzerine herhangi bir cismin yapışmasına imkan vermiyor. Üzerine boya uygulaması yapılmayan Çekomastik silikon, elastikiyetini sürekli olarak koruyor. Su alan pencere kenarları ve pervazlar gibi sıvıyla temas eden yüzeyler, kuru hale getirildikten sonra uygulanan Çekomastik silikon sayesinde sızdırmazlık özelliği kazanıyor. 

Çekomastik Silikon Modelleri

Aşınmaya ve dışarıdan gelen etkilere dayanıklı Çekomastik silikon modelleri, sağlığa zararlı maddeler içermiyor. Uygulandığı anda ortaya çıkan hafif asetat kokusu, silikon malzeme kuruduğu andan itibaren kayboluyor. Aseton, eter, benzin ve alkol gibi aşındırıcı kimyasal maddeler ile kısa süreli temasta özelliklerini kaybetmiyor. Bakteri ve mantar istilasına karşı güvenli bir ürün olma özelliği taşıyan Çekomastik silikon modelleri, nemli bez ve deterjanla kolaylıkla temizleniyor. 

İnşaat ve binaların izolasyon, dolgu ve yapıştırma işlemlerinde kullanılan Çekomastik silikon ile akvaryum ve vitrin gibi cam yüzeylerin izolasyon ve yapıştırılmasında da başarılı sonuçlar elde ediliyor. Cam yüzeylerin yapıştırılmasında başarılı sonuçlar veren Çekomastik silikon modelleri, ayna gibi kırılgan malzemelerin seramik yüzeylere yapıştırılmasında da olumlu sonuçlar veriyor. Çekomastik silikonun kullanım alanları arasında inşaat ve yapılar dışında, uçak ve deniz araçlarında kullanımı ayrıca oto sanayi uygulamaları da bulunuyor. Ürünün çok yönlü kullanım özellikleri arasında, motorlu araçların arka stop lambaları ve ön far camlarının yapıştırılması da bulunuyor. 

Ürünün kategori başlığı altında bulunan Çekomastik köpük, havadaki nem yoluyla genleşerek uygulandığı yüzeyde dolgu oluşturan bir yapı malzemesi olma özelliği taşıyor. Aeresol poliüretan köpük, ambalajla birlikte verilen pipet yardımı ile yüzeyde uygulama yapılabiliyor. Ürün, boşluklar ve büyük çatlaklar gibi derin dolguya ihtiyaç duyulan yüzeylerin doldurulması ve pürüzsüzleştirilmesi gibi işlemler için kullanılıyor. Genel amaçlı bir kullanıma sahip olan malzeme, elektrik tesisatları ve sıcak ya da soğuk su borularının izolasyonu için de güvenle kullanılıyor. Çekomastik silikon malzemenin aksine, ürün kuruduktan sonra üzerine boya uygulaması ve sıva yapılabiliyor. 

Birçok farklı kullanım alanı bulunan genel izolasyon ve yapıştırma malzemesi Çekomastik silikon fiyatları, ürünün gramajına ve yapısına göre farklılık gösteriyor. Silikon, mastik ve köpük gibi farklı malzemeler, sahip oldukları gramaja göre farklı fiyatlara sahip bulunuyor. Herkes tarafından basit ve kolayca uygulanabilen Çekomastik silikon, uzun yıllar boyunca ilk günkü özelliklerini muhafaza ederek, değiştirilmeye ihtiyaç duyulmadan hesaplı ve avantajlı kullanım imkanı sağlıyor.

Çekomastik Silikon Fiyatları ve Modelleri

5 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Çekomastik
  2. Akfix
  3. Sista
  4. Loctite
  5. Soudal
  6. Ceresit
  7. Dayson
  8. 404
  9. Derby
  10. Ennalbur
  11. Best
  12. Bison
  13. Selsil
  14. Tollfix
  15. Den Braven
  16. Kutsan
  17. Sun-fix
  18. Wakkum
  19. Bybest
  20. Henkel
  21. Rayher
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Çekomastik
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003360
BAŞA DÖN