Kişisel bakım ürünlerinin olmazsa olması olan ağız bakım ürünleri gerek sosyal hayatımız için gerek iş hayatımız için çok önem arz eder. Sararmış dişlere ve kötü bir nefese sahip olmak hem sizi hem çevrenizdeki kişileri rahatsız edebilir. Diş fırçalamak ve ağız gargaralarını kullanmak sararma ve kötü kokan nefes gibi problemlerle savaşma konusunda ağız temizliğinin en önemli noktasını oluşturur. Doğru ve düzenli kullanılan bir ağız gargarası ile daha sağlıklı görünen ve daha hijyenik olan dişlere kavuşabilirsiniz.

Ağzımızın içinde her an binlerce zararlı bakteri bulunur. Bu bakterilerin oluşumuna yardımcı olan en önemli etkenler kötü bir ağız bakımın yapılmış olması ya da ağız bakımının ihmal edilmiş olmasıdır. Diş fırçalama maalesef bu bakterileri ağzımızdan uzaklaştırmakta her zaman yeterli olmamaktadır. Bu sebepten dolayı ağız gargarası kullanılması sağlıklı bir ağız için önemlidir. Bir çoğumuz sadece ağızda hoş koku bırakmak ya da diş fırçalayacak kadar zaman bulamadığımızda ağız gargaralarını kullanmakta olsak da bu durum tamamen yanlıştır. Ağız gargaralarının diş fırçalama sonrasında kullanılması tüm diş hekimlerinin önerisidir.

Diş eti çekilmesinin en önemli nedeni ağız plaklarıdır ve bu rahatsızlık her yaştan insanın başına gelebilir. Çürük olmayan dişlerde dahi diş eti çekilmesi olabilir ve zaman içinde ilerleyerek diş kaybına neden olmaktadır. Çoğu zaman fark edilmesi çok güçtür. Diş eti çekilmesini ve birçok diş eti hastalığını en az seviyeye indirmek için ağız gargarlarından faydalanabilirsiniz. Ağız gargaraları bakteri aktivasyonunu bitirecek, dezenfeksiyon sağlayacak ve kötü koku oluşmasını da engelleyecektir.

Colgate ağız gargarasından tam olarak faydalanmak için doğru ve düzenli olarak kullanılması önerilmektedir. Ağız hijyeni ve güzel bir koku sadece ağız gargaralarının kullanımı ile sağlanamamaktadır. Düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve ağız gargaraları günlük bakım ihtiyacını beraber sağlamaktadır. Colgate ağız gargarası bakteri plağına karşı savaşır, ağız kokusuna karşı 7/24 koruma sağlar.

Neden Ağız Gargarası Kullanılmalıdır?

  • Ağız gargaraları nefesinizi temizler ve tazeler.
  • Dişi eti hastalıklarının en önemli sebebi olan ağız içindeki plakları azaltır ve önler.
  • İçinde bulunan florür sayesinde dişiniz ihtiyacı olan koruma kalkanını sağlar.
  • Ağız gargarası, özellikle diş çürüklerinin önüne geçmek, bakteri plağını azaltmak ve ağız kokusunu gidermek için kullanılır.
  • Ağız gargaraları diş fırçasının ulaşamadığı plaklara %70 oranında ulaşır ve iyi bir ağız hijyeni sağlar. 

Ağız Gargarası Nasıl Kullanılır?

Günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere düzenli olarak kullanılması önerilir. Ağız gargarasın da ölçüyü belirlemek için almış olduğunuz ürünün kapağını tercih edebilirsiniz. Ağız içinde 30-60 saniye arasında gargara yapmanız gerekmektedir. Sonrasında tükürünüz ve ağzınızı bol suyla çalkalamayınız. Ağız gargaralarını içilmemeli veya yutulmamalıdır. Ağız gargaraları yetişkinler ve 6 yaş üzeri çocukların kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Seçmiş olduğunuz Colgate ağız bakım gargarasının arkasında yer alan kullanım talimatlarını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. 

Colgate Ağız Bakım Ürünlerinin Seçimi

Colgate ağız bakım ürünleri her sorun için ayrı formüllerle üretilmiş birçok seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında ihtiyacınıza göre size en uygun olan ürünü kolayca seçebilirsiniz. Ürün çeşitliliği içerisinde nane tadından hoşlanmayanlar için farklı aroma seçenekleri de mevcuttur. Gün içinde çok fazla çay ve kahve tüketenlerin beyazlatma özelliği daha fazla olan gargaraları tercih etmesi, diş eti hastalığı ve diş eti çekilmesine sahip kişilerin ise plak azaltıcı ürünleri tercih etmesi daha uygun olacaktır. Size uygun olan gargarayı seçmekte zorluk çekiyorsanız diş hekiminizden de yardım alabilirsiniz.

 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Colgate Ağız Gargarası Fiyatları

Marka
Toplam 24 / 46 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012121/colgate