Cetvel ve Sınıf Takımı

Birçok farklı amaca hizmet eden cetveller, kağıt üzerinde doğru bir çizgi elde etmek için kullanılır. Öğrenciler ve mezun olduktan sonra birçok iş kolu tarafından kullanılan bu araçlar, hayatı kolaylaştıracak projeler yapmak için önem taşır. Matematik ve geometri dersinin vazgeçilmez eşyalarından olan cetveller, iki veya daha fazla noktayı birleştirmeyi mümkün kılar. Tasarımı ve malzemesiyle birbirinden ayrılan ürünlerin farklı avantajları bulunur. Tek bir cetvelin yanı sıra gönye, açıölçer ve T cetveli gibi modellerin bir arada bulunduğu cetvel seti tercih edilebilir. Böylelikle çizim ihtiyaçlarınızı tek bir set üzerinden tamamlayarak aklınızdaki projeyi hayata geçirmek için ilk adımları atabilirsiniz.

Mühendislik, baskı, marangozluk ve inşaat sektöründe sıkça karşınıza çıkan bu ürünler, hatasız projeler için en iyi ölçümü yapmanızı sağlar. Ayrıca terzi cetvel seti, tekstil alanında moda sektörüne yön veren terzilerin de ihtiyaçlarını karşılar. Sayısız sektörde ön plana çıkan bu araçlar, teknik ve profesyonel amaçlı olan çalışmalarda büyük konfor sunar. Herkesin bildiği ve genellikle öğrencilerin çantasında bulunan düz cetvel; 15, 20, 30 ve 50 cm uzunluğunda üretilir. Matematikte uzunluk ölçmek için seçilen düz cetveller, öğrencilerin problem çözme becerisine katkı sağlar. Cetvel seti fiyatları da sahip olduğu özellikler ve uzunluğuna göre farklılık gösterir. Siz de ihtiyacınız olan cetvel modelini ve özelliklerini inceleyerek istediğiniz alanda başarılı ölçümler yapabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Cetvel Seti Kullanılır?

İlkokul ve lisede sıkça kullanılan cetveller, üniversite hayatında da büyük bir yer kaplar. Özellikle mühendislik öğrencilerinin projelerini kağıda dökerken hassas ve hatasız ölçümler yapabilmesine yardımcı olur. Yapılan bu ölçümler büyük maliyetlerle oluşturulan projelerin başarılı olmasını mümkün kılar. Mühendislik cetvel seti; inşaat, makine, elektrik ve kimya mühendislerinin ihtiyacı olan tüm araçları bir arada sunar. Açıları ve ölçüleri başarıyla hesaplayarak kusursuz sonuçlar ortaya çıkaran bu ürünler, küçük veya büyük fark etmeksizin her nesnede kullanılabilir. Mesleğiniz gereği uzun yıllar cetvel kullanmanız gerekiyorsa işlevsel özelliklerinin yanı sıra dayanıklı modelleri tercih etmeniz gerekir.

Metal, esnek, plastik, silikon, tahta cetvel seti, üretilen materyalleri sayesinde her alanda kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle esnek ve silikon modeller kırılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Metal cetveller ise bükülmelere karşı direnç gösterebildiği gibi üzerindeki sayı baskılarının kaliteli olmasıyla dikkat çeker. Böylelikle uzun yıllar kullanımda bile üzerindeki sayıların silinmesinin önüne geçer. Ayrıca matematik cetvel seti, daha ayrıntılı ölçümler yapmanıza imkan verdiği için sonuca ulaşmanıza katkı sağlar. Kullanışlı ve hafif yapısıyla ön plana çıkan birçok ürün, taşınabilir olması sayesinde her an yanınızda olur. Çeşitli mesleklerde ölçü ve mesafe bulmak için kullanılan cetvel, gönye, pergel seti de cetveller ile birlikte tercih edilir. Siz de çeşitli tasarım projelerinde cetveller aracılığıyla doğru işlemler yaparak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Terziler İçin Üretilen Dikiş Cetvel Seti

Giyim ürünlerinin popüler olması için tasarlanan kıyafetlerin ilgi çekmesi gerekir. Aynı zamanda modaya uygun olan kıyafetler bir terzinin imzasıdır. Her terzi iyi bir kıyafet yapabilmek için birçok ekipman kullanır. Terziler için üretilen dikiş cetvel seti ise zevklere uygun bir kıyafet tasarımı için gerekli olan birçok araç sunar. Kumaşı doğru açılardan kesme, bedenlere uygun olarak tasarlama ve dikime hazır hale getirme işlemi bu araçlarla yapılır. Riga cetveli olarak adlandırılan bu cetveller, çizilen dikiş kalıplarının kumaşa aktarılmasına yardımcı olur. Kıyafet tasarımının ortaya çıkmasını sağlayan bu cetveller, istenilen şekilde çizgiler çekmenize imkan tanır. Giysilerin kol, paça, boyun gibi farklı açılara sahip bölümlerinin oluşturulmasını kolaylaştırarak terzilerin başarılı çalışmalar yapmasına izin verir.

