Çiçekli Bodur Bitkiler

Açık ve kapalı alanları süsleyen çiçekli bodur bitkiler yer kaplamayan ergonomik tasarımları ile her daim tercih edilenlerden. Bodur ağaç çeşitleri, bodur iç mekan bitkileri, küçük süs bitkileri ve bodur dış mekan bitkileri şeklinde uzayan bir liste sizleri bekliyor. Ev ve ofis gibi kapalı alanların yanı sıra, bu ürünleri bahçe, veranda, balkon, teras, pencere önü için de düşünebilirsiniz. Satın alım kriterlerinizi görünüm, kolay bakım, konumlandırma gibi unsurları dikkate alarak vermeniz çoğunlukla yeterli oluyor. Çiçekli bodur bitkiler fiyat bakımından da çeşitlilik gösteriyor. Nadir bulunan, estetik görünüme sahip olan, yer değişikliğine izin veren, farklı mevsimlerde sorunsuz bakılabilen bitkiler arasından dilediğinizi seçin, yaşam alanlarınızı doğal yöntemlerle canlandırmanın keyfini çıkarın.

Göz Kamaştıran Çiçekli Bodur Bitkiler

Yerli ve ithal çiçekler farklı renklerden ve renk tonlarından besleniyor. Yaprakların biçimleri, çiçeklerin renkleri, gövdenin yapısı, toplam yükseklikleri ve genişlikleri değişkenlik gösteren bodur bitkiler salon, antre, oturma odası gibi alanlara oldukça yakışıyor. Bitkileri zeminde, çiçeklik içerisinde, kitaplık raflarında, tavandan sarkıtmalı halat tasarımlarda rahatlıkla muhafaza edebilir, çiçeklerin bulunduğu odaya verdiği huzur hissiyatı ile pozitif hissedebilirsiniz. Çiçek renklerinin seçiminde, bitkinin konumlandırılacağı alandaki hakim renkler belirleyici oluyor. Açık renkli alanlarda renk tonu uyumluluğu aryanlar için limon çamı, yeşil hanım tuzluğu, bengovil gibi bitkiler son derece iyi sonuçlar veriyor.

Bodur Bitkiler Faklı Özelliklerden Besleniyor

Toprak tipi, tohum türü, anavatan gibi hususlar bitkilerin görüntü ve gereksinimlerini belirleyen özellikler. Örneğin anavatanı Hindistan, İran gibi ülkeler olan Arap Yasemini çeşitlerinden humuslu toprak seven çiçekli bitkilere değin, farklı bakım ve görünüme sahip geniş bir çiçek listesi bulunuyor. Küçük ağaç çeşitleri, ince uzun yapraklı türler, çok renkli bodur bitkiler de yine seçenekleriniz arasında. Eviniz yoğun oranda güneş almıyorsa bonsai ağacı çeşitlerini düşünebilir, çiçek konumlandırmak istediğiniz alan gün içerisinde hem gölgede kalıyor hem de güneş alıyorsa Japon şemsiyelerini inceleyebilirsiniz. Evi denize yakın olanlar için saksıda Hebe çeşitleri iyi bir seçenek olurken, bitkilerine daha geniş alan ayırabilecekler açısından pembe çiçekli zakkum, mercan çanı gibi çiçekler öne çıkıyor.  

Doğaya Yakın Olmak İsteyenlerin Tercihi

Yaşam alanlarınızı doğanın renkleri ile ve doğal bitkilerle renklendirmek istemez misiniz? Kırmızdan mora, yeşilden beyaza yüzlerce renk seçeneğine sahipsiniz. Ayrıca, görüntüsü ile olduğu gibi kokusu ile de cezbeden bir bitki arayışınız varsa lavanta çiçeği çeşitlerini düşünebilirsiniz. Toprak ayrımı yapmayan, kuraklığa dayanıklı olan ve ışığı da seven bu tür bitkiler çiçek açtıkları dönemlerde pencere kenarlarını süslüyor. Bahçenize dikmek amacı ile bitki almak istiyorsanız meyveli bodur bitkilere ve dış mekan çiçekli bodur bitkilere göz atabilirsiniz.

Soru 1: Ev için hangi bitkiyi satın almalıyım?

Cevap 1: Ev ve ofis gibi ortamlar için iç mekan bitkilerini tercih etmeniz önemli. Evin konumu, güneş alma süresi, rüzgar şiddeti gibi belirleyenler çerçevesinde evinizde doğal ortamını yakalayabilecek ürünlere yönelebilirsiniz.

Soru 2: İlk defa çiçek yetiştirecekler nelere dikkat etmeli?

Cevap 2: Çiçeğin sevdiği alanı bulup buraya konumlandırarak işe başlayabilirsiniz. Bitkiniz için ideal toprak satın almanız, yeterli büyüklük ve derinlikteki saksılar seçmeniz sulama, budama ve havalandırma süreçlerine uymanız yeterli oluyor.

Soru 3: Çiçekli bodur bitki tercihinde neleri öncelemeliyim?

Cevap: Bitki için ideal olacağını düşündüğünüz alanın özellikleri belirleyici. Yerden yüksekliği fazla olan bir alansa yaprak ve çiçekleri yukarı yönlü uzayanları tercih edebilirsiniz. Etrafı açıklık alanları ise yanlara doğru büyüyen bodur bitkiler ile süsleyebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çiçekli Bodur Bitkiler

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 300 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/60000015