Daiwa olta kamışı modelleri, balık avı sporuyla ilgilenenler tarafından yoğun olarak tercih edilir. Alüminyum, karbon ya da fiberglas malzeme ile üretilen olta kamışları farklı kullanım alanlarına yönelik olarak avantajlar sunar. Avlanma stiliniz, avlanacağınız alan ve balık türüne göre seçim yapabilirsiniz.

Daiwa Kamış Modelleri

Daiwa olta kamışı modelleri, grafit, karbon, alüminyum veya fiberglas gibi malzemelerden üretilir. Kamışın imal edildiği malzeme, yapısını ve gücünü belirler. Bu nedenle kamış malzemesini belirlemeden önce kullanım alanlarınızı ve avlanma alışkanlıklarınızı belirlemenizde fayda vardır. Örneğin, deniz suyunda balık avı yapmayı planlıyorsanız ve ağır balıkları tutacaksanız fiberglas veya grafit gibi ağır yapıdaki olta kamışlarını tercih etmenizde fayda vardır. Böylece av esnasında Daiwa olta kamışı yüksek çeker değeri sayesinde kırılmadan büyük balıkları çekebilir. Özellikle esnek yapıdaki Daiwa fiberglas olta kamışlarını kullanarak büyük balıkların darbelerine karşı da oltanızı koruyabilirsiniz. Sakin bir göl suyunda küçük göl balıkları avlamayı planlıyorsanız oldukça hafif yapıdaki karbon fiber kamışları tercih edebilirsiniz. Daiwa kamış modelleri uzunluklarına göre de çeşitlerine ayrılır. Uzun olta kamışları genellikle kıyıdan avlanan sporcular tarafından tercih edilir. Böylece balık yoğunluğu bulunan bölgelere rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Bunun yanı sıra, iskele ya da tekne gibi nispeten balık yoğunluğuna yakın bölgelerde ise kısa olta kamışları tercih edilir. Bu sayede kısa olta kamışlarının kolay kontrol imkânı gibi avantajlarından faydalanmak mümkündür.

Ultra Hafif Olta Kamışları

Oldukça hafif yapıda sunulan Daiwa olta kamışları, kullanıcıların daha az yorulmasına ve oltayı kolay kontrol etmesine olanak sağlar. Özellikle ayakta avlanan sporcular için son derece önem arz eden olta ağırlığı olabildiğince hafif tercih edilmelidir. Daiwa olta kamışı modellerinde kılavuz halkalar kullanıcıların rahatlıkla misina sarabilmesine olanak sağlayacak şekilde dizilir. Son derece düzgün hizalanan kılavuz halkalar zirkonyum gibi çeşitli malzemelerden imal edilir. Daiwa olta kamışı modelleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur ise avlanacağınız bölgedir. Buna karar verirken avlanacağınız alanın evinize olan uzaklığını da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer evinize uzak bir bölgede avlanacaksanız daha kolay taşınan portatif modellere yönelebilirsiniz. Tekne ile avlanıyorsanız Daiwa tek parça olta kamışlarını tercih etmenizde fayda vardır. Bunun yanı sıra, açık denizde avlanmayı planlıyorsanız oltanızı güçlü ve deniz suyuna karşı dayanıklı modeller arasından seçmelisiniz. Akıntılı sularda ise 250 gram kurşun atar modeller tercih edilebilir. Yine tekne ile avlanarak açık denizin derin bölgelerinde avlanmayı planlıyorsanız Daiwa çıkrıklı olta kamışlarını tercih edebilirsiniz. Büyük balık avı için son derece uygun olan Daiwa çıkrıklı olta kamışı modelleri verimli bir av deneyimlemenize yardımcı olur. Tatlı su balıkçılığı yapmak üzere durgun göl sularında avlanacaksanız esnek ve hafif Daiwa kamış modellerini tercih edebilirsiniz. Fly modeli olta kamışları göl suyu için idealdir. Daiwa olta kamışı modellerinin öne çıkan özellikleri ise şu şekildedir:

 • Hem deniz balıkçılığı hem de tatlı su balıkçılığına uygun olta kamışı çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza yönelik ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Daiwa olta kamışı modelleri arasında bulunan hafif olta kamışlarını tercih ederek balık avı faaliyetlerinizde daha az yorulmanız mümkündür.
 • Deniz tuzuna karşı ekstra güçlendirilmiş Daiwa olta kamışlarını uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

Daiwa Kamış Fiyatları

Daiwa olta kamışı fiyatları bazı faktörlere göre değişkenlik gösterir. Bunların başında kamışın dayanıklılık seviyesi, üretiminde kullanılan malzeme, kolay kullanım, hafiflik gibi etmenler gelir. Avlanma stilinize ve avlanma alışkanlıklarınıza uygun bir olta kamışı belirlerken bu etmenleri göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Örneğin, akıntılara yüksek mukavemet gösteren, büyük balık avına uygun olta kamışı modelleri diğerlerine göre farklı bir fiyat aralığında sunulabilir. HepsiBurada.com’da çeşitli fiyatlarla sunulan Daiwa kamış modelleri arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olarak seçim yapabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Daiwa Kamış Fiyatları ve Modelleri

718 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Daiwa Kamışlar
  2. Okuma Kamışlar
  3. Shimano Kamışlar
  4. Lineaeffe Kamışlar
  5. Remixon Kamışlar
  6. AlbaStar Kamışlar
  7. Kudos Kamışlar
  8. Trabucco Kamışlar
  9. D.A.M Kamışlar
  10. Fladen Kamışlar
  11. Captain Kamışlar
  12. Powerex Kamışlar
  13. Effe Kamışlar
  14. Spro Kamışlar
  15. Savage Gear Kamışlar
  16. BAUER Kamışlar
  17. Lucky John Kamışlar
  18. Discovery Kamışlar
  19. Cormoran Kamışlar
  20. Eurofish Kamışlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Daiwa
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/1307209/daiwa
Başa dön