Genellikle 7 ayrı cetvelden oluşan set, ihtiyaç halinde parça parça da alınabilir. Kıyafetler üzerinde çalışırken kaymayı önlemesi ve kolay bir kullanım sunması için ahşaptan üretilir. Fakat farklı kumaş yapısındaki giysiler için de plastik modeller tercih edilebilir. Dikiş payı verme, yaka ve bel kavisi oluşturma gibi tasarımlar için ön plana çıkar. Bu profesyonel cetvel seti; eğri riga, çok eğri riga, düz riga, gönye, ön etek rigası, kavadora ve gönye mektep araçlarından oluşur. Her bir cetvelle kumaş üzerinde tasarımın gerektirdiği noktaları belirleyerek çizim uygulamalarınızı daha net bir şekilde yapabilirsiniz. Düz çizgilerin yanı sıra dairesel ve eğik çizgiler oluşturmanızı sağlayan dikiş cetvel seti, kullanım alanınıza göre çeşitlendirilebilir.

İhtiyaçlara Uygun Cetvel Takımı

Projeler ve eğitimin yanı sıra cetveller birçok hobiyi gerçekleştirme amacıyla kullanılır. Tercih edebileceğiniz geometrik cetvel seti sayesinde el becerinizi geliştirebileceğiniz çizimler yapabilirsiniz. Özellikle çocukların okul öncesi eğitimine destek olan bu ürünler onların şekilleri tanımasına yardımcı olur. Genellikle plastikten imal edilen bu cetveller, pürüzsüz ve ince yapısıyla daha net şekiller oluşturulmasını sağlar. Üçgen, kare, dörtgen, beşgen, altıgen, yıldız, daire ve yamuk gibi şekilleri bir arada barındıran şekilli cetvel seti, çocuklar için kaliteli bir aktivite yaratır. Öğrenciler, bu cetvelleri geometri dersi sırasında da kullanarak örnek problemleri deftere net bir şekilde aktarabilir.

Bu şekillerin yanı sıra kelebek, sayılar, meyveler, hayvanlar ve nesnelerin çizilmesini sağlayan cetveller de bulunur. Böylelikle çocuklarınız eğlenirken öğrenme fırsatını da yakalamış olur. Estetik tasarımıyla ilgi çeken modeller sevdiğiniz renklerle karşınıza çıkar. İhtiyaçlara uygun renkli bir cetvelle öğrenme sürecini eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu cetvelleri sadece öğrenciler değil, öğretmenler de sıkça kullanılır. Ders anlatmayı daha zevkli bir hale getirmeyi tercih eden öğretmenler, farklı özelliklere sahip bir cetvel takımı seçebilir. Dayanıklılığıyla ilgi çeken silikon cetveller ise esneme ve bükülme özelliğiyle her alanda çalışma gösterenleri memnun eder. Mühendis, öğrenci, öğretmen ve terzi gibi hangi mesleği yaparsanız yapın özel olarak tasarlanmış cetvelleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Mesleki eğitiminiz boyunca yanınızdan ayıramayacağınız cetvel takımları, en başarılı işlere imza atmanıza destek sağlayacaktır.

Cetvel Takımı Fiyatları

Üretim malzemelerine, boyutuna, dayanıklılığına ve markasına göre birçok cetvel üretilir. Cetvel takımı fiyatları da üretim materyaline ve sunduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Hem ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de uygun fiyatlardan yararlanmak için set halindeki ürünler tercih edilebilir. İçerisinde birden fazla cetvel çeşidi barındıran bu setler sizin için avantajlı olacaktır. Cetvellerin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için yaptığınız işe göre bir seçim önem taşır. Mobilya ustaları ve marangozlar için ahşap cetveller, profesyonel ölçümler için metal cetveller veya ilkokul öğrenimi gören öğrenciler ilkokul cetvel seti, ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilir.

Mimarlar ve teknik ressamlar için bir T cetveli, masaya monte edilerek kullanıldığı için daha detaylı çizimler yapma imkanı tanır. Ayrıca denizcilik alanında rota hesaplamaları için kullanılan paralel cetvel seti de oldukça işlevseldir. Bu cetvel, seyir haritalarında yapılan çizimlerin paralel olarak kaydırılmasıyla kullanılır. Enlemler ile boylamları kullanılarak koordinatları belirlemeyi sağlayan, hem ölçü hem de çizim yapılmasına imkan veren bir cetveldir. Siz de kendinize uygun bir cetvel seti için araştırma yapabilir ve mesleğinizin gerektirdiği işleri kaliteli ekipmanlarla tamamlayabilirsiniz. Basit fakat etkili yardımcılar arasında bulunan cetveller sayesinde onlarca projeyi bitirerek her alanda başarılar gösterebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cetvel Setleri

121 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 121 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005096/15255