Çıtçıtlı Dosya

Çıtçıtlı Dosya

Okullardan ofislere, öğrencilerden çalışanlara herkes için oldukça önemli kırtasiye malzemelerinden biri de çıtçıtlı dosya modelleridir. Kullanımı oldukça rahat olan ve önemli evrakları titiz bir şekilde taşımaya yarayan ürünler içerisinde yer alıyor. Kullanımı rahat olmasının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken modellerde sarıdan pembeye, kırmızıdan maviye, yeşilden siyaha, şeffaftan desenli modellere varana kadar her birini bulabilirsiniz. Küçük boyutlu modeller, orta boyutlu modeller ve büyük boyutlu modeller kişilere göre ve kullanım amacına göre tercih edilebilir. Gün boyu çantaya ihtiyaç duymayacağınız anlarda da yardımınıza koşar. Çıtçıtlı zarf dosya modelleri küçük çocuklar için, büyük öğrenciler için, öğretmenler ve çalışanlar için oldukça önemlidir. Önemi evrakları taşıyabileceğiniz, ödevlerinizi koruyabileceğiniz ve bazen mini kırtasiye ürünlerinizi dahi içerisinde saklayabileceğiniz ürünlerdir. Çok amaçlı olarak kullanılmasının yanı sıra çantalara sığması ve ekonomik fiyatları ile de en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaya hızla devam ediyor. 

Çıtçıtlı Zarf Dosya Modelleri

Zarf şekline sahip olan ve daha çok çıtçıtlı ödev dosyası olarak adlandırılan bu modeller çocuklar için vazgeçilmez kırtasiye ürünlerinden birisidir. Çıtçıt kısmı hem evrakları daha kolay taşımanıza yardımcı olur hem de içerisinde bulunan ödevleri daha fazla korumanıza yardımcı olur. İster tek başına kullanabileceğiniz ister çanta içerisine alarak taşıyabileceğiniz modellerdir. Hem okul çalışanları ve öğrencileri tarafından hem de ofis çalışanları tarafından büyük bir ilgi gören bu zarf dosya modellerinde her renk ve deseni bulabilirsiniz. Küçük çocuklar için daha çok karakter ve çizgi dizi figürleri bulunan modeller mevcuttur. Yetişkin gruplar için daha çok düz renkli modeller ya da hafif desen ve renk tonlaması içeren modeller mevcuttur. Kullanım rahatlığının yanı sıra çeşitli renk ve desen alternatifleri sayesinde herkes için sevimli bir kullanım da sağlar. 

Şeffaf Çıtçıtlı Dosya Modelleri

En çok tercih edilen modeller arasında çıtçıtlı şeffaf dosya modelleri yer alıyor. Hiçbir renk içermeyen ve tamamen şeffaf görünüme sahip olan modellerdir. Her yaş grubu için uygundur. Ödev ve evrak taşımak için uygundur. Üstelik ders çalışmak isteyen, not okumak isteyen, ofis kağıtlarını kontrol etmek isteyen ancak kağıtları çıkarmadan bunları yapmak isteyenler için şeffaf modeller her zaman ön plandadır. Tamamen şeffaf şekilde tasarlanır ve içinde bulunan evrakları ve kağıtları çıkarmanıza gerek kalmadan okumanıza yardımcı olur. Çıtçıt bölgelerinde ise daha çok beyaz renk kullanımı tercih edilir. Böylece dosya modellerinde bütün bir tasarım göze çarpar. En klasik boylarda tercih edilen modeller ise çıtçıtlı dosya a4 boyutlarıdır. A4 kağıdı boyutlarında yapılan tüm ödev ve evrakların çok rahat bir şekilde sığarak taşınmasına olanak sunar. Aynı zamanda şeffaf çıtçıtlı dosya modelleri uzun süre boyunca kirlenmeden kullanım sağlar. Kenarlarında dikiş tasarımları da çok daha göze çarpar şekilde kullanılır. 

Küçük Çıtçıtlı Dosya Modelleri

A4 boyutundan çok daha küçük boyutlara sahip olan ödev ve evrakları taşımaya yarayan modeller içerisinde ise küçük çıtçıtlı dosya modelleri yer alıyor. Her renk ve desen seçeneğine sahip olan küçük modellerin taşıması da oldukça kolaydır. İster elde taşıyabilir ister çantanıza atabilirsiniz. Şeffaf renklerden pembe renge, sarı renkten kırmızı renge, siyah renkten mavi renge her yaş grubuna ve her zevke hitap eden seçenekleri mevcuttur. Kullanımı oldukça rahat olan bu çıtçıtlı poşet dosya modelleri aynı zamanda içerisinde bulunan evrak, kağıt ve ödevleri de dışarıdan gelecek olan darbelere karşı korur ve yırtılma ihtimalini en aza indirir. Ön kısmında yer alan çıtçıtı sayesinde hiçbir şekilde açılmaz ve gün boyu istediğiniz yere götürebilirsiniz. 

