Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Dark
Dark StoreX R50 5 Disk Destekli USB 3.0,e-Sata,Firewire Hot Swap Disk Kulesi (DK-AC-DSX51U3R)

Dark StoreX R50 5 Disk Destekli USB 3.0,e-Sata,Firewire Hot Swap Disk Kulesi (DK-AC-DSX51U3R)

Dark
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483646/3013120/813
Dark StoreX R50 5 Disk Destekli USB 3.0,e-Sata,Firewire Hot Swap Disk Kulesi (DK-AC-DSX51U3R)

Dark StoreX.R50 5x 3.5''/2.5'' Disk Destekli RAID 0/1/3/5/10 USB 3.0 / E-SATA / Firewire A-B Hot Swap Disk Kulesi
5 Disk Yuvası ile 40TB'lık Depolama Ünitesi Oluşturabileceğiniz StoreX R50 Tüm Bağlantı Seçenekleri ile Birlikte!

Depolamada Hız ve Güvenliğin Yeni Tanımı: StoreX R50
Yüksek performanslı disk istasyonlarının lider markası Dark; 5 disk üzerinde RAID 0/1/5/10/Clean/Large/Clone modları ile yüksek performans, büyük depolama kalitesi ve üstün veri güvenliği gibi birçok özelliği StoreX R50'ye dahil etti. 5 adet 8TB'e kadar 2.5" - 3.5" disk kullanımı ile toplamda 40TB dev depolama kapasitesine ulaşabileceğiniz Storex R50'de verileri hızlıca aktarabilmeniz için USB3.0/ eSATA/ Firewire A-B gibi en çok kullanılan bağlantı arayüzleri bir arada sunulmuştur. Tamamen alüminyum yapılı sağlam gövdesi diskleriniz için güvenli bir yuva, sizin için güvenle kullanabileceğiniz bir disk kutusu olacak!

USB3.0, eSATA ve Firewire Bağlantıları ile Maksimum Performans
Dark StoreX R50 performanstan ödün vermeyen kullanıcılar için tasarlanmış olup USB 3.0, eSATA ve Firewire bağlantılarını bir arada sunmaktadır. USB3.0 ve eSATA üzerinden yeni nesil bilgisayarlarda veri aktarımı yapabilir, Firewire A ve B desteği ile 400/800 Mbit hızlarda dosya alışverişleri için MAC bilgisayarlarınızı da kullanabilirsiniz.

Adaptör ve Kablo Kalabalığından Kurtulun
5 farklı diske tek bir USB kablo üzerinden erişim sağlayan Dark StoreX R50, dahili güç kaynağına sahip olduğundan adaptörsüz yapıdadır. Bu sayede birden fazla taşınabilir depolama ünitesi yerine disklerinizi tek bir noktaya toplayacak ve kablo, adaptör karmaşasından kurtulacaksınız.Yazılım Gerektirmeyen 8 Farklı Yapılandırma
Dark StoreX.R50 beş adet sabit disk için geçerli olan tüm RAID yapılandırmalarını desteklemektedir: RAID 0, 1, 0+1, 3, 5, LARGE, CLONE. Üstelik herhangi bir yazılım yardımı olmadan, sadece cihazın arka panelinde yer alan dört anahtarı kullanarak dilediğiniz yapılandırmaya geçiş yapabilirsiniz.*
*Konfigürasyonunu değiştirmeden önce mutlaka verilerinizi yedekleyiniz. Aksi takdirde tüm veriler silinecektir.

RAID ile Maksimum Performans
Günümüzde USB2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30-35 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı harici disklerde bu hız 60-70 MB/s civarındadır. Dark StoreX R50'de beş adet yüksek performanslı 7200 RPM sabit disk ile RAID 0/3/5 yapılandırıldığında USB3.0 ve eSATA bağlantısı üzerinden 300 MB/s+ gibi ekstrem hızları görebilirsiniz. 500MB+/sn hızlı 5 farklı SSD ile 500MB/sn ve üzeri okuma hızlarına ulaşmanız mümkündür.

RAID ile Kusursuz Güvenlik 
Veri güvenliği sizin için önemliyse StoreX R50'nin RAID 1 / 10 / 3 / 5 modlarından biri tam size göredir. İki veya daha fazla disk ile oluşturacağınız konfigürasyonlarda diskleriniz arızalandığında kolayca sorun çıkaran diski değiştirerek çalışmaya devam edebilirsiniz.

