Hazır bilgisayar almak yerine kendi bilgisayarını, parça parça satın aldığı donanım bileşenleri ve çevre birimleriyle hazırlamak isteyenlerin yakından tanıdıkları Corsair, çeyrek asırdan fazla zamandır teknoloji sektörünün önemli oyuncuları içerisinde bulunuyor. Geliştirdiği sıra dışı tasarımlı ve işlevsel bilgisayar kasalarıyla da adından söz ettiren marka, teknolojiye meraklı bilgisayar kullanıcılarının güncel gereksinimlerine çözüm getiriyor. Corsair bilgisayar kasası fiyatları, modellerin boyutları, güç kaynaklı olup olmadıkları, RGB LED aydınlatma çözümleri gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

İç Hacimleri Verimli Şekilde Kullanılabilen Corsair Bilgisayar Kasaları

Bilgisayar kasası özelindeki ürünlerini Small Form Factor (SFF), Mid Tower, Full Tower/Super Tower olmak üzere üç ana grupta toplayan Corsair, gereksinimleriniz doğrultusunda, en doğru bilgisayar kasasını satın alabilmenizi sağlıyor. Boyutlarından bağımsız olarak iç hacimlerini en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz kasalar, Mini-ITX ila E-ATX standartlarına sahip anakartları destekliyor. Hem kasalarla birlikte hem de haricen edinip kendiniz takabileceğiniz birçok fanla gelen kasalarda aynı zamanda radyatörler ve fanlar için de ayrı ayrı kurulum bölgeleri yer alabiliyor. Kurulum sonrasında kasa içi sıcaklıkları kolayca dengede tutabilmenizi mümkün kılan modellerin fan devir hızları, yazılımsal ya da fiziksel olarak değiştirilebiliyor.

Alüminyum ve çelik gibi materyaller kullanılarak üretilen Corsair bilgisayar kasaları, şık tasarımlarıyla profesyonel çalışma ortamlarında ya da evlerde kullanılabiliyor. Işıklandırmalardan azade tutulan kasalar, ofisler için daha çok tercih edilirken tek renkli veya RGB aydınlatmalı LED’lerle donatılan çözümler ise oyun tutkunları başta olmak üzere herkesi cezbediyor. Böylesi ürünleri satın alıp iş yerlerinde kullanmak isteyenler ise kasalarındaki aydınlatmaları tamamen devre dışı bırakabiliyor. Corsair’in geliştirdiği iCUE yazılımını destekleyen kasalar, aydınlatmaların kapatılabilmesini ve farklı modlarda çalışmasını sağlıyor.

Temperli Cama Sahip Kasalarla Odalarınızda Görsel Şölen Oluşturun

Anakart, ekran kartı gibi dâhili donanım bileşenlerinde yer alabilen RGB LED aydınlatmaların yanı sıra Corsair bilgisayar kasalarındaki aydınlatmalı fanların yarattığı muhteşem görüntüleri sergilemeyi istiyorsanız, temperli camla desteklenen modeller sizleri bekliyor. Kasaların yanlarına ve önlerine yerleştirilen temperli camlar, kasa içinin kusursuz şekilde görülebilmesini mümkün hâle getirirken kasa içine toz girişlerini de tamamen engelliyor. Tercihinizi, daha geleneksel formdaki kasalardan yana kullanmayı arzu ediyorsanız, markanın ürün yelpazesinde her yanı metalle kaplı çözümler bulunuyor.

Uzun soluklu kullanımlarda kasa içinde birikebilen tozların önüne geçebilmeniz için fanların olduğu alanlarda toz filtreleri bulunan Corsair bilgisayar kasaları, bu yönüyle de bilgisayar kullanıcılarının takdirini kazanıyor. Temizliği son derece kolay şekilde gerçekleştirilen filtreler, kasalara manyetik kenar destekleri ya da vida bağlantı noktaları aracılığıyla sabitlenebiliyor. Gerek görüldüğü takdirde harici toz filtreleri de kasalara takılabiliyor.

Mini-ITX anakartım ve tam boy ekran kartım var. Corsair’in, uzun ekran kartlarını sığdırabileceğim mini kasa modelleri var mı?

Corsair’in geliştirdiği Mini-ITX form faktörüne sahip kasalar, tam boy ekran kartlarını ve güç kaynaklarını desteklediği için 30 cm uzunluğa kadar olan ekran kartlarınızı ilgili modellerle birlikte kullanabilirsiniz.

Aynı anda çok sayıda 2,5 ve 3,5 inçlik disk kullanmam gerekiyor; hangi tip Corsair kasalara yönelmem uygun olur?

Markanın hem Mid Tower hem de Full Tower ve Super Tower bilgisayar kasalarında, toplamda ondan fazla disk konumlandırabileceğiniz yuva bulunuyor.

Corsair kasalarla birlikte PSU almam gerekli mi yoksa bütün kasalarda PSU mevcut mu?

Corsair ürettiği kasaların bazılarına PSU konumlandırırken bazılarını ise kullanıcıların güç kaynağı seçimi noktasında rahat hareket edebilmeleri adına PSU’suz olarak sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Corsair Bilgisayar Kasası Fiyatları

16 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 16 / 16 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/1013/corsair