Klasör Çıtçıtlı Dosya Modelleri

Tek başına dosya kullanmak istemeyenlere özel tasarlanan çıtçıtlı klasör dosya modelleri de mevcuttur. Ön kısmında çıtçıt yeri bulunur ancak daha kalın klasör tasarımlarına sahiptir daha kalın evrakları ve daha önemli evrakları ya da projeleri saklamak ve taşımak için tercih edilir. Küçük yaş gruplarının kırtasiye malzemelerini taşıyabileceği modellerdir. Çiçekli desenlerden hayvan figürlerine, geometrik desenlerden çizgi film karakterlerine varana kadar birçok desen ve figürün kullanıldığı modelleri mevcuttur. Hem kullanımı kolay ve rahat olan hem de kalitesiyle uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebileceğiniz modellerdir. Çıtçıtlı dosya körüklü olan modellerde ise ayrılan bölümlere A’dan Z’ye farklı proje ve evrakları yerleştirebilirsiniz. Böylece her harfe yerleşecek olan evrakları daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Düzenli ve sıralı bir şekilde kullanmanıza olanak sunan modellerdir. 

A3, A5, A6 Çıtçıtlı Dosya Modelleri

A4 boyutları genellikle standart olarak tercih edilir. Ancak özel bazı projelerde farklı kağıt boyutlarının kullanılması istenebilir. Özellikle de daha büyük projeler için a5 çıtçıtlı dosya modelleri tercih edilebilir. Böylece kağıt hamuru hangi tür olursa olsun dışarıdan gelen darbelere karşı da koruma altına almış olursunuz. En az a4 boyutu kadar tercih edilen bir numara büyük proje, ödev ve evraklar için de a3 çıtçıtlı dosya modelleri mevcuttur. Tüm renk ve desen seçeneklerine sahip olan a6 çıtçıtlı dosya modelleri ise en büyük projeleri saklamanız, yağmur ve yırtılma gibi ihtimallere karşı taşıma altına alabileceğiniz modellerdir. Çıtçıtlı kısımları ise boyut büyüdükçe doğru orantılı olarak büyür. 

Zarf Şeklinde Çıtçıtlı Dosya Modelleri

Sunum yapmaya giderken ister zarf şeklinde çıtçıtlı dosya modellerini kullanabilir ve zarf havasıyla sunumlarınıza klasik bir hava da katabilirsiniz. Sunum dosyalarını rahatlıkla taşımanıza olanak sağlayan ve yırtılma riskini düşüren çıtçıtlı sunum dosyası modelleri soft renk tonları ve daha klasik desen ve çizimleri içeriyor. İzlediğiniz dizi ve film karakterlerinin çizildiği modellerden düz renkli modellere her zevke ve yaşa uygun alternatifleri görebilirsiniz. Sunumunuzu yaparken evrakları ister içinde tutmaya devam edebilir ister dışarı çıkararak okuyabilirsiniz. 

Çıtçıtlı Poşet Dosya Modelleri 

Ultra ince tasarıma sahip olan çıtçıtlı poşet dosya modellerini ultra ince olan ödev ve evraklar için kullanabilirsiniz. Özellikle de üstten çıtçıtlı dosya modelleri daha uzun dikdörtgen kesime sahiptir. Sunumlarınızı, ödevleriniz, proje ve önemli evraklarınızı dikey bir şekilde taşımanız gerektiğinde dikey olan modeller idealdir. Fiyatları açısından da oldukça uygun olan çıtçıtlı plastik zarf dosya modellerinde kullanılan plastikler de ultra incedir. Böylece gün boyu hiçbir ağırlık yapmadan taşıyabilirsiniz. Klasik olan ölçüleri ise 35x50 çıtçıtlı dosya modelleridir. Bu modeller içerisinde kağıt ve evrakların yanı sıra mini not defteri, kalem ve silgi gibi günlük ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri de taşıyabilirsiniz. Çıtçıtı kapandıktan sonra içerisinde yer alan tüm ürünleri koruma altına alır ve hiçbir yerden düşme tehlikesi yaşatmaz. 

  • Çıtçıtlı Dosya Kullanımı Rahat mıdır?

Çıtçıtlı şekilde tasarlanan dosyaların kullanımı oldukça rahattır. Çanta taşımak istemeyenler için hafif ürünler arasında tercih edilir. 

  • Çıtçıtlı Dosya Nasıl Kullanılır?

İster manuel olarak elde taşınarak ister çanta içerisine yerleştirilerek kullanılır. Okul ve ofis gibi alanlar için en gerekli ürünlerdendir. 

  • Çıtçıtlı Dosya Fiyatları Uygun mudur? 

Fiyatları hem çok uygun olan ürünlerdir hem de renk ve desen seçeneği oldukça fazladır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çıtçıtlı Dosya

535 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 535 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15010/15061