Clone Mod ile Mükemmel Esneklik
Dark StoreX R50'nin sunduğu CLONE seçeceği ile iki veya daha fazla disk kullanıldığında 1. diske yazılan veriler aynı şekilde diğer disklere de yazılır. RAID 1'in aksine disklerden herhangi birini sistemden sökerek başka bir bilgisayara bağladığınızda diskinizdeki verilere olduğu gibi erişebilirsiniz.

Disklerinize Doğrudan Erişim
Disklerinize ek bir konfigürasyon yapmadan, ayrı ayrı erişmek için StoreX R.50'yi NORMAL(CLEAN RAID) modunda kullanmanız yeterlidir.

Apple ile Tam Uyumlu Disk Kutusu
İster Firewire isterseniz de USB 3.0 üzerinden yüksek veri aktarım hızlarına ulaşabileceğiniz StoreX R50'yi Macbook / iMac / Mac Mini gibi tüm Apple ürünlerinde yüksek performanslı olarak kullanabilirsiniz. Harici bir sürücü dosyasına ihtiyaç duymadan Apple sisteminde diskleriniz içindeki verileri görebilirsiniz.
*Apple sisteminde disklerinizi görebilmeniz için FAT32 ya da HFS dosya sistemine sahip olmanız gerekmektedir.

Daisy-Chain ile Firewire Diskleriniz Boşta Kalmasın
StoreX R50 üzerinde çift Firewire B portu bulunmaktadır. Firewire B bağlantılı WD Studio gibi halihazırda bir harici diskiniz var ise Daisy-Chain sistemi üzerinden StoreX R50'nin Firewire B portuna bağlayarak ekstra harici diskinizin içindeki dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

2.5" ve 3.5" Diskler ile Tam Uyumlu
StoreX R50, tüm diskleriniz ile kusursuz performans ve nefes kesici dosya aktarım hızlarına ulaşabilmeniz için hem 2.5" SSD'ler hem de 3.5" HDD'ler ile uyumludur. Her bir disk kızağında bulunan uyumlu vida noktaları sayesinde diskinizin boyutu ne olursa olsun StoreX R50'ye kolayca takabileceksiniz.


Özel Kilit Mekanizması
Özellikle çalışan disklerin okuma/yazma esnasında yuvadan çıkartılması ve bu sebepten dolayı disklerdeki verilerin bozulması gibi durumlar çoklu disk ile çalışmak zorunda olan bilgi işlem ve data merkezlerinin önemli sorunlarındandır. Bu sorunun çözümü için Dark StoreX R50'de kilitli disk kızakları bulunmaktadır. Sadece kutu içinden çıkan alyen anahtar ile kilitlenebilen ve açılabilen disk kızakları sayesinde siz istemedikçe diskinizi kimse sökemeyecek!

8cm ve 4cm Fan ile Sessiz Soğutma
Özellikle yoğun çalışan veri merkezleri için tasarlanan StoreX R50, diskler üzerinde sürekli ve kusursuz veri aktarımını mümkün kılmak için 8cm'lik yüksek hava aktarımlı fan ile serinletilmektedir. 7/24 çalışan diskler için güç kaynağının da ısınacağını hesaba katan Dark, güç kaynağını da 4cm'lik fan ile donatmıştır.
 

Kompakt Boyutlarıyla 5'li Disk Kutusu
5 disk destekli bir disk kutusu için kompakt sayılabilecek boyutlarda üretilen StoreX R50'yi istediğiniz tüm alanlarda kolayca konumlandırabilirsiniz.

Sağlam Alüminyum Gövdesi ile Yıllarca Sizinle
Plastik gövdeli disk kutularının aksine StoreX R50 tamamen alüminyum gövdeye sahiptir. Tüm disk kızaklarının lazer kesime sahip olması sayesinde yıllarca kullanabileceğiniz StoreX R50 kusursuz tasarımı sayesinde uzun süreli disk takıp çıkarmalara karşı da dayanıklıdır.

Eksiksiz Kutu İçeriği
Her bir bağlantı için gerekli kabloların kutu içerisine dahil edildiği StoreX R50; USB3.0, eSATA, Firewire A, Firewire B kabloları ile alyen anahtar, vidalar, güç kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi ile birlikte eksiksiz bir set olarak gelmektedir.

Teknik Özellikler
Desteklenen maks. kapasite: 40TB (5 x 8TB)
Disk Boyutu: 5 x 3,5" / 2.5"
Malzeme: Alüminyum
RAID Desteği: RAID 0, 1, 3, 5, 10, LARGE, CLONE
Bağlantı tipi: USB 3.0, eSATA, Firewire A, 2x Firewire B
Güç kaynağı: Dahili 300W
Ürün kodu: DK-AC-DSX51U3R

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön