Motosiklet botları, güvenli sürüşü tercih eden motorcuların olmazsa olmazıdır. Dainese bot modelleri de sürücüler için ayak ve bilek korunmasını sağlayan ileri teknoloji ile üretilmiş botlardır. Dayanıklı ve güçlendirilmiş deri yüzeyi ile su ve rüzgâr geçirmez. Ayağın rahat hareket etmesini sağlayan elastik yapılı bileşenleri ile özellikle eklem bölgelerinde daha kolay hareket sağlar. Bilek kısmındaki iç korumalar ile bilek çevresini daha yumuşak bir yüzeye temas ettirerek korur. Bu bölgede dışarıdan gelecek darbeler için sertleştirilmiş koruma yer alır ve böylelikle olası darbede bileklerin güvenliğini daha çok artırmış olur.

Ayağın Fizyolojik Yapısına Uyumlu Bot

Dainese botlar, ayağın fizyolojik yapısına uyum sağlayarak ayağı ve bileği tam olarak kavrar. Bunun yanı sıra aramid ile güçlendirilmiş karbon fiberler, çelikten daha kuvvetli bir dirence sahiptir ancak çok hafiftir. Botlar içinde kullanılan bu materyal ile motorcu botları beklenene göre çok hafiftir ve daha rahat kullanılır. Botlar genellikle arka taraflarından fermuar ile kapatılır. “In” ve “out” olarak adlandırılan modellerindeki fark, botun bacak ya da bilekte biten kısmındaki cırt cırtlardır. Dainese kıyafetler ile giyildiğinde bu cırt cırtlar sayesinde bot ile pantolon yapıştırılır ve sürücünün motor kullanırken rüzgârdan tam olarak korunmasını sağlar. Bileği içten yumuşak şekilde saran ve dışarıdan güçlendirilmiş yapıyla koruyan botlarda topuk bölgesinde ve tabanında özel polimer kullanılmaktadır. Kimi ürünlerinde inek ve kanguru derisi bir arada kullanılarak sağlamlığı daha çok güçlendirilen Dainese motor ayakkabıları, kauçuk tabanlarında da farklılaştırılmış bir üretime sahiptir.

Güvenli ve Kullanışlı Dianese Bot

Dainese, endüstriyi güvenlik ve teknolojide ileriye taşımak amacıyla kurduğu araştırma ve geliştirme merkezi D-Tec bünyesinde sürekli çalışmalar yapan bir ekibe sahiptir. Deri tabaklama yöntemlerinden derinin aşınma direncine kadar birçok farklı üretim aşamasında botların güvenirliği test edilmektedir. D-Dry teknolojisi ile üretilen tüm giyecek ve aksesuarlar ile su geçirmezliğine rağmen nefes alan bir membrana sahiptir. Gore-Tex teknolojisi ile birleştiği zaman ortaya çıkan tüm ürünlerin su geçirmezliği ömür boyu garantilenmektedir. D-Stone teknoloisi ile yırtılmaya ve aşınmaya karşı güçlendirilmiş kumaş ve dikişlerle botların içindeki ayakların daha da güven içinde olması sağlanır. Özellikle pist motorcularının tercih ettiği Dainese marka ürünler, özellikle de botlar pist sürüşlerindeki ağır şartlara meydan okuyan botlardır.

D – Stone Teknolojisi Tercih Nedeni

Bu teknoloji özellikle Dainese botları için oluşturulmuş bir teknolojidir. Yüksek yoğunluklu elastik bir naylon yapıdadır. Zırhlı dokuma efekti yaratan bu kumaş, deri ile kıyaslanabilecek kadar kuvvetli aşınma ve yırtılmaya direnç özelliğine sahiptir. Diğer tekstil ürünlerinde de kullanılmaya başlanan bu teknoloji Dainese motorcu botları için üretilen kumaşlarda kullanılmıştır. D Stone teknolojisi ile üretilen botlarda ayak öne ve arkaya doğru rahat hareket ettirilebilirken, bilekten sağ ve sola bükülme hareketleri de rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Elastik oluşu nedeniyle ayağın korunurken hareketlerini engellemeyen kumaş, Dainese’nin motorcular tarafından tercih edilme nedeni olmuştur.

Markasını Şıklığı ile Tamamlayan Botlar

Bot üzerindeki plastik zırhlar, yan taraftaki menteşelere kadar ve ayakların yan tarafındaki tabana kadar uzanan kesitler ile sürücüye şık bir hava katmaktadır. Ayak parmaklarını koruyan magnezyum bölüm üzerindeki D-Stone kumaş ve mikrofiber kumaş ile botlar güçlü bir imaj verir. Baldırlara kadar uzanan mafsallar ve baldır koruyucuları tamamlayan boydan fermuarın yanı sıra cırt cırtlı kanatlar, pratik şekilde koruma sağlar. En zor pist performansları için üretilen Dainese botlar, dünyaca ünlü motorcular tarafından giyilen, markasını şıklığı ile tamamlayan motor botları olarak kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dainese Motosiklet Ayakkabıları

1 ürün listeleniyor